vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3000 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 17:19 »
Χαιρετώ όλο το forum  ;)
Παρόλο που το διαβάζω 6 μήνες δεν είχα αξιωθεί να γραφτώ!!
Είμαι ο Χρόνης, 52 χρονών, παντρεμένος με δύο παιδιά.
Καπνιστής από τα 14 (  :idiot1: ήταν μαγκιά να καπνίζουμε τότε τρομάρα μας!!!).
Το είχα κόψει στα 24 μέχρι 29 (με αποτέλεσμα σχεδόν 40 κιλά επιπλέον  :'( ) και μια μέρα πριν τον γάμο μου (στο μπάτσελορ χεχε) κάπνισα ένα "για πλάκα"! Αυτό ήταν!! Άρχισα πάλι το τσιγάρο και μάλιστα με μεγαλύτερο ρυθμό (για να καλύψω το χαμένο έδαφος) !!! Εφτασα τα 3+ 25άρια την ημέρα.
Όταν πρωτοεμφανίστηκαν τα ητ (πριν 8-9 χρόνια) ίσως να είμουνα στους 10 πρώτους που το πήρα (από φαρμακεία τότε και πανάκριβα)! Αλλά τότε ήταν χάλια, χωρίς νικοτίνη και με πολλά προβλήματα! Έτσι το παράτησα σύντομα. Κατά καιρούς όταν κυκλοφορούσε κάτι νεότερο έκανα δοκιμές αλλά τίποτα δεν με ικανοποιούσε  :(
Όσο για το κτ το μόνο που είχα καταφέρει ήταν να κάνω στριφτά και να το έχω "ρίξει" στα 30-35 πολύ λεπτά τσιγάρα την ημέρα (5-6 γραμ. καπνού).
Όλα αυτά μέχρι πριν από 6 μήνες που "ανακάλυψα" αυτό που έχω τώρα  ;D
Σε συνδυασμό μάλιστα με το κόλλημα μου με την μέντα (κάπνιζα με φίλτρο μέντα 5 χρόνια) και με την απόφαση μου να μην μου απαγορεύω κτ όταν το ήθελα τελικά μέσα σε 2 μήνες άφησα τελείως το κανονικό!!
Το 'αστείο" είναι ότι πριν από 1 μήνα έπαθα καρδιακό επεισόδιο και μου είπαν ότι αν είχα καπνίσει μερικά πακέτα ακόμη δεν θα είχα γλιτώσει!!!
Επίσης από εκεί που έψαχνα να παρκάρω έξω από το μέρος που πήγαινα γιατί αν το άφηνα δυο στενά πιο πέρα ήθελα στάση ενδιάμεσα (!!!) τώρα κάνω 4 χιλιόμετρα για πλάκα!!!

Αποσυνδεδεμένος Savvas_Mefisto

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3001 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 10:27 »
Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Ονομάζομαι Σάββας, είμαι 25 ετών και είμαι κάτοχος του Joytech eVic VTC Mini with Cubis...
Καπνιστής 9 χρόνια και ατμίζω τους τελευταίους 8 μήνες και μπορώ να πω πως δεν μπορώ ούτε στην ιδέα να ξανά καπνίσω...Είμαι απόλυτα ευχαριστημενος με το άτμισμα αλλά και με την όλη διαδικασία ψαξίματος για υγρά αντιστάσης και λοιπά...

Αποσυνδεδεμένος pechr

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3002 στις: Οκτωβρίου 02, 2016, 13:35 »
Μία καλησπέρα και από εμένα στην κοινότητα !!  :)
Ονομάζομαι Χρήστος είμαι 31 ετών και διαμένω στην Πετρούπολη Αττικής. (απεικονίζομαι δίπλα στο avatar)
Κατάγομαι και μεγάλωσα Σιδηρόκαστρο Σερρών (κοντά στα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα)
Παντρεμένος, έχω κι έναν πρίγκιπα 7 μηνών να χαζογελάω όλη μέρα μαζί του. :yes:
Έχω σπουδάσει Μηχανολογία από την οποία αποφοίτησα με υποτροφία λόγω βαθμολογίας.
Τα ενδιαφέροντα μου περιορίζονται στα κινητά και στην γυμναστική (TRX), τρέξιμο βουνό κ.α.
Αν και γράφτηκα μόλις σήμερα 02/10/2016, διάβασα αρκετά άρθρα ως επισκέπτης τους τελευταίους 2 μήνες και κυρίως τις επιστημονικές έρευνες που έχετε αναρτήσει στην κοινότητα. :respect:
Συνήθιζα να βλέπω παρουσιάσεις ατμοποιητών και υγρών στο youtube.
Ατμίζω εδώ και 9 μήνες περίπου, ξεκίνησα με aspire mini nautilus και πλέον είμαι με kangertech subtank mini στον οποίο δουλεύω αυτοσχέδιες αντιστάσεις και ιδιοπαρασκευές υγρών. Πριν κάπνιζα στριφτό περίπου 14 χρόνια. Τώρα μάλλον χρειάζεται να βγάλω κάρτα καυσαερίων για το τόσο ντουμάνι που βγάζω από το στόμα :)) :)) αν και βλέπω κάτι άλλους ατμοποιητές με διπλές αντιστάσεις που με τον ατμό που βγάζουν νομίζεις ότι θα βγει ο Σάκης Ρουβάς από μέσα :)).
Αυτά τα λίγα.. στην πορεία θα γνωριστούμε περισσότερο τόσο με τα παλιά μέλη όσο και με τα νέα μέλη της κοινότητας

Αποσυνδεδεμένος πολυς

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3003 στις: Οκτωβρίου 02, 2016, 23:26 »
Καλησπέρα. Με λένε Πόλυ και γεννήθηκα στην Αθήνα. Σπούδασα θεωρητικά της μουσικής στο κρατικό ωδείο Αθηνών, κλασική και μοντέρνα μουσική καθώς και Βυζαντινή. Κάπνιζα εδώ και 40 περίπου χρόνια ένα πακέτο τσιγάρα την ημέρα, στάνταρ όμως. Στο διάστημα αυτό, πιστεύω, έχω καπνίσει τις περισσότερες μάρκες που κυκλοφορούν και περισσότερο από εξωτερικό. Τώρα που πέρασαν τα πρώτα ..... ήντα αναλογίστηκα, μέχρι πότε άραγε;;;; Έτσι βρέθηκα με ένα Elips c στο χέρι για αρκετό διάστημα. Από τότε ποτέ δεν είχα επιθυμία να ξανακαπνίσω. Πέρασε  1 χρόνος και κάτι μήνες αγοράζοντας κάποιες συσκευές και σήμερα χρησιμοποιώ περισσότερο  ένα istick 30 με έναν kayfun lite plus και γρήγορα θα πάω σε καινούργια αγορά. Ατμίζω μόνο έτοιμα υγρά με νικοτίνη 3 έως 6 ml. Ευχαριστώ πολύ που με δεχθήκατε στην παρέα σας!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος joker78

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3004 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 20:29 »
Γειά σας κι από μένα !

Eιμαι ατμιστης σχεδον 3 χρονια μετα απο 19 χρονια καπνισματος

Ξεκινισα οπως οι περισσοτεροι με απλη συσκευη αλλα περασα συντομα (μετα απο κανα-δυο μηνες) σε επισκευασιμους για καλυτερα

Ατμιζω πλεον με εναν kayfun v4 της Hcigar και με εναν avocado 22 της GeekVape και απο υγρα βαση VG σκετη της Pink mule στα 6mg.

Ξεκινησα με 12mg υγρα και το ριχνω σιγα σιγα, γιατι ευελπιστω καποια στιγμη να μειωσω αρκετα τη νικοτινη και να το αφησω και αυτο , ομως οπως και να εχει αισθανομαι ηδη πολυ καλυτερα απο τοτε που εκανα γυρω στα 20 τσιγαρα την μερα .

Αποσυνδεδεμένος Timewarper

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3005 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 10:19 »
Χαίρετε, Timewarper εδω, πρωην καπνιστής απο Αθήνα.
Kαπνιζα στριφτο κατα κυριο λογο αλλα πλεον θα μεταβω σε ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος constant

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3006 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 18:46 »
Καλησπέρα κι από εμένα καλώς σας βρήκα. Κώστας, 52 πάνω από 30 χρόνια καπνιστής (2,5-3 πακέτα ). Εκπαιδευτικός στη Β/θμια εκπ/ση (πληροφορικής).
Εδώ και 4 μήνες ηλεκτρονικό μαζί με τσιγάρο - πλέον 5-6 τη μέρα. Βαρύς εθισμός δυστυχώς.
Άρχισα διαβάζοντας εδώ, απ' όπου προέρχεται και ο κύριος όγκος της πληροφόρησης που έχω,  και σε κάποια αγγλόφωνα φόρα. 
Πολύ κατατοπιστικά άρθρα, άριστο κλίμα. 
Ξεκίνησα με istick pico της eleaf  και GS Air-M (δεν μου ταίριαξε και ιδιαίτερα) μετά με Justfog Q14 (καλύτερα.), Aspire K1 - καλός αλλά ..λίγος και Kayfun Lite plus (seven pawns edition). Εδώ και κανένα μήνα Kayfun V5 με το μεσαίας διατομής σωληνάκι μείωσης αέρα. Για τα -ως τώρα- γούστα μου άριστος.

Ευελπιστώ να απαλλαγώ στο άμεσο μέλλον εντελώς από το συμβατικό.

Αποσυνδεδεμένος NiVo

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3007 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 11:05 »
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Νίκος από Αθήνα, 46 ετών.
Καπνιστής από τα 20 (15-20 τσιγάρα την ημέρα). Πριν 3-4 χρόνια είχα περάσει στο Η.Τ. με τις πρώτες συσκευές eGO (στικάκια), αλλά επειδή δεν με κάλυπτε και ήταν απαράδεκτες ξαναγύρισα στο κ.τ. Εδώ και ένα μήνα έχω ξαναρχίσει το ηλεκτρονικό (πλήρη αποχή από το κάπνισμα) με ένα istick pico και ατμοποιητή Melo3.
Πλήρως ικανοποιημένος από απόδοση, γεύση ...δεν έχω βάλει ούτε μια τζούρα κανονικό.

Αποσυνδεδεμένος gregory1975

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3008 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 17:43 »
Γρηγόρης απο Θεσσαλονικη ατμιζω 1 χρονο. Τελευταια mod εχω istick pico και τανκ ενα σερπεντ μινι 22 και προχθες εναν αβοκαντο 22αρι , καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος PSaRaS

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3009 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 11:05 »
Καλημέρα κι από μένα.
Ατμίζω μετ εμποδίων τα τελευταία 5 από τα 42 μου χρόνια.
Χάρηκα που σας βρήκα.



Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3010 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 15:56 »
Γειά σας φίλοι συνατμιστές!
Είμαι η Δέσποινα, 50 χρόνων, φανατική και απόλυτα εξαρτημένη (32 χρόνια) καπνίστρια που μέχρι πριν ένα μήνα δε μου περνούσε απ το μυαλό πως θα σταματήσω (εντελώς και μάλιστα χωρίς να μου λείπει καθόλου) το κάπνισμα.
Ατμίζω για την ώρα 5ml ημερισίως 0.9 νικ. με το istick pico μου που φοράει τον γνωστό μέτριο melo iii με τις κεφαλές του τρίτωνα 1.8 Ω.
Με καλύπτει απόλυτα και μήτε εγώ το πιστεύω αφού πριν 6 χρόνια είχα ξαναπάρει ένα ητ ... ovale θαρρώ, εγχείρημα που στέφθηκε απόαπόλυτη αποτυχία.
Σας χαιρετώ και συνεχίζω τη μελέτη των threads επώνυμα πλέον.

Αποσυνδεδεμένος geozoto

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3011 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 20:49 »
Γειά σας! Με λένε Γιώργο,είμαι απο τα Γιάννενα . 32 χρονών παντρεμένος και έχω ένα αγοράκι 2,5 ετών.
κάπνιζα 14 χρόνια ,ώσπου και άρχισα το Ατμισμα πριν 2 μήνες. απόλυτα ικανοποιημένος!!!
Εχω ενα istick pico  με ατμοποιητή melo III ,αντίσταση στα 1.8 Ω 
Φτιάχνω δικά μου υγρά ,καπνικά με γλυκές νότες, μιάς και είμαι γλυκατζής...   :tongue_smilie:  


Αποσυνδεδεμένος cuba

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3012 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 22:17 »
Καλησπερα σε ολους, με λενε Χρηστο ειμαι 46 χρονων παντρεμενος και εχω ενα αγορακι 3 χρονων. Καπνιζα 26 χρονια ασταματητα, ετσι μετα απο σκεψη ειπα να μπω και εγω στο χωρο του ηλεκτρονικου τσιγαρου. Ατμιζω περιπου 5ml ημερισιως 12mg νυκοτινη, εχω ενα istick pico και απο ατμοποιητες ενα cubis και ενα Russia v3. Αυτα προς το παρων εν καιρο θα πουμε περισσοτερα, καλως σας βρηκα!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jolal1967

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 χρόνια χωρίς κ.τ. και πάμε!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3013 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 14:47 »
Καλησπέρα και από μένα! Γιάννης. Κάπνιζα 30 χρόνια 1 πακέτο/ημέρα μέχρι που από γνωστούς είπα να δοκιμάσω. Τον Σεπτέμβριο του 2014. Δεν ξέρω αλλά μέσα σε 2 μέρες πέταξα το κ.τ. και ατμίζω. Αν κάνω κανένα κ.τ. που και που δεν μου έχει έρθει ούτε μια φορά να ξαναπάρω καπνό.
Συγχαρητήρια και στα παιδιά που έχουν το site και στα μέλη για το επίπεδο που έχουν κρατήσει. ;) :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ddboss

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3014 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 16:45 »
Γεια σας και από μένα.
Ξεκίνησα πριν από 15 ημέρες και όλα καλά μέχρι στιγμής.
Οταν μούρχεται η τρέλα για κτ, ανοίγω το φόρουμ και διαβάζω λίγο και αμέσως μου περνάει.
Εχω δώσει διορία στον εαυτό μου 30 ημέρες για να πάρω την οριστική απόφαση. Μέχρι τότε κανένα κτ, μόνο ητ
Μάλλον με βλέπω να το γυρίζω στο ητ οριστικά.
Θα ήθελα να μάθω να φτιάχνω τα υγρά μου μόνος μου και θα ήθελα να πάρω και μια πιο καλή συσκευή. Μέχρι στιγμής ατμίζω ότι διάλεξε για μένα ο πωλητής του καταστήματος δηλ. ένα φτηνό πιπάκι των 24 ευρώ και καπνικό υγρό με 9 νικοτίνη.
Σε 15 ημέρες θα ξαναπεράσω από κει για μια δεύτερη συζήτηση και ίσως δοκιμάσω και κανένα άλλο υγρό.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White Έτοιμα υγρά 256 46827 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:45
από Stevenboche
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236872 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9767 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12