vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3345 στις: Δεκεμβρίου 27, 2018, 07:45 »
7.20 το πρωί, πίνω καφεδάκι και ατμίζω περιμένοντας να βγάλω τον σκύλο μου βόλτα...
Βασικά βαριέμαι μέχρι αηδίας και έτσι λέω... δεν γράφω και γω;

Με λένε Δημήτρη, είμαι 50 χρονών, απο Θεσσαλονίκη, ξενιτεμένος στην Αθήνα, δουλεύω σαν μηχανικός λογισμικού σε μια ιατρική εταιρεία.
Πατέρας 2 δίποδων παιδιών και ενός τετράποδου, εξαρτημένος απο την metal μουσική και το καλό φαί :)
Είμαι σκληροπυρηνικός χορτοφάγος γυμναζομαι τακτικά και γενικά προσπαθώ λόγω ηλικίας να βρίσκομαι σε μια καλή κατάσταση...

Καπνίζω απο τα 15 μου και πριν απο 5 χρόνια ξεκίνησα το ΗΤ με εκείνα τα μακρουλά μαραφέτια που κυκλοφορούσαν εκείνη την εποχή (καπνίζοντας παράλληλα)...
Κάποια στιγμή μου έδωσαν έναν Evic mini με έναν Cubis και έτσι άρχισα να ατμίζω λίγο πιο "επαγγελματικά" αν και ο Cubis κατέστρεφε τα υγρά μου και με χαλούσε αλλά δεν είχα τις γνώσεις και τις παρέες για να μπορέσω να βελτιώσω την όλη κατάσταση, σε σημείο που το σκεφτόμουν σοβαρά να το γυρίσω πάλι αποκλειστικά στο ΚΤ.

Στις αρχές του καλοκαιριού που μας πέρασε χάζεψα στα σοβαρα πλεον αυτό το φόρουμ και "ξεστραβώθηκα" αγοράζοντας ένα Tesla wye 85 και έναν Zenith...
Απο τότε σταμάτησα τελείως το κάπνισμα και άρχισα τους καυγάδες με την γυναίκα μου, καθώς αγόραζα με μανία SnV και αντίστοιχο hardware.  :))

Αυτά τα ...λίγα 
Καλή χρονιά να έχουμε παίδες και καλά μας ατμίσματα!

Αποσυνδεδεμένος TheoZ

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3346 στις: Ιανουαρίου 17, 2019, 08:44 »
Γεια χαρά σε όλους,

είμαι ο Φάνης από Αθήνα...

καινούργιος στο άτμιζμα κομμένο το στριφτό για 2 μήνες!

του 79!

Χαίρομαι που άρχισα το vaping :)

Αποσυνδεδεμένος dimproe

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3347 στις: Ιανουαρίου 19, 2019, 19:23 »
Καλησπέρα στην ομάδα,ονομάζομαι Δημήτρης 27 ετών από θεσ/Νίκη.Ατμίζω εδώ και ένα μήνα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και θέλω να το "εξελίξω".Ήμουν 11 χρόνια καπνιστής και πλέον μόνο ατμιστης κάτι για το οποίο χαίρομαι για τον εαυτό μου.Ξεκίνησα με pico21700 κι vaporeso veco plus tank.Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!😁

Αποσυνδεδεμένος minus_gr

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3348 στις: Ιανουαρίου 24, 2019, 14:30 »
Kαλησπέρα και από μένα. Νίκος - Αθήνα

Αποσυνδεδεμένος mcinio

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3349 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 18:51 »
Καλησπέρα κι από μένα.
Ατμίζω μόλις 2 μήνες. Κάπνιζα για 30 χρόνια και κατάφερα να το κόψω με το άτμισμα. Η πρώτη μου συσκευή ήταν ένα Logic Pro με 18 νικοτίνη. Αφού κατάλαβα ότι δεν μπορώ να κόψω το άτμισμα, κοίταξα πώς να μειώσω το κόστος. Έτσι τώρα έχω επισκευάσιμο ατμοποιητή και DIY υγρά. Το forum σας με βοήθησε πολύ σε αυτή τη διαδικασία, δηλ τη μείωση του κόστους του ατμίσματος. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος gkginol

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3350 στις: Φεβρουαρίου 07, 2019, 20:29 »
Καλησπέρα κόσμε. Είμαι ο Γιώργος, 42 Μαΐων.
Χρόνια καπνιστής (από τα 16). Σε κάποια φαση, γύρω στα 34 το έκοψα μαχαιρι για 5 χρόνια αλλά ξανακυλησα (οι καλές παρέες που λένε). Ότι δεν κάπνισα 5 χρόνια το κάπνισα μέσα σε 3 μηνες!
Πρώτη απόπειρα για ηλεκτρονικό τσιγάρο το 2017 με ενα istick 50w και ατμοποιητή ναυτίλο, αλλα δεν. Η γ@@μημενη συνήθεια δεν με άφηνε. Οπότε ξανακυλησα στο τσιγάρο.
Το μοντακι έμεινε στην άκρη και να που ένα πρωινό του Νοεμβρη ξαναπεσε στα χέρια μου. Πλεον με ατμοποιητή zenith "παλεύω" να κόψω τελείως το τσιγάρο.
Η συνήθεια όλων αυτών των χρονων με δυσκολεύει να το αφήσω τελείως. Το καλό είναι πως καπνίζω γύρω στα 4-5 τσιγάρα την ημέρα εκεί που πρώτα έκανα ένα με ενάμιση πακέτο.
Όπως και να 'χει, στόχος μου είναι να μην ξανακυλησω. 
Ευχαριστώ για την αποδοχή, καλά ατμισματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος Esprit

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • But without the dark, we’d never see the stars...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3351 στις: Μαρτίου 08, 2019, 13:51 »
Καλησπέρα, είμαι ο Δημήτρης από Μαρούσι και νέος ατμιστής για σχεδόν ένα μήνα και κάτι. Αρχικά έκανα στριφτά τσιγάρα, μετά το γύρισα σε IQOS για ένα χρόνο μέχρι που είπα να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Έχω μία συσκευή RUBI, και το υγρό που χρησιμοποιώ είναι το Regular Intenso με 6mg νικοτίνη και γεύση από βανίλια που με τρελαίνει πολύ. Καταναλώνω περίπου 5ml υγρού ημερησίως και δεν ξέρω αν είναι υπερβολικά πολύ! Επίσης νομίζω ότι κάνω τσιγαρίσιες και όχι πνευμονικές εισπνοές (προσπαθώ να καταλάβω τις διαφορές τους ακόμα)...

Αποσυνδεδεμένος Iakinthos253

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3352 στις: Μαρτίου 17, 2019, 21:03 »
Καλησπέρα κι από εμένα. Το όνομα μου είναι Νίκος και είμαι 47 χρόνων. Ατμίζω εδώ και 3 μήνες περίπου αν και η πρώτη μου απόπειρα να διακόψω το Κ.Τ. ξεκινάει αρκετά χρόνια πίσω, ίσως και από το 2004. Τελικά πιστεύω ότι δεν ήταν αρκετά μεστά τα πράγματα γύρω από το η.τ. εκείνη την εποχή και δεν κατάφερα να το κρατήσω πάνω από μερικές εβδομάδες. Πριν μια 5ετία δοκίμασα και πάλι με παταγώδη αποτυχία. Αυτή η φορά είναι η νεότερη και μεγαλύτερη σε διάρκεια απόπειρα. Ελπίζω ότι για το καλό μου θα έχει συνέχεια. Καλώς σας βρήκα λοιπόν και καλά ατμισματα σε όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος zalkonpe

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3353 στις: Μαρτίου 20, 2019, 20:15 »
Ζαλλης Κωστας γνωστός στο ιντερνετ σαν zalkonpe... δεν εχεις παρα να βαλεις το zalkonpe sto google ......
εχω κοψει το τσιγάρο 1 χρονο και κατι ΜΟΝΟ ατμιζω..... Απο την αρχη λογο του οτι ειμαι ηλεκτρονικός παιδεύομαι με σύρματα και βαμβάκια....... αγοράζω μονο απο το wish kai to AliExpress τωρα εχω 10 mod και 22 ατμιστες .... κατέληξα στο Espion tour δυμπαταρο με ατμιστη Melo4 4ml an kai h antistash eαν και η αντίσταση ειναι εργοστασιακή εγω την εχω κανει επισκευασιμη..... οδηγίες μπορώ να στείλω σε όποιον θέλει....
ευχαριστω για την αποδοχή !!!!!

Αποσυνδεδεμένος Feygatos...

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape for life...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3354 στις: Απριλίου 06, 2019, 23:52 »
Καλησπέρα παιδιά, λέγομαι Γιώργος και ειμαι ατμιστης ένα χρόνο. Το πρώτο μου mod είναι το eleaf istick Pico resin. Δουλεύω με όλες τις αντιστασεις κυριως 0.5 αλλά που και που και 0.3 και 1.8 για αλλαγή καμία φορά. Αυτές τις μέρες παω σε επισκευασιμους  ξεκιναω με kaees solomon 2 και με mod sx mini g series. Προς το παρόν μόνο τον ατμοποιητη έχω στα χέρια μου από βδομάδα θα έχω και τα υπόλοιπα. Στο forum έχω διαβάσει παρα πολλα θέματα και με έχουν βοηθήσει αφάνταστα. Απλα τωρα είπα να γραφτώ για να συμμετέχω και εγω. 

Αποσυνδεδεμένος christine

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3355 στις: Απριλίου 15, 2019, 21:34 »
Γειά! Είμαι η Χριστίνα και είμαι καλά.
25 χρόνια καπνίστρια, μπήκα μια μέρα σε ένα φαρμακείο και πήρα υποκατάστατα νικοτίνης. Βοήθησαν όσο να κρατηθώ να μην καπνίσω και να φτάσω στο σημείο να με ενοχλεί η μυρωδιά του τσιγάρου. Κατά τ' άλλα ο ψυχολογικός εθισμός ήταν μεγαλύτερος απο αυτόν της νικοτίνης. Όταν σταματάς μια συνήθεια χρόνων είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστείς τα κενά που αφήνει πίσω της. 
Να καπνίσω δεν ήθελα, να τρελαθώ δεν ήθελα κι έτσι μια μέρα μπήκα σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικού τσιγάρου και αγόρασα ένα. Όχι τίποτα ιδιαίτερο, με ταλαιπώρησε και λιγάκι η αλήθεια, αλλά έφτιαξε πάλι η ψυχολογία μου.
Ψάχνοντας στη συνέχεια για παντός είδους πληροφορίες σχετικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο βρέθηκα πολλές φορές σε αυτό εδώ το φόρουμ να διαβάζω διάφορα που με βοήθησαν να καταλάβω κάποια πράγματα αλλά και να επιλέξω ένα μοντάκι για να αναβαθμιστώ λιγάκι (ευχαριστώ).
Εύχομαι να σταματήσω και το ηλεκτρονικό αλλά προς το παρόν δεν βάζω στόχους. Όχι άλλο άγχος και ζόρι, όταν και όποτε και όλα καλά.
:bye:

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3356 στις: Απριλίου 24, 2019, 21:04 »
Καλησπέρα στην ομάδα,

Λέγομαι Νίκος και είμαι 36 χρονών. Κάπνιζα από 16 χρονών και εδώ και τρεις μήνες έχω ξεκινήσει το άτμισμα. Φαίνετε να με καλύπτει και χαίρομαι για αυτό. Έχω ξεκινήσει καπνικά υγρά με νικοτίνη 9. Ο καιρός θα δείξει.

Καλές γιορτές σε όλους και στις οικογένειές σας καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrelos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε κουμπί αποχώρησης
    • Ναι ποιος είναι
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3357 στις: Απριλίου 25, 2019, 00:21 »
Χρήστος γεννηθείς 1982

Επάγγελμα πολιτικος μηχανικός
  • Άδειες
  • Κτηματολόγιο
  • Αυθαίρετα
  • Ενεργειακά

Ελευθέρος χρόνος
  • Φιφα και προ
  • Παλιός υποψήφιος στην εξελεκτικη της ΚΕΑ
  • Μουσική
  • Σελίδες του fb
  • Το κανάλι μου  στο οποίο μτξ των άλλων δείχνω ότι αγοράζω

Γενικά
  •  Η ατμιστικη κοινότητα το 2017 απεφάνθη ότι δεν ξέρω να στήνω.
  •  Μπήκα εδώ για να ψευτο-γραφω ότι με απασχολεί στα ατμιστικα
  •  Πιστεύω το κατεστημένο στα διαδυκτιακα μέσα και στη ζωή το φτιάχνουν οι μάζες που γυρνάνε την πλάτη σε όποιον είναι αντιτουριστικος
  • Ποτέ δεν ξεκινάω πρώτος αντιπαράθεση.
  • Υποδείξεις και κατήχηση δεν κάνω ποτέ από δεοντολογία.

Αρκούν αυτά.. μην σπαταλώ και το χρόνο σας  :angel:


Αποσυνδεδεμένος KORG N364

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3358 στις: Απριλίου 27, 2019, 22:49 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Λεγομαι Νικος είμαι 48 και ατμιζω 1 χρόνο περίπου κοβωντας το τσιγάρο μετά από 30 χρόνια.Ευχαριστω για την εγγραφή μου.Καλη Ανάσταση σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3359 στις: Απριλίου 29, 2019, 20:20 »
 Γεια σας! Με λένε Άκη & μετά από κάποια χρόνια που ήθελα Smart, επιτέλους το πήρα! Πολύ χαίρομαι που βρήκα ένα Ελληνικό φόρουμ που ασχολείται αρκετά με το άτμισμα. Καλη Ανάσταση σε όλους!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303231 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530738 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet