vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, Milarepa, Tazz, trabaman

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Zerofill_Tech_Tips

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3315 στις: Απριλίου 12, 2018, 14:43 »
Γεία σας είμαι ο Μουρίκης Κωνσταντίνος 38 ετών  και  δόξα τον θέο δεν έιμαι παντρεμένος (την έχω γλυτώσει μέχρι στιγμής) :P
Κάτοικος Αθήνας  κέντρο.
Είμαι κοντά 17 χρόνια καπνιστής  βαρέας μορφής 30-50 τσιγάρα την ημέρα.
Επάγγελμα Τεχνικός  Ηλεκτρονικών Υπολογιστών επισκευές πλακέτας  κτλ ..
Σκευτομαι να αρχίσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο ,και έιναι ένας  απο τους λόγους που έκανα εγγραφή στον Vaping.gr.

Αποσυνδεδεμένος Spirossam

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3316 στις: Απριλίου 14, 2018, 10:52 »
Καλημέρα σας.
Σπύρος 38 ετών διαβάζω το φόρουμ εδώ και 3+ μήνες και ήρθε η ώρα για ταν αυτοπαρουσιασή μου!
Ατμιστής 4 και κάτι μήνες τώρα (από 1/1/2018  :yes:)
Η αφορμή για το άτμισμα ήταν δώρο του προέδρου της ομάδας που είμαι προπονητής μπάσκετ (ένα iStick Pico με αν θυμάμαι καλά έναν ατμοποιητή τσιγαρίσιο).
Έκτοτε δεν έβαλα τσιγάρο στο στόμα μου,απλά με το ψάξε-κοίτα-μάθε πήγα πριν μια εβδομάδα σε επισκευάσιμο (ZEUS RTA) παρέα με ένα καλό mod (DRAG) οπότε αυτό ήταν....

Καλώς σας βρήκα και καλά ατμίσματα σε όλους.
Στόχος μου να μπορέσω να κάνω ατμιστές όσους παραπάνω φίλους μου μπορώ.... :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΝΟΣ68

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3317 στις: Απριλίου 14, 2018, 18:00 »
Γεια χαρα παδια ειμαι ο Γιωργος 50 ετων 3.5 χρονια ατμιστης Νεα Σμυρνη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Manu

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3318 στις: Απριλίου 21, 2018, 01:08 »
2 χρόνια ατμιστης.... εύχομαι σε όλους υγεία και να τα εκατοστησουμε.

Αποσυνδεδεμένος panais79

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3319 στις: Μαΐου 09, 2018, 10:28 »
Καλημέρα σε όλους, 
είμαι ο Παναγιώτης και το τελευταίο δίμηνο εχω περάσει στο άτμισμα.
15 χρόνια καπνιστής στριφτού τσιγάρου, 2 μήνες χρήστης iqos.
Το τελευταίο αυτό δίμηνο είμαι μόνο ατμιστής και δεν έχω καπνίσει (και ούτε μου λείπει κιόλας).
Αρχισα με έναν Pico 25 και τον Nautilus 2, αλλά γρήγορα πέρασα στους επισκευάσιμους, αγοράζοντας και χρησιμοποιώντας αποκλειστικά τον Expromizer v3.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν. :bye:

Αποσυνδεδεμένος manollo

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3320 στις: Μαΐου 15, 2018, 07:49 »
καλημερα  , καλως σας  βρηκα  

νεος ατμιστης  σχετικα   6 μηνες  τωρα μπηκα  δειλα  στους επισκευασιμους  και στις  ιδιοκατασκευες   , 

6 μηνες  ουτε τσιγαρο  για μυρωδια   :)

ευχαριστω  για την αποδοχη

Αποσυνδεδεμένος Number6

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3321 στις: Μαΐου 17, 2018, 14:22 »
Καλησπέρες σε όλους,

συγχαρητήρια για το forum, διάβασα πρόσφατα ένα review για έναν ατμοποιητή
που πήρα και οι παρατηρήσεις, τα σχόλια κτλ ήταν καλύτερα και απο video/guides.

Ας συστηθώ, εν ολίγης καπνιστής και ατμιστής διότι υπάρχουν στιγμές που το καθετί
 (τσιγάρο / ηλ.τσιγάρο) είναι αναντικατάστατο.

Αποσυνδεδεμένος makgan

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3322 στις: Μαΐου 31, 2018, 12:28 »
Καλημερα σε ολο το forum,

με λενε μακη ατμιζω 6χρονια πιπιλα τωρα και ειμαι πλεον (εδω και καιρο)χωρις επιστροφη στο τσιγαρο.
αθλητικος τυπος οχι συμφωνα με τη φωτο του profil αλλα κουρσα surf και βεβαια gym.
εκει μου εδωσε τη δυναμη το ατμισμα βλεπωντας στο εργομετρο τη δυναμη να ανεβαινει (watt στο ποδηλατο)τους παλμους να φτανουν ψηλα και να κρατιουντε σε διαλλειματικες στους 170+.

χαρηκα και θα τα λεμε

Αποσυνδεδεμένος Mafiozos68

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • scripta manent, verba volant
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3323 στις: Ιουνίου 05, 2018, 14:04 »
Γεια σας, με λένε Κώστα Γαβριήλ κι είμαι 49 χρονών παντρεμένος.
Βαρύς καπνιστής 35 περίπου χρόνια με 60 τσιγάρα την ημέρα, μέχρι που το 2012 το καρμπυρατέρ, 
άρχισε να ρετάρει σοβαρά. Μετά την έξοδο απ' το ''συνεργείο'' (Νοσοκομείο), και αφού είχα ενημερωθεί ότι ή το κόβω ή μοιράζω κόλλυβα, τυχαία περνώντας έξω από ένα κατάστημα τότε, γνωστής αλυσίδας, μπήκα να δω τι είναι αυτό το ηλεκτρονικό τσιγάρο τέλος πάντων...
Κόλλησα λοιπόν, πήρα εκείνα τα παλιά ''στυλό'' που μια ρούφαγες και τρεις σκούπιζες τον τόπο απ' τις διαρροές και άφησα στο γκισέ του μαγαζιού, τα 3 πακέτα που μόλις είχα αγοράσει.
Από τότε λοιπόν, (Σεπτέμβρης 2012) μέχρι σήμερα ατμίζω, δεν έχω ακουμπήσει ξανά φίλτρο στα χείλη μου και εκτιμώ ότι εν μέρει, σώθηκα.
Έκανα για πολλά χρόνια το Pothos σε 16άρα νικοτίνη και δεν ήθελα να ακούσω για άλλο ζουμί από κανέναν.
Μέχρι που πριν από έναν χρόνο δοκίμασα σε μια στιγμή αδυναμίας το Supreme της e-liquid France και αλλαξοπίστησα!
Πλέον έχω γυρίσει στο Relax καθώς η καρύδα δεν είναι δυνατή να κρατήσει ένα άντρα κοντά της για πολύ, ενώ ο καφές μπορεί και πρόσφατα ξεκίνησα δειλά δειλά να φτιάχνω μόνος μου αυτό που ρουφάω, αφού βρήκα συνταγές και κουράγιο.
Ψάχνοντας λοιπόν να μειώσω κι άλλο τα κόστη, αφού κάνω 1ml/min και αναζητώντας βάσεις σε μεγάλες ποσότητες άρα και πιο φθηνές, έκανα αναζήτηση για γλυκερίνη στον γούγλη και μ' έριξε στο vaping.gr και στο νήμα σας για τις μηδενικές το οποίο και ξεψάχνισα. Πήρα λοιπόν από φαρμακείο τις προτεινόμενες από τους περισσότερους και πλέον νιώθω λίιιγο πιο μάγκας....
Έτσι αποφάσισα να κάνω εγγραφή και να αρχίσω να χρησιμοποιώ εκτενέστερα τις γνώσεις και τις απόψεις σας.

Ευχαριστώ που με δεχθήκατε στην κοινότητά σας.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3324 στις: Ιουνίου 27, 2018, 19:04 »
Καλησπέρα και από μένα. Είμαι ο Παναγιώτης κάτοικος Ρόδου. Ατμιστης περίπου 4 χρόνια. Όπως ατμιστρια είναι και η σύζυγος μου.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3325 στις: Ιουνίου 27, 2018, 21:27 »
Παράθεση
ΠΡΟΣΟΧΗ:  Επιθυμούμε αυτό εδώ το θέμα να παραμείνει καθαρό μόνο με μηνύματα αυτοπαρουσίασης. 
Παρακαλώ μην γράφετε εδώ μηνύματα καλωσορίσματος. Αν κάποιοι θέλουν να γράψουν κάποια ειδικά μηνύματα καλωσορίσματος, αυτά μπορούν να γραφτούν στην πρώτη επικοινωνία του νέου μέλους σε άλλα θέματα του φόρουμ, όχι "σκέτα" αλλά μαζί με τις απαντήσεις που θα δημοσιεύονται στις διάφορες συζητήσεις.

Αποσυνδεδεμένος vaggelas1991

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3326 στις: Ιουνίου 29, 2018, 18:13 »
καλησπερα ειμαι ο βαγγελης 27 ετων 5χρονια ατμιστης και συλλεκτης η/τ με παθος και οραμα για το η/τ

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3327 στις: Ιουλίου 07, 2018, 17:49 »
Καλησπέρα σας. Είμαι ο Πάνος . Είχα και παλιότερα λογαριασμό, αλλά ξέχασα και όνομα και κωδικό για αυτό έφτιαξα νέο . Είναι η 3η προσπάθεια με ΗΤ , να δούμε πως θα πάει ... Εδώ και 10 μέρες καλά το πάω , έχω κάνει μόνο ένα τσιγαρο . Έχουν προχωρήσει πολύ οι συσκευές από ότι έχω δει . Εγώ πήρα μια που γράφει πάνω ALIEN SMOK πάει μέχρι 220 βολτ και παίρνει δυο 18650. Για αρχή είχα πάρει έναν ατμοποιητή BIG BABY BEAST , αλλά αυτός λειτουργούσε διαφορετικά από αυτά που ήξερα . Αεράτη τζούρα και πολύ ντουμάνι . Τελικά πήρα έναν ναυτιλο 2 και έναν άλλο που ούτε ξέρω πως τον λένε και είμαι μια χαρά . 
Ελπίζω να πάει καλά αυτή τη φορά , το μόνο που με ενδιαφέρει πλέον είναι να βρω έναν εύκολο επισκευάσιμο και να φτιάχνω υγρά μόνος για ακόμη πιο χαμηλό κόστος . 

Αποσυνδεδεμένος Geoslay

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3328 στις: Ιουλίου 28, 2018, 17:52 »
Καλησπέρα, είμαι ο Γιώργος 43 ετών, από Λάρισα και μετά από μεγάλη περιπέτεια με την υγεία μου και αδυναμίας διακοπής καπνίσματος κατέληξα στο ατμισμα. Νέος στο χώρο 2 μήνες περίπου αλλά μπήκα στα βαθιά με επισκευάσιμους και NET υγρά.

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3329 στις: Ιουλίου 30, 2018, 13:23 »
Είμαι ο Σωτήρης 41. Κάπνιζα στριφτό τα τελευταία 25 χρόνια και είναι η 2η μου προσπάθεια με το η.τ . Την πρώτη την ξεκίνησα πριν απο 2 χρόνια με ένα ego, δεν θυμάμαι ποιό, το οποίο ουδέποτε με κάλυψε πλήρως όποτε ξανακύλησα στο κ.τ . 
Τώρα είμαι 20 ημέρες χωρίς κ.τ αγοράζοντας ένα joyetech ego AIO το οποίο απο άποψη νικοτίνης με καλύπτει απόλυτα . Ξεκίνησα με υγρά 18mg και τώρα έχω πέσει στα 10mg με shake n vap χωρίς να κάνω "πιπίλα" το ego . Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρώ κάποιο υγρό που να με καλύπτει γευστικά . 

Όλο αυτό το χρονικό διάστημα δοκίμασα μία φορά να κάνω κ.τ άλλα το σιχάθηκα για την απαίσια γεύση του . Ελπίζω να μην το ξαναβάλω στο στόμα μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34949 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos