vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

259 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, Jorge, bujinkan

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος ptf

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3360 στις: Απριλίου 30, 2019, 10:55 »
Καλημέρα, είμαι ο Παναγιώτης, ατμιστής από το 2016 και παρακολουθώ εδώ και καιρό το φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3361 στις: Μαΐου 13, 2019, 00:31 »
Καλησπέρα, είμαι ο Χρήστος και μετά από ένα μήνα που έχω γραφτεί είπα να γράψω το πρώτο μου μνμ. Το άτμισμα το ξεκίνησα πριν από 4-5 χρόνια όπου σε αυτό το διάστημα υπήρχαν κάποια διαλλείματα για τσιγάρο. Τα τελευταία δύο χρόνια όμως τα τσιγάρα μου τελείωσαν και αυτό το χρωστάω στον ατμό. Το φόρουμ το γνωρίζω καιρό αφού σε διάφορες αναζητήσεις για θέματα σχετικά με το άτμισμα συχνά πυκνά έπεφτα πάνω του. Με την ευκαιρία αυτού του μνμτος ένα μπράβο από εμένα σε όσους κόπιασαν και κοπιάζουν για να υπάρχει αυτή η γωνιά στο διαδίκτυο. Καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος iforce

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3362 στις: Μαΐου 17, 2019, 08:56 »
Καλημέρα με λένε Ανδρέα είμαι 36  παρακολουθώ το φόρουμ από το 2016 και ατμιζω από το 2015 ευχαριστώ για της γνώσης που έχω πάρει από το φόρουμ!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος simeon87

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3363 στις: Ιουνίου 02, 2019, 23:24 »
Καλησπέρα στην παρέα και απο εμένα.Ειμαι παλαιός ατμιστής που το ειχε γυρίσει σε τσιγάρο και εδώ και ενα μηνα και κάτι το ξανα γύρισα σε ΗΤ.Απο εχθές έχω πάρει παρα πολες πληροφορίες και σας ευχαριστώ.


Υ.Γ.:Ελπίζω να μην με περάσετε και εμένα κανέναν ρουφιάνο. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tolis1803

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3364 στις: Ιουνίου 19, 2019, 04:03 »
Γειά χαρά φίλοι συνατμιστές. Το όνομα μου είναι Αποστόλης και ειμαι νέος στο σπορ, μόλις 4 μήνες. Κατοικώ Θεσσαλονίκη και δεν έχω κόψει ακόμη το τσιγάρο αλλά το έχω μειώσει πάρα πολυ από τη στιγμή που ξεκίνησα τον ατμό.
Πολύ καλό το φόρουμ, συνεχίστε την καλή δουλεια!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3365 στις: Ιουνίου 28, 2019, 11:27 »
Καλημέρα,

Χαρμάνης απο τις αρχές του Μαΐου.
Σταμάτησα το IQOS γιατί μου προκάλεσε πρόβλημα, και ξεκίνησα ηλεκτρονικό, γιατι δεν ήθελα να παω πίσω στο κ.τ.

Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και κανα μήνα.

Αποσυνδεδεμένος Μatsolas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3366 στις: Ιουλίου 03, 2019, 21:40 »
 Χαιρετώ την κοινότητα και χαίρομαι που έγινα και εγώ μέλος.   
 
  Το όνομά μου είναι Ηλίας. Καπνιστής από την δεκαετία του 80, άρχισα από μερικά τσιγάρα την εβδομάδα, και έφτασα τα δύο

πακέτα την ημέρα. Μετά άρχισα το στριφτό με τον ίδιο ρυθμό.
Τα τελευταία χρόνια επιθυμούσα να σταματήσω το κάπνισμα,γιατί η όλη φάση μου φαινόταν βλακώδης, συν το κόστος.
Τον Ιανουάριο  του 2018 χωρίς καμία πληροφόρηση (δεν είχα ανακαλύψει το forum) μπήκα σε ένα καπνομάγαζο και βγήκα με ένα nautilus x και ένα vaporesso swang.
Έτσι μπήκα στον κόσμο του ατιμάσματος.
Είναι εντυπωσιακό αλλά από εκείνη την ημέρα δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο ούτε είχα την επιθυμία.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και συγχαρητήρια στους δημιουργούς του forum.

vikos

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3367 στις: Ιουλίου 05, 2019, 01:18 »
Καλησπέρα σε όλους σας και ευχαριστω για την αποδοχή τους συντονιστές.
Ατμιζω τα τελευταία 4 χρόνια αν και τις πρώτες μου προσπάθειες τις είχα ξεκινήσει από πολυ πιο νωρις ισως απο το 2010 αν θυμάμαι σωστα.
Θεωρω οτι το ατμισμα ειναι μια σωτηρια επιλογη σε σχεση με το καπνισμα  και μπορεις να εισπράξεις τα θετικα του αποτελεσματα απο τις πρωτες ημερες που το ξεκινας.
Ξεκινησα το ατμισμα επειδη εχω 2 παιδακια και δεν ηθελα να τα επιβαρυνω με την μυρωδια του τσιγαρου , δεν αντεχαν και δικαίως μου διαμαρτηρωνταν σε καθε αναμα του.
Πλεον ειμαι φανατικος ατμιστης , εχω κατεβασει τα ποσοστα της Νικοτινης απο 18mg που ειχα ξεκινησει σε 6mg με ημερησια καταναλωση περιπου στα 4-6max ml την ημερα με 10 watt ισχυ στα 1,6 ohm αντισταση και προσπαθω να πισω και την γυναικα μου μιας και ειναι καπνιστρια αλλα χωρις ιδιαιτερα θετικα αποτελεσματα.
Αυτα τα 4 χρονια που ατμιζω εχω διαβασει σχεδον τα παντα σε σχεση με το Η.Τ και πλεον το εχω σαν χομπι και γιαυτο εκανα την εγγραφη μου στην κοινοτητα αυτη.
Επισης τα υγρα τα φτιαχνω μονος μου με 50-50 pg-vg.
Σας χαιρετώ!!!!
John Vikos ή  σκέτο VIKOS  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2019, 01:29 από vikos »

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3368 στις: Ιουλίου 10, 2019, 00:33 »
Καλησπέρα κύριες και κύριοι

Λεγομαι Κώστας...Ίσως κάποιοι παλιότεροι με θυμάστε ίσως και όχι... 

Αποφάσισα λοιπόν να κάνω δοκιμή να ξεκόψω απ'ο το τσιγάρο για δεύτερη φορά. 
Θα χαρώ να τα λέμε και να σας συμβουλεύομαι ..μιας και μετά από τόσα χρόνια απουσίας...νιώθω σαν τον "άνθρωπο των σπηλαίων" με αυτά που ήξερα...

Δεν εχω ξεκινησει ακομη το ατμισμα αυτη την στιγμη που σας γραφω. Μπηκα να δω τι θα παρω, απο θεμα εξοπλισμου και να ξεκινησω.

Βεβαια την τρελα που ειχα τους παλιους καλους καιρους, δεν την εχω πλεον, οποτε θα ψαξω για ατμοποιητη που να κανει την δουλια του ικανοποιητικα χωρις απαραιτητως να ειναι επισκευασιμος,,,και με ετοιμες αντιστασεις μια χαρα θα μου κανει πιστευω.
Ενα "μοντ" η κατι που να μπορω να ρυθμισω watts κατα προτίμηση με μπαταρια που να μπορω να φορτισω απο usb
και αυτα προς το παρον. 

Ξεκιναω παλι την προσπαθεια.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3369 στις: Αυγούστου 06, 2019, 06:11 »
Γεια σας.

Ατμιζω περιπου 2 χρονια. 
1η συσκευη (που ακομα χρησιμοποιω): iStick Pico 75W. Εντος της εβδομαδας θα αναβαθμιστει σε Reuleaux RX GEN3 Dual 
1ος ατμοποιητης:Aspire Nautilus mini
2ος ατμοποιητης: EHPRO True mtl RTA (αγορα πριν 2 βδομαδες). Ευκολο στησιμο αλλα το wicking του πρεπει να το πετυχεις αλλιως θα χεις θεματακια (οπως διαρροες). 

Ατμιζω με ελεγχο θερμοκρασιας (πλεον). Μαλιστα σκεφτομαι να μετατρεψω το Nautilus σε TC (για backup)

Υγρα: Shake n Vape.  3mg . Δεν εχω ιδιαιτερες προτιμησεις. Οτι μου κατσει καλα στο δοκιμαστηριο
Θα το γυρισω σε diy και αυτο (με antitpd) γιατι μετα απο καποιους υπολογισμους που εκανα χθες, βρηκα οτι τοσο καιρο δινω ασκοπα χρηματα

Αποσυνδεδεμένος Kir_p

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3370 στις: Αυγούστου 10, 2019, 18:30 »
Καλησπέρα σας,
Είμαι ο Κυριάκος, ατμιζω εδώ και τέσσερα χρόνια περίπου και από τα χέρια μου έχουν περάσει διαφορα μοντ και ατμοποιητες από ego μέχρι rda και από I stick μέχρι μηχανικά. Διαβάζω αρκετό καιρό το φόρουμ αλλά δεν εγραψα Ποτε! Ήρθε η ώρα νομίζω να σταματήσω να σας παρακολουθώ σιωπηλά. Γενικά τα γούστα μου είναι σφιχτοί mtl και αντιστάσεις όλων των ειδών που πλησιάζουν το 1Ω. Έχω βολευτεί εδώ και αρκετό καιρό με το vapor giant m5 και το lost vape skar αλλά πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης  ποσο μάλλον αν συνεχώς βγαίνουν ωραία πραγματάκια στην αγορά.  :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος martheo

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3371 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2019, 01:06 »
Γεια  σας ! Ονομάζομαι  Μαρία, είμαι 37 ετών και κατάγομαι από Ηράκλειο Κρήτης.  Είχα αρχίσει στο παρελθόν για ένα διάστημα  αλλά δεν με κάλυπταν τα υγρά κ κυλισα  ξανά στο τσιγάρο . Τώρα το ξανάρχισα⁹ κ με τη βοήθεια σας εδώ κ  τη θέληση μου! Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος Stergiostsi

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3372 στις: Οκτωβρίου 26, 2019, 20:32 »
Γειά σας
 είμαι ο Στέργιος από Σέρρες
Ατμιζω εδώ και ενάμιση χρόνο και ήρθε η ώρα 
Να πω στο φόρουμ και τα μέλη του ένα ευχαριστώ
Για της συζητήσεις της παρουσιάσεις και απορίες που 
Έχουμε και τρέχουμε στο φόρουμ για να λύσουμε
Δεν έχω γράψει άλλη φορά αλλά έχω διαβάσει σχεδόν όλο το περιεχόμενο που μοιράζεστε απλόχερα
Ευχαριστώ λοιπόν και μπράβο στους συντονιστές

Αποσυνδεδεμένος thebull

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3373 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 21:29 »
Καλησπέρα στην παρέα και απο εμένα.
Είμαι ο Θοδωρής από Χανια.
30 χρόνια περίπου καπνιστής. Φέτος είπα πρέπει κάτι να αλλάξει.
Για αρχή ξεκίνησα για 3 μήνες αυτό το απαράδεκτο προϊον που λέγεαι iqos. Το μόνο καλό που βγήκε από την όλη ιστορία ήταν οτί είδα ότι μπορώ και χωρίς το κλασικό τσιγάρο όπως το ξέραμε.

Έχω τώρα 15 ημέρες περίπου που άρχισα το άτμισμα με κιτ Innokin adept zlide.
Μου αρέσει και με καλυπτει ως τώρα 100% το ατμισμα.
Ήδη απέκτησα κ δευτερο μοντ το Tesla punk 86w & nautilus 2s (πολύ καλύτερος ατμοποιητής!)

Αυτά!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3374 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 12:30 »
Καλησπέρα, ονομάζομαι Μάριος και είμαι 26.Καπνιστης των 2 πακέτων εδώ και σχεδόν 9 χρόνια.Ατμιστης περίπου 1.5-2 δε θυμάμαι.Ξεκινησα με ένα όρκα σόλο και μετά με polar και zentith.Μετα έπιασα στα χέρια μου τον πρωτο rta (cthulu hastur) και that's it.Τοτε δεν είχα ανακαλύψει το φόρουμ και με θυμάμαι ακόμα 2 η ώρα το βράδυ να στήνω για 6 φορά το ρημαδι για να μην έχω πλημμύρες.Καπως έτσι το η.τ από εργαλείο έγινε χόμπι με diy αντίστασεις,υγρά και ακόμα και έναν ατμοποίητη που ακόμα δεν έχω καταφέρει να τελειοποιήσω.Η συλλογή μεγάλη και πρόσφατα αναβαθμισμένη με το κορυφαίο κατά εμέ dna250c paranormal (ευχαριστώ [member=17746]paloukaros[/member]).
Το φόρουμ το διαβάζω εδώ και αρκετούς μήνες αλλά πρόσφατα έκανα εγγραφή.Ευχαριστω όλους για τις μέχρι τώρα συμβουλές

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110676 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159877 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530808 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801639 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11067 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet