vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 10 χρήστες
I.P, dkostas, xsad, dvelev, ΨΗΛΟΣ, Lobotomizer, tibolaso, Mimhsdr, teo77, grag

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Vazouras

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2955 στις: Ιουλίου 22, 2016, 09:03 »
Καλημέρα
Είμαι ο Αχιλλέας Θόδωρος και είμαι εντάξει ως νέος ατμιστής
Κάπνιζα σαν τσιμινιέρα της Χαλυβουργικής (Camel, Prince Mellow Taste 3 πακέτα περίπου την ημέρα) και στο τέλος Old Holborn κίτρινο για 19 χρόνια.
Ξεκίνησα με τον Istick TC40W της Eleaf για χαβαλέ (ημερολογιακά την Δευτέρα που μας πέρασε) γιατί δεν πίστευα πως θα μου ταιριάξει και κόλλησα.
Τώρα έχω τον eVic-VTC Mini με Aspire Triton Mini
Ακόμα δεν βρήκα πιο υγρό μου ταιριάζει και είμαι σε φάση δοκιμών
Τυχαία βρήκα το forum και έκανα εγγραφή για να μάθω περισσότερα για το άτμισμα
Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος georgeapbt

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2956 στις: Ιουλίου 26, 2016, 14:48 »
Καλησπέρα σας, :bye:
ονομάζομαι Γιώργος είμαι 25 ετών Ναυπηγός Μηχανικός και είμαι 1,5 χρόνο ατμιστής.
Έχω ένα evic vtc mini ένα istick pico 75W με ατμοπ. triton mini και melo III mini.
Παρασκευάζω μόνος μου υγρά εδώ και 4 μήνες και ευελπιστώ σύντομα να ξεκινήσω να στρίβω και αντιστάσεις. Στόχος μου για αρχή ένας kayfun lite plus ώστε να μπω δυναμικά στον χώρο τον rebuildable ατμοποιητών.
Χαίρομαι που μπήκα στην παρέα σας ώστε να γνωριστούμε και να ανταλλάξουμε ιδέες,απόψεις και γνώσεις σε ότι αφορά την πλέον αγαπημένη συνήθεια μας το Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2957 στις: Ιουλίου 26, 2016, 17:39 »
καλησπέρα σας

Είμαι 36 ετών και εισήλθα στο χώρο του ατμίσματος πριν 3 μήνες, αφήνοντας επιτέλους και με μεγάλη χαρά το κ.τ.  που έκανα 20 περίπου χρόνια. Εδώ και πολλά χρόνια ήθελα να το κόψω αλλά δυστυχώς δεν είχα τη δύναμη  να το κάνω. Όσες φορές προσπάθησα δεν ήταν πάνω από 2 ημέρες.
Κατόπιν παρότρυνσης φίλου που έκοψε το κ.τ με την βοήθεια του η.τ για 7 μήνες επισκεύτηκα ένα κατάστημα του χώρου. Το γεγονός ότι ο φίλος μου -καπνιστής 25 χρόνια- το σταμάτησε με έκανε να πιστέψω σε αυτό και να το πάρω σοβαρά. 
Ξεκίνησα με ένα istick 60 (και συνεχίζω με αυτό) και ένα melo 2 (δυστυχώς κατ΄εμέ γιατί δεν το προτείνουν από το κατάστημα σε κάποιο που θέλει να ξεκινήσει 1η φορά το άτμισμα) . Γρήγορα κατάλαβα οτι o melo 2 δεν με κάλυπτε καθώς ήταν πολύ αεράτος και χάριν στο φόρουμ και μετά από πολύ διάβασμα κατέληξα τον 2ο κιόλας μήνα ατμίσματος σε ένα nautilo μινι  ο οποίος με ενθουσίασε και με έκανε να κολήσω με το ητ και να μη μπορώ να μυρίσω πλέον το κ.τ.
Ωστόσο διαβάζοντας τα θέματα εδώ μου κέντρισαν την προσοχή οι επισκευάσιμοι και από περιέργεια πήγα σε να γνωστό κατάστημα και ζήτησα να δοκιμάσω. Δοκίμασα το expromizer v2.1 και τον goblin v2. Αυτό ήταν ...έπαθα πλάκα και σκέφτηκα ότι έχω να πάρω και άλλα στο ατμισμα . Τι το θελα...τρελό διάβασμα εδώ και έψαχνα για το πρώτο επισκευασιμο που να ήταν άνετος τσιγαρισιος, να συγχωρεί λάθη, να μην έχει διαρροές και να μην είναι επιστήμη το στήσιμο. Τελικά ενώ πήγαινα για KL+ κατέληξα με Kayfun mini v3 και ξετρελάθηκα. Το έχω 2 εβδομάδας και έχω ξετρελαθεί και κολήσει πιο πολύ στο ατμισμα. Αν και σιγά σιγά τρώγομαι να δοκιμάσω και κάποιο κλώνο (cloudone, squape rs...)
Αν και ανησυχώ ότι έχω πέσει με τα μούτρα και οι εποχές είναι δύσκολες, από την άλλη σκέφτομαι ότι από τη στιγμή που με κρατάει μακρυά από το κ.τ δεν πειράζει. 
Να πω ένα ευχαριστώ στο φόρουμ για όσα έχω διαβάσει μέχρι σήμερα και την βοήθεια που μου δίνει χωρίς να ρωτησω

Αποσυνδεδεμένος ess1

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2958 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:35 »
Καλησπερα και απο μενα
  ευχαριστώ το φόρουμ....  full διαβασμα ....full ερωτησης


Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2959 στις: Αυγούστου 04, 2016, 17:29 »
καλως σας βρηκα συμφορουμητες!
ειμαι ο δημητρης, 50 χρονων και ειμαι κατοικος ν ηρακλειου. υπηρξα βαρυς καπνιστης των δυο πακετων για παρα πολλα χρονια  :'(. πριν απο αρκετο καιρο εκανα μια προσπαθεια οταν πρωτοηρθε το η.τ στην ελλαδα χωρις ομως καποια ιδιαιτερη επιτυχια.
τωρα εδω και ενα μηνα ξαναμπηκα στο χωρο του ατμισματος σαφως πιο αποφασισμενος και με πιο....επαγγελματικα πλεον μηχανηματα λογω τεχνολογικης εξελιξης, με αποτελεσμα να εχω να ....αναψω κατι παραπανω απο ενα μηνα...και το κυριοτερο δεν νιωθω την παραμικρη αναγκη για τσιγαρο καθως με καλυπτει πληρως ο...ναυτιλακος :yes:.
το φορουμ το βρηκα απο αναζητηση στο google γιατι το θεμα του η.τ ειναι ευρυ και παντα χρειαζονται διαφορετικες γνωμες απο ανθρωπους που εχουν ασχοληθει με αυτο περισσοτερο καιρο απο μενα :yes:.
εννοειται οτι εχω διαβασει πολυυυ...υλικο σαν επισκεπτης αλλα ηρθε η ωρα να γινω πια μελος :)

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2960 στις: Αυγούστου 04, 2016, 22:53 »
Γεια σας και απο μενα!

Ειμαι ο Χρηστος,24,5 ετων...(επί 2),καπνιστης για 32 χρονια περιπου εκ των οποιων τα 20 με στριφτο OLD HOLBORN και ατμιστης για ενα χρονο πλεον, εδω και μερικες ημερες.Απο χομπυ, ασχολουμαι με το υποβρυχιο κυνηγι οποτε μπορω και γρατζουναω που και που την κιθαρα,ειδικα οταν θελω να κανω τη συζυγο να υποφερει,χε-χε!Ξεκινησα το ατμισμα με μια αποφαση της στιγμης,χωρις καλα-καλα να το εχω σκεφτει πριν,περυσι τετοια εποχη με μια απλη μπαταρια e-go και ατμοποιητη aspire ce-5(λιγο αργοτερα ηρθε το tc40 και προσφατα το vtwo mini).Αυτα τα λιγα για να μη γινω κουραστικος.Να ευχηθω τα καλυτερα σε ολους και κυριως στον Σαββα,που θα ηθελα να του πω και αυτο:ΣΑΒΒΑ! ΓΕΡΑ!! ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2016, 23:07 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος Niemand

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2961 στις: Αυγούστου 06, 2016, 19:03 »
Χαίρετε.
Ειμαι ο Χρήστος. Πέρασα στο ηλ. τσιγαρο εδω και κανα μηνα περιπου.
Μεχρι στιγμης, πολυ ευχαριστημένος. Τα υπολοιπα εν καιρώ.

Αποσυνδεδεμένος nobio77

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2962 στις: Αυγούστου 07, 2016, 12:50 »
Καλημέρα παιδιά!
Ονομάζομαι Μάνος και έχω ξεκινήσει το άτμισμα εδώ και 1-1.5 μήνα περίπου για να κόψω το κ.τ.
Γενικά η προσπάθεια πάει καλά, με εξαίρεση μια μέρα που με άφησε από μπαταρία το μοντάκι ενώ ήμουν έξω και κατέληξα να παίρνω τσιγάρα για να την παλέψω :wall:
Χαίρομαι που είμαι πλέον μέλος της παρέας σας! ;)

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2963 στις: Αυγούστου 09, 2016, 02:20 »
Καλησπέρα σας, καλώς σας βρήκα!!
Ονομάζομαι Έλενα, είμαι 36 ετών και ήμουν (ακόμη δεν πιστεύω ότι χρησιμοποιώ παρελθοντικό χρόνο ) φανατική καπνίστρια από τα 15 μου. 21 χρόνια τσιγάρο λοιπόν, αρχικά Marlboro και στη συνέχεια Winston, πάντα σε κόκκινο σκληρό πακέτο.
Αγόρασα το πρώτο μου ΗΤ πριν από ενάμισυ χρόνο περίπου χωρίς να έχω κάνει καμία έρευνα (και χωρίς να το έχω αποφασίσει σοβαρά ότι θα κόψω το κανονικό, κυρίως επειδή θα έκανα ένα ταξίδι στο εξωτερικό και ήθελα να μπορώ να καπνίζω παντού ), ένα eGo-C με K1 Aspire και μαζί άλλο ένα άκυρο ΗΤ που ήταν σε προσφορά για εφεδρικό, και ένα liqua καπνικό υγρό με 1,2 νικοτίνη. Όμως λίγο ότι δεν το είχα πάρει απόφαση να κόψω το τσιγάρο, λίγο ότι εκνευριζόμουν που "έσκαγε" συνέχεια το υγρό ή που ανέβαινε στο στόμα μου, λίγο ότι δεν με κάλυπτε εντελώς για να μην ανάβω κανένα τσιγάρο και λίγο κάτι δημοσιεύματα που έλεγαν ότι και το ΗΤ περιέχει καρκινογόνες ουσίες, εεε όλα αυτά τα "λίγο" με έκαναν να καταχωνιάσω τελικά τα ΗΤ μου σε ένα ντουλάπι και να τα ξεχάσω...
Πριν από 3 εβδομάδες όμως το πήρα απόφαση, αναγκάστηκα βασικά για να είμαι ειλικρινής, και είπα ότι αν θέλω την υγεία μου και αφού δεν μπορώ να το κόψω εντελώς όπως θα έπρεπε, θα ξαναπιάσω το ΗΤ. Την πρώτη μέρα έκανα 4 τσιγάρα μαζί με αυτό, τη δεύτερη 3, από την τρίτη ημέρα και μετά 1 τσιγάρο μέχρι και που τελείωσε η εβδομάδα, τέλειωσε και το πακέτο που είχα και δεν ξανααγόρασα!
Δεν σας κρύβω ότι ακόμα το τσιγάρο δεν έχει φύγει από το μυαλό μου... Διάβαζα και άκουγα πολλούς που έλεγαν ότι με το ΗΤ δεν τους έλειψε ποτέ το τσιγάρο ήταν ικανοποιημένοι κλπ και ένιωθα σαν ούφο, γιατί ακόμα και μετά από 3 εβδομάδες και τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα νιώθω την ανάγκη να ανάψω ένα τσιγαράκι για να ξεχαρμανιάσω αληθινά!! Όμως σήμερα και μετά από κάποια ξενύχτια αναζητήσεων για ένα καλό ΗΤ αγόρασα το iStick Pico μαζί με alterego A8 ατμοποιητή, και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένιωσα τη διαφορά!! Νιώθω ήδη υπερήφανη που είμαι 2 εβδομάδες χωρίς ούτε ένα τσιγάρο και ελπίζω ότι με αυτό το ΗΤ δεν θα ξανανιώσω ούτε την ανάγκη να ανάψω τσιγάρο, σε συνδυασμό και με τη δική σας παρέα πιστεύω ότι θα το καταφέρω! Επόμενος ατμοποιητής θα είναι και ένας μίνι ναυτίλος για να ολοκληρωθώ, μέχρι τουλάχιστον να μπω στον κόσμο των επισκευάσιμων
Αυτά λοιπόν για εμένα, καλώς σας βρήκα και πάλι και ευχαριστώ το φόρουμ και όλους σας για τη βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος Vagglan

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2964 στις: Αυγούστου 12, 2016, 11:08 »
Καλημερα,με λενε Βαγγελη και ειμαι καλα :)
22 χρονια καπνιστης,ξεκινησα πριν 3 μηνες η.τ και δεν εχω ξαναβαλει στο στομα τσιγαρο,ισα ισα σιχαινομαι την μυρωδια του πλεον.

Αποσυνδεδεμένος paulxan

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2965 στις: Αυγούστου 17, 2016, 21:10 »
Καλημέρα :respect_hat:,με λένε Παύλο είμαι 29 χρονών και ήμουν 16 χρόνια καπνιστής (έκανα από μικρός τη βλακεία) Ξεκίνησα πριν 3 1/5 μήνες περίπου η.τ και δεν έχω ξαναβάλει στο στόμα τσιγάρο


μεγέθυση - καλώς ήρθες
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2016, 22:09 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος katerinastra

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2966 στις: Αυγούστου 18, 2016, 22:00 »
Γειά σας συνατμιστές μου! 
Λέγομαι Κατερίνα και ατμίζω από 26/5/16. Ξεκίνησα με AIO της Joyetech istick basic της Eleaf και τώρα με IPOWER της Eleaf  και  CUBIS PRO. Είμαι ενθουσιασμένη με το άτμισμα, παρασκευάζω δικά μου υγρά, έχω πετύχει πολύ καλές γεύσεις. Σκέφτομαι ότι δεν θα ξανάρχιζα το κάπνισμα μετά από 7χρόνια αποχής απο το κ.τ. αν είχα τότε δοκιμάσει το η.τ.
 Τώρα κάνω δεύτερη προσπάθεια με το η.τ. και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω.   Στους 3 αυτούς μήνες έχω κάνει τράκα κ.τ. καμιά δεκαριά. Στόχος η διακοπή του κ.τ.  Και μετά και του η.τ.
Πράγματι είναι μεγάλη βοήθεια είτε για μείωση είτε για διακοπή του κ.τ. :respect:

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2967 στις: Αυγούστου 19, 2016, 11:15 »
γεια σας και απο μενα , με λενε γιαννη ειμαι 40 χρονων απο τα οποια 20 καπνιστης. εδω και 2 μηνες ειμαι στο ητ και με εχει καλυψει απολυτα. εκανα την αρχη με istick 40 και gs tank με 0,15 ohm αντισταση. φυσικα ηταν οτι χειροτερο. εψαξα, διαβασα καποια πραγματα εδω στο φορουμ και τωρα ειμαι ενας ευτυχισμενος ατμιστης με τον ναυτιλο τον μεγαλο στα 1,8 ohm. ειναι ακριβως αυτο που ηθελα.σφιχτη, απολαυστικη τζουρα με πολυ λιγα τεχνικα προβληματα τα οποια ξεπερνιουνται μεσα απο τη συζητηση εδω.
απο υγρα τωρα ειμαι ακομα στο ψαξιμο. δυστυχως δεν εχουν ολα τα καστηματα μεγαλη γκαμα δοκιμων τοσο σε υγρα οσο και σε ατμοποιητες.αυτο ειναι και κατα τη γνωμη μου το εμποδιο που κραταει τους/τις καπνιστες/στριες μακρυα απο το ητ. η δοκιμη.
πως να σε βολεψει ενα ego aio πχ που ειναι τοσο πολυδιαφημισμενο, οταν κανεις τσιγαρο σαν νταλικερης με μισο μετρο καφτρα;......αν το δοκιμαζες ομως πριν το παρεις, θα καταλαβαινες και ετσι θα πηγαινες σε αλλη επιλογη....
αυτα

Αποσυνδεδεμένος Sfigos

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape it like u stole it!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2968 στις: Αυγούστου 21, 2016, 17:05 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Ονομάζομαι Ανδρέας ατμιστής 1,5 μήνα τώρα.Κάπνιζα davidoff classic 2 πακέτα την ημέρα και τα περισσότερα με chain smoking(το μισό τσιγάρο ήταν καύτρα).Ξεκίνησα με Joyetech AIO(hybrid κατά τα λεγόμενα του καταστήματος που το αγόρασα) και από υγρό το Number 3.
Δύο βδομάδες αργότερα έκανα την πρώτη μου(θέλω να πιστεύω και τελευταία) παρατυπία με κ.τ. επειδή δυστυχώς έκαψα 3 αντιστάσεις μέσα σε 1 μέρα.. μα πόσο γκαντέμης?  >:((Κυριακή και τα πάντα κλειστά...) :wall: :wall:
Το άναβα-ρούφαγα-ξίνιζα τα μούτρα από την γεύση-το πέταγα.Την επόμενη μέρα αγόρασα 10 αντιστάσεις και από τότε κουβαλάω ασφαλές απόθεμα πάντα μαζί μου. 
Πλέον έχω αρχίσει να βάζω στο λούκι και όλους όσους ξέρω που ακόμα καπνίζουν δίνοντάς τους να δοκιμάσουν ή κάνοντας τους δώρο η.τ. για τα γενέθλια/γιορτή τους....3 επιτυχίες έως τώρα και συνεχίζω δυναμικά!



Αποσυνδεδεμένος AdvocatusDiabolic

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2969 στις: Αυγούστου 21, 2016, 19:33 »
Καλησπέρα απάντες , λέγομαι Ιωάννης καπνιστης χρόνια νυν ατμιστης καμια βδομάδα πάνω κάτω . 
Γεια χαρά :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236973 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy