vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

352 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, kostas..., Tazz, Βασίλης1966, tibolaso, Buliwyf, chara22, ZoeM, Parolos, filikos4

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Nia

  • *
  • 42
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2985 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2016, 01:05 »
Χαίρετε και από εμένα. Είμαι η Nia 34 χρονών. Φανατική καπνίστρια για πάνω απο 15 χρόνια μέχρι πριν από 10 μήνες, όταν αποφάσισα να ξεκινήσω το η.τ. Πλέον φανατική ατμίστρια. Δεν αντέχω πλέον την πικρίλα και την αηδία του κ.τ. Επιτέλους ανάσανα και ξεφορτώθηκα την απαίσια μυρωδιά του τσιγάρου από το σπίτι μου, τα μαλλιά μου, τα ρούχα μου. Ατμίζω με aio της joytech καπνικά υγρά και σκέφτομαι να στραφώ στους επισκευάσιμους ατμοποιητές σιγά σιγά. Προς το παρόν δεν σκέφτομαι να κόψω το ηλεκτρονικό τσιγάρο γιατί το απολαμβάνω απίστευτα.

Αποσυνδεδεμένος Popolaros

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2986 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2016, 19:22 »
καλησπερα και απο μενα,γιωργος απο αλιμο 48 ετων,2,5 χρονια ατμιστης και μακρια απο το καρκινο.

Αποσυνδεδεμένος patmonian

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2987 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 14:36 »
Γειά και χαρά σε όλους.Με λένε Γιάννη,είμαι 50 και ζώ στην Πάτμο.Ήμουν καπνιστής, για πόσα χρόνια δε θυμάμαι,είπα να μην τα μετράω,και εδώ και ένα μήνα περίπου ξεκίνησα το άτμισμα.Όπως καταλαβαίνετε άπειρος μέχρι αηδίας.Στο νησί δεν υπάρχουν επιλογές για ατμιστές ακόμα γιαυτό και ότι μαθαίνω είναι αποκλειστικά απο το διαδύκτιο.Βρέθηκα με ένα istick 40w tc και ατμίζω με αυτό.Ψάχνοντας πληροφορίες είδα το φόρουμ σας και κατάλαβα ότι εδώ είναι ατμιστές με κέφι και μεράκι,γιαυτό και αποφάσισα να συμμετέχω.
Καλά ντουμάνια λοιπόν!!! 

Αποσυνδεδεμένος vpap4ever

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2988 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 23:22 »
Καλησπέρα από μένα παιδιά.
Βασίλης από Θεσσαλονίκη 24 χρονών καπνιστής χρόνια και ατμιστής 1 βδομάδας :D

Αποσυνδεδεμένος Manololo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2989 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 23:52 »
Καλησπέρα και από μένα .
Είμαι ο Μάνος στα 37 πια από Κρήτη .
Μετα από αρκετά χρόνια καπνίσματος 3 πακέτων τη μέρα επιτέλους εδώ και 3 μήνες δηλώνω άκαπνος !!
Φυσικά σε αυτό συνέβαλε το ηλεκτρονικό τσιγάρο ...
Ισως είμαι λίγο βιαστικός μιας και είμαι είδη 2 μήνες στους επισκευάσιμους και... το παλεύω !
Καλό άτμισμα τα υπόλοιπα οσονούπο !

Αποσυνδεδεμένος ant

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2990 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 23:17 »
Καλησπέρα,  ant από Ρέθυνμο. Έχω να καπνίσω σχεδόν 2 χρόνια (636 μέρες :) ) μετά από 20 χρόνια καπνίσματος.  Ατμιζα κάνα χρόνο μαζί με μειωμένο κατα πολύ κάπνισμα, και αγάπησα πολύ το αντικείμενο επισκευάζοντας αντιστάσεις protank. Καλά πόστ σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2991 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 10:48 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα επιτέλους (σας διαβάζω καιρό). Πέτρος ονομάζομαι και ειμαι 2 μήνες μακρια απο το Κ.Τ. Ειμαι 26 και ηταν απο τις καλυτερες αποφασεις που εχω παρει τα τελευταια 8 χρόνια, από τότε δηλαδη που ξεκινησα και το κάπνισμα. Τρομερη εμπειρία συνολικα. Αυτά, καλη συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος igorewired

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2992 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 17:43 »
Ονομάζομαι Γιώργος.
Είμαι 28
Έκοψα το κάπνισμα τον Απρίλιο του 2016. Είμαι χαρούμενος γι αυτό, ευτυχής και υγιής πλέον.
Χαίρομαι πολύ που εντάχθηκα στην κοινότητα των ατμιστών και προσπαθώ να το δω όσο πιο επιστημονικά γίνεται, πάντα με ασφάλεια και καθαρά (2-3 φορές την εβδομάδα καθαριότητα του τανκ. Αλλαγή των bvc coils της aspire σε λιγότερο απο 1,5 εβδομάδα).

Ενημερώνομαι σχεδόν καθημερινά όσο έχω χρόνο από τις έρευνες και τα βίντεο του Δρ. Φαρσαλινού τον οποίο έχω σε μεγάλη εκτίμηση για την προσπάθεια απομυθοποίησης του ΗΤ. και τον ευχαριστώ γιατί κι εγώ με την σειρά μου έχω θωρακισμένη άποψη γι αυτά που λέω σε κοντινούς κύκλους που ΑΚΟΜΑ υπερασπίζονται τα cancer sticks τους... όπως τα λένε και οι Αμερικάνοι (κοινά τσιγάρα).

Κάπνιζα περίπου ένα καπνό 25γρ. την εβδομάδα και σαν στρατιώτης κατέληξα να το κάνω σε 2-3 μέρες....

Απο τον ουρανό ήρθε ένα iStick 40W της eleaf με mini nautilus πάνω, ο αδερφός μου, τον οποίο υπερευχαριστώ, μου το δώρισε διότι λέει ρουφούσε όλη τη μέρα... και οτι δεν έκανε δουλειά (συνεχίζει να καπνίζει ο καημένος)... Στην συνέχεια έκανα το ψάξιμο περι υγρών και coils άρχισα να προσέχω περισσότερο τα θέματα υγιεινής και όλα είναι εντάξει!  

Δεν ατμίζω πάνω απο 2 ml την ημέρα. Το θεωρώ "sick" hobby με πολύ καλό κόσμο (πως γίνεται να είναι κάποιος κακός όταν θέλει την υγειά του).

Επίσης είμαι ερασιτέχνης αθλητής (ποδηλασία)... Μεγάλη διαφορά αντοχών παιδιά....... ! Μουσικός (επαγγελματίας) και πτυχιούχος διοίκησης τουριστικών επιχειρήσεων 

Με υγειά στα πνευμόνια μας λοιπόν καλην εσπέραν!

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2993 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 10:51 »
Καλημερα σε Ολους και Ολες εδω στο vaping.gr
Νεκταριος 45 απο Αθηνα.
Ξεκινησα το καπνισμα στα 23 στον Στρατο οταν ημουν Αυλωνα με κοκκινο Winston. Ενας φιλος πριν 2 μηνες με παροτρυνε να παμε να δοκιμασουμε καποιες 'γευσεις' απο υγρα. Θα θυμαμαι παντα αυτη τη μερα, γιατι αλλαξε η ζωη μου προς το καλυτερο.
Ευχομαι σε Ολους και Ολες εδω να εχετε παντα την υγεια σας εσεις και οι οικογενειες σας, να ειστε παντα ευτυχισμενοι και να βρισκεστε κοντα σε ανθρωπους που αγαπατε και σας αγαπουν.
Ευχαριστω για τη φιλοξενια και οτι καλυτερο στο vaping.gr

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2994 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 20:41 »
καλησπερα !!

παλιος ατμιστης πριν 5 περιπου χρονια αρχισα αλλα το σταματησα μετα απο εξι μηνες, ΛΑΘΟΣ  ΜΟΥ!!!!

πιστευω τωρα να τα καταφερω !!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2995 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 12:55 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.








(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος E-VAPOR

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2996 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 23:00 »
Καλησπέρα σε όλους,
Με λένε Γιάννη και διαβάζω τα θέματα του site εδώ και λίγο καιρό.  Το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και αποφάσισα σήμερα να γίνω και εγώ μέλος του.  Καλώς σας βρήκα λοιπόν.  Ατμίζω εδώ και 15 μήνες και δεν έχω ακουμπήσει κ.τ. ξανά (σχεδόν δύο πακέτα ημερησίως για 33 χρόνια και ποτέ light).  Πλέον με ενοχλεί ακόμα και η μυρωδιά του.
Με το άτμισμα βρήκα ξανά τη χαμένη γεύση μου και παρατηρώ ότι και όσφρησή μου έχει βελτιωθεί πάρα πολύ.  Ξεκίνησα με έτοιμα υγρά 12άρας νικοτίνης και σταδιακά έφτασα να ατμίζω τώρα 3άρα νικοτίνη.  Αρχίζω να σκέφτομαι και για DIY.
Να σας πω και τι με ενοχλεί;  Τα επιδεικτικά "ντουμάνια" που βλέπω να κάνουν ορισμένοι ατμιστές!

Αποσυνδεδεμένος BananaRoo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Goblin Makes
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2997 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 22:38 »
 Καλησπερα κι απο μενα, ειμαι ατμιστρια 2 εβδομαδες. 
Μπορω να πω οτι αγορασα το η.τ. πιο πολυ για να δω τι ειναι και πως δουλευει. Καπνιζα γυρω στα 10-11 χρονια, καπνο τα περισσοτερα, Καρελια τα τελευταια, γυρω στον ενα καπνο 20γρ σε 2- 3 μερες. 

Δεν ειχα σκεφτει οτι θα εκοβα το τσιγαρο γιατι οσο κι αν ηθελα, μου αρεσε η κινηση και η γευση, κι ομως απο τη στιγμη που παρελαβα το ηλεκτρονικο δεν ξαναεβαλα κανονικο στο στομα μου (οκ, 2-3 φορες απο περιεργεια να δω πως θα μου φανει, αλλα μου φανηκε αηδια!!)
 
Ολα καλα στην αρχη, πετυχα ωραια υγρα, αλλα ηθελα να αρχισω να πειραματιζομαι με DIY και κλαιω λιγο τα λεφτα μου :eyesplash: αλλα θα την βρω την ακρη δεν το βαζω κατω! Αυταααα.. 

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2998 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 08:10 »
update ......
ειμαι ο ίδιος και μενω στη Σαντορίνη. Εχω παει 42 και δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα μου απο 3-11-2011. 
Τωρα πια ατμιζω γυρω στα 3ml την ημερα και σημερα ειδα οτι το φορουμ αλλαξε ονομασία ,και δεν μπορω να στειλω ουτε πμ.

δεν πειραζει.
Καλή καρδιά.

να περνάτε καλά.



Γεια χαρά.

Νεο μελος στην παρέα και εγω.

Mε λενε Ιωσήφ και μενω στη Νικαια.
ειμαι 37,  και καπνιζα 20 χρονια , μεχρι τις 3-11-2011 , οπου και εκανα δειλα το πρωτο μου βημα στο ηλεκτρονικό τσιγαρο, αγοράζοντας το πακετο "Giant" της Nobacco.

Κατι πακέτα τσιγάρα που ειχα "καβα" στο σπιτι και το αυτοκίνητο............τα εδωσα πισω ,στον μαγαζάτορα που τα προμηθευόμουν,
και ευχαριστω καθημερινά την τεχνολογία , που μας έδωσε αυτους τους "φορητούς αργυλεδες" στα χερια !!!!   :))


Ευχαριστω πολυ.
Ιωσηφ.

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2999 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 11:27 »
Καλημέρες ,  Γιάννης , 50 ετών , μανιακός καπνιστής από τα 15 , με το που σκεφτόμουν να κόψω το τσιγάρο ( απλά με την σκέψη ) πίστευα ότι ήμουν  ο πιο δυστυχισμένος  στον κόσμο.  Αυτά τα 35 χρόνια δεν κάπνισα μόνο 5 μέρες - 3 όταν ήμουν νοσοκομείο το 93 για εγχείρηση στη μύτη ( κρεατάκια , όχι πλαστική  :tongue_smilie: ) και 2 όταν ήμουν βαριά γριπωμένος. 
 Κατανάλωση ?   3.5 πακέτα την ημέρα ( από ντροπή έλεγα 2 ) .  
Εδώ και 1 μήνα δοκίμασα το ηλεκτρονικό ( κακή ονομασία κατά την γνώμη μου ) . Περιόρισα αυτόματα το κάπνισμα σε 5-7 τσιγάρα την ημέρα . Εδώ και 10 μέρες δεν το έχω βάλει στο στόμα μου !!!! ( unbelievable ) ενώ έχω στο γραφείο μου 7 κούτες τσιγάρα ακόμα !!!

Ατμίζω βέβαια πολύ, 10-12 ml την ημέρα , 6άρα  .

 Βρίσκω εξαιρετικό το forum  και τα μέλη του , πολύ πρόθυμα να βοηθήσουν και να μοιραστούν τις γνώσεις τους και τις εμπειρίες τους.

 Καλά ατμίσματα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110746 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159964 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515419 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146497 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530842 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801673 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet