vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος kutulu32

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3015 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 02:49 »
Ονομάζομαι Λάζαρος και είμαι 35 ετών. Κάπνιζα από 16 χρονών (μετα το 2000 αποκλειστικά στριφτά χωρίς να ξεπερνώ τα 10 την ημέρα) Η πρώτη μου επαφή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ήτανε αρχές 2012 που κράτησε μέχρι τέλη του 2013. Μετά για λόγους ευκολίας και αστοχίας υλικών (mods που κατείχα τότε)ξαναγύρισα δυστυχώς στα στριφτά τσιγάρα (όχι πάνω από 8-10 βέβαια).Πριν 20 μέρες αποφάσισα να ασχοληθώ με το άτμισμα ξανά κόβοντας τα στριφτά τσιγάρα τελείως.
Ατμίζω με 5-6 νικοτίνη τώρα αρχικά με σκοπό να την ελαττώνω σταδιακά.(υπήρχε από την προηγούμενη ενασχόλησή μου με το ηλεκτρονικό τσιγάρο γνώση diy υγρών).Ο λόγος που είχα κόψει το τσιγάρο το 2012 ήτανε όταν έμαθα την εγκυμοσύνη της γυναίκας μου και η μετέπειτα γέννηση της κόρης μου.
Ο λόγος που το ξανάρχισα το 2014 το κάπνισμα θέλει λίγο εξήγηση. Πιστεύω ο βασικός ήτανε που δεν είχα καταφέρει να μειώσω σταδιακά την νικοτίνη.Επίσης τα μοντάκια που είχα τότε αρχίσαν να μου βγάζουν συνεχώς θέματα με τα κουμπιά και πλακέτες και τα έστελνα όλο στο service.
Πιστεύω τώρα είναι πολύ καλύτερες οι συνθήκες παρά τον νόμο που ψηφίστηκε να μην ξαναγυρίσω πίσω στα στριφτά και σε κάποια στιγμή να κόψω και την νικοτίνη.
Ο εξοπλισμός που έχω τώρα είναι το vaporflask classic με cubis ατμοποίητη.












« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 03:00 από kutulu32 »

Αποσυνδεδεμένος Tzoban

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3016 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 21:10 »
Καλησπερα και απο τα Χανια Κρητης.Με λενε Θανο ειμαι 34 χρονων ,σπουδασα μηχανολογος και ειμαι μηχανικος αυτοκινητων(οικογενειακη επιχειρηση) και καπνιστης απο τα 16. Ειμαι στο ηλεκτρονικο τσιγαρο τωρα 1 μηνα και μια βδομαδα χωρις κανενα κ.τ  . Εχω στην κατοχη μου 2 ναυτιλους και 2 μπαταριες. Μια  istick pico και μια τυπου eGo aspire cf vv ! Mετα απο δοκιμη αντιστασεων 1.2 -1.6- 1.8  στηριζω τις 1.8 λογο καλυτερης γευσης και λιγοτερο ντουμανι...Αυτα απο μενα καλη συνεχεια σε ολους και καλη δυναμη εναντια στο κ.τ !!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2016, 21:23 από Tzoban »

Αποσυνδεδεμένος stefanos80

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3017 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:08 »
Καλησπέρα σε όλους είμαι ο Στέφανος και είμαι 36 αιτών το επάγγελμα μου είναι chef σε ξενοδοχείο το καλοκαίρι και των χειμώνα ασχολούμαι με το να διδάσκω μαγειρική σε μια σχολή. Ασχολούμαι με το ατμισμα εδώ και δυο μήνες το αγαπημένο μου υγρό είναι το supreme τις e liquid france 

Αποσυνδεδεμένος funk

  • *
  • 51
  • All rights reserved all wrongs reversed . .
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3018 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 02:37 »
Καλησπέρα και από εμένα! Το όνομα μου ειναι Δημοσθένης και η πρώτη επαφή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο έγινε το 2009 τοτε που υπήρχαν τελείως λάθος συσκευές με χάλια απόδοση και πολυ μικρή μπαταρία και εξωτερικά έμοιαζαν με κανονικό τσιγάρο (εκτός από το μαύρο με μπλε led που είχα για την διαφορά) η δεύτερη έγινε περίπου το 2011 με συσκευή τύπο ego νομίζω αλλά πάλι δεν...
Τρίτη και φαρμακερή επαφή ήταν τον Μάρτιο που μας πέρασε και το πήρα σοβαρά το θέμα καθώς πλέον η συσκευές ειναι ικανές να αποδώσουν και με το παραπάνω και να σε κάνουν γρήγορα να ξεχάσεις το κ.τ. Πλέον diy υγρά και στρίψιμο αντίστασης ειναι μέσα στην ρουτίνα μου καθώς έπισης και αυτό το φόρουμ μαζί με το YouTube ειναι δυνατά εργαλεία ενημέρωσης! Αγαπημένο έτοιμο υγρό ειναι από cosmic fog το sonrise που παλεύω να το βγάλω κλώνο...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2016, 21:26 από funk »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3019 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 20:42 »
Γειά χαρά
Με λένε Γιώργο 24 χρόνια καπνιστής τα τελευταία 15 χρόνια κάπνιζα στριφτά Samson και Craven 15 με 20 τσιγάρα την μέρα.
Εδώ και δύο εβδομάδες  ατμιστής!
Είμαι πολύ ευχαριστημένος το τσιγάρο δεν μου έλειψε καθόλου ούτε μια στιγμή μέχρι τώρα!
Διαβάζω το φόρουμ περίπου ένα μήνα και ήταν μεγάλη βοήθεια για εμένα που δεν είχα ιδέα από το ηλεκτρονικό τσιγάρο..
Να είστε καλά παιδιά!
Keep vaping!


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2016, 23:13 από asterias »

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3020 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 21:08 »
καλησπερα vapers.. Ειμαι ο Αλεξης 30 ετων, ειμαι ΠΡΟΠΟντζης και ψαχνω μια κοπελα που να με καταλαβ... SORRY SORRY. Λαθος φορουμ. Ατμιζω κοντα κανα πενταμηνο και απο την ωρα που το δοκιμασα δεν ξαναζητησα τσιγαρο και καπνιζα αρκετα και απο παρα πολυ μικρη ηλικια. με καληψε τοσο που δεν το πιστευα. ειμαι ακομα με το πρωτο μου ητ istick tc 40w με εναν cubis pro και ειμαι πολυ ευχαριστημενος για αρχη. Σας διαβαζω καιρο, με εχετε βοηθισει απιστευτα και ελπιζω παιρνοντας εμπειριες να αρχισω να βοηθαω κι εγω με την σειρα μου. Καλα ατμισματα.

Αποσυνδεδεμένος darksun85

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3021 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 23:08 »
Γεια σας και απο εμενα!Ονομαζομαι Μιχαλης ειμαι 31 που τα εκλεισα σημερα( ??? ).Ειμαι απο την μιναρουπολη κοινως Πατρα αλλα κανω το διδακτορικο μου στην οξφορδη ως ιστορικος και αρχαιολογος με διδακτορικο στους προκατακλισμιαιους πολιτισμους  :tongue_smilie: !Ειμαι πολυ νεουδι στον κλαδο του ατμισματος μολις 2 μηνες!Αρχιζω και ψαχνομαι και για επισκευασιμους πλεον αν και ξερω οτι ειναι λιγο νωρις ακομα! :-[

Αποσυνδεδεμένος cydon

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3022 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 10:21 »
Καλημέρα.
Με λένε Γιάννη και είμαι 39 ετών. Κάπνιζα γύρω στα 20 χρόνια, μέχρι που τον περασμένο Σεπτέμβριο αποφάσισα να το σταματήσω. Άντεξα χωρίς τσιγάρο μέχρι τον περασμένο Νοέμβριο, αλλά αντί να αγοράσω πάλι τσιγάρα, αγόρασα ατμοποιητή, μπαταρία και υγρό. Έκτοτε ατμίζω, με όλο και καλύτερο εξοπλισμό... Στόχος μου είναι να διακόψω και το άτμισμα.

Αυτά από εμένα και καλή συνέχεια σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3023 στις: Οκτωβρίου 30, 2016, 11:59 »
Καλημέρα σε όλους

Ειμαι ο Μάνος κοντά 57 χρονών καπνιστής τα τελευταία 30 χρόνια με πίπα (τσιμπούκι) όπου ένας καπνός 40 gr  σε 5-6 μέρες. Λέω πια να το κόψω (προτού μου το κοψουν). Για την ώρα διαβάζω εδώ και αλλού και παράγγειλα απο gearbest το πρώτο μου kit (Kanger topbox 75), τώρα την πάτησα από τους reviewers ? θα δείξει. Οπωσδήποτε θα το γυρίσω σε DIY (αντιστάσεις και υγρά) γιατί αλλιώς θα τσακίσω την τσέπη μου. Ενας καπνισής "βαρειών" γεύσεων όπως εγώ αλλίμονο του αν ψωνίζει έτοιμα υγρά θα του βγαίνει (η αίσθηση μου μέχρι τώρα (πολύ πολύ πιο ακριβά. Ας συνεχίσω το διάβασμα καμπνίζοντας το τσιμπούκι μου περιμένοντας τα καλούδια από Κίνα. Πολλά μπράβο στους συντελεστές που με ξεστραβώνουν.

Ναστε καλά όλοι

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3024 στις: Οκτωβρίου 30, 2016, 13:04 »
καλησπερα σας ονομαζομαι γιωργος ειμαι 34 ετων απο 20 χρονων καπνιστης με τελευταια μαρκα στριφτων τσιγαρων τον graven.
εχω προσπαθησει πολλες φορες στο παρελθον να κοψω το καπνισμα αλλα διχως επιτυχια αφου παντα το ανχος αλλα κ η επιθετικοτητα που εβγαζα για πλακα με κανανε να το ξαναξεκινησω.
πλεον πατερας 2 παιδιων ειπα να δώσω μια ευκαιρια στο ηλ.τσιγαρο για καλο του εαυτου μου.
κερατσινιωτης ειμαι κ περασα λοιπον απο ενα καταστημα της alter ego κ αγορασα υστερα απο προτροπή του υπαλληλου εναν istick pico με τομ mello 3 mini επανω.
αυτα επι του παροντος καθως νεουδι στον χωρο μαθαινω συνεχεια. 

Αποσυνδεδεμένος georgeps

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Every human beings should be treated equally
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3025 στις: Οκτωβρίου 31, 2016, 01:27 »
καλησπέρα.Γιωργος εδω, 21 χρονών που τωρα ξεκινώ το ατμισμα,σε μια προσπαθεια να μειωσω το καπνισμα


ελπιζω να μαθω πολλα

Αποσυνδεδεμένος fzmires

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3026 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 23:11 »
Γειά σας και από εμένα και καλώς σας βρήκα, Φάνης από Κρήτη, 34 χρονών και ιδιοκτήτης μεζεδοπωλείου τον τελευταίο 1,5 χρόνο και πρώην περιπτεράς, καταλαβαίνετε λοιπόν τι καπνό φούμαρα, χαχαχα!! Ασχολήθηκα με το η.τ για πρώτη φορά το 2011, με το Ego-T της Οvale, κορυφαίο στο είδος του πιστεύω την εποχή εκείνη, αλλά αν δεν πρόσεχες έπινες και πολλά υγρά, κάτι που με έκανε να το σταματίσω σε συνδιασμό και με κάμποσούς άλλους εξωτερικούς παράγοντες. Πλέον εν έτη 2016 και για πολλούς και διάφορούς λόγους, μερικοί από αυτούς οικονομικοί αλλά και υγείας, συν ότι το η.τ έχει κάνει άλματα προόδου στην ποιότητα κατασκευής και όχι μόνο, με έσπρωξαν στο να το ψάξω και να το αρχίσω ξανά. 
Έτσι λοιπόν, με αρκετό internetικό ψάξιμο, αλλά και με αρκετές γνώμες των γνωστών και αγνώστων μου, κατέληξα ξαφνικά ένα πρωινό, αλλά εις γνώσιν μου,  με το IStick Pico της eleaf φορώντας τον Melo 3 mini. Δύσκολο πρωινό, καθώς προσπαθούσα να τραβίξω τζούρα με μια αντίσταση 0,5 ohm, ενώ εδώ και 15 χρόνια έκανα στριφτό τσιγάρο. Εδώ και με αντίσταση στα 1,8 ohm πάλι θα κρουβόμουνα...!! Κλείσε τον αέρα μου έλεγε ο πωλητής του καταστήματος...!! Είναι πιο τσιγαρίσια τζούρα έτσι, μου έλεγε...!! Και εγώ να συνεχίζω να βήχω σε κάθε προσπάθειά μου να ατμίσω!! Τι να κάνω λέω, θέλει το χρόνο του να συνηθίσεις σκέφτηκα και έφυγα με το νέο μου απόκτημα!! 
Μέσα στις επόμενες μέρες έκανα αρκετές δοκιμές και σε αντιστάσεις και σε υγρά μέχρι να βρω ότι ταιριάζει σε εμένα. Κατέλειξα σε γλυκά ή φρουτένια αρώματα, τα εντελώς καπνιστικά για κάποιο λόγο με πειράζουν, και βρήκα και την αντίσταση που την κάνω άνετα χωρίς να με πειράζει. Έχουν περάσει πλέον σχεδόν 2 μήνες ατμίζοντας, χωρίς να μου λείπει η παλία μου κακή συνήθεια!! Και πρόσφατα έκανα και την  πρώτη μου προσπάθεια για κατασκευή δικών μου υγρών αναπλήρωσης. Αυτή τη στιγμή που σας γράφω, οριμάζουν και θα δοκιμαστούν λείαν συντόμως!!  

Αποσυνδεδεμένος Apostolis1924

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3027 στις: Νοεμβρίου 04, 2016, 16:39 »
Καλησπέρα! Είμαι ο Αποστόλης 40 ετών απ'το Βόλο. Έχω 3 εβδομάδες περίπου που άρχισα το ητ, με σκοπο να ελαττώσω το κτ. Τα αποτελέσματα όμως ήταν διαφορετικά απ'τα ζητούμενα. Απο το ενάμιση πακέτο, έπεσα κατευθείαν από την πρώτη μέρα στα 1-2 κτ χωρίς να ζοριζομαι, και έτσι συνεχίζω μέχρι σήμερα! Ο εξοπλισμός μου αποτελείται από έναν Ναυτίλο, ένα GS-TANK, και ένα istick 30w. Απο σήμερα κιόλας άρχισα να ατμιζω τα δικά μου υγρά, για την οποία επιτυχία τους είμαι πολύ ευχαριστημένος. :) Φυσικά τον πρώτο ρόλο τον παίζει το forum για την επιτυχία μου, για το οποίο θα ευχηθώ στους διαχειριστές και συντονιστές του καλή συνέχεια.......Αυτά από μένα... Χαίρομαι ειλικρινά που ήρθα στην παρέα σας. 

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3028 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 13:49 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.






(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Tuscanigr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα καλά...!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3029 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 14:18 »
Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Νίκο, είμαι 33 ετών και είμαι απο Θεσσαλονίκη. 2 μήνες πλέον μόνο στο η.τ. Μιας και έγινα μπαμπάς, είπα να κόψω το τσιγάρο και έτσι ήρθα στην παρέα σας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy