vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Milarepa, tibolaso, Giannis.B, Antiprosopos, Alexander20, thanos1071

Twitter

Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« στις: Ιουνίου 14, 2009, 10:26 »
Καλή σας ημερα και καλως σας βρηκα!
Για να γινω και εγω ατμιστης θα ηθελα τις συμβουλες σας.
Καπνιζω 15 - 20 τσιγαρα την ημερα (marlboro lights) και θα ηθελα τη συμβουλη σας σε αγορα e cig και υγρών.
Προϋπόθεση είναι να εχει περιπου το μεγεθος του κανονικου τσιγαρου, να κρατα η μπαταρια περιπου 2 ωριτσες (νομιζω μου αρκει) και η γευση να προσομοιαζει σε αυτο που καπνιζω.
Κλινω προς το evo ή το nobacco, συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει στο φορουμ μας. Από φίλτρα - υγρά δεν εχω καταλήξει ακομη.
Σας ευχαριστω πολυ, με τη βοηθεια σας ελπιζω να δικαιολογησω το nick μου συντομα :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2009, 17:16 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 14, 2009, 11:50 »
Καλημερα και καλως ηρθες!
Μιας και θες το μεγεθος του τσιγαρου πηγαινουμε στις λυσεις που προανεφερες. Ειναι πολυ καλα τσιγαρα και τα δυο με το nobacco να υπερτερει στην ευκολια της "τζουρας" και το evo στην γευση και την αισθηση.
Θα ζητησεις μικρη μπαταρια και θα προτεινα μιας και καπνιζεις lights να παρεις 5-10 φιλτρακια χαμηλης περιεκτικοτητας ωστε μαζι με τα φιλτρακια χωρις νικοτινη που εχουν μεσα τα πακετα, θα μπορεσεις να καταληξεις στο τι ακριβως θα ατμιζεις. Πιστευω οτι δεν θα πρεπει να βγαλεις κατευθειαν την νικοτινη απο τη ζωη σου, οποτε με 10 φιλτρακια νικοτινης και 4-5 χωρις, θα βγαλεις ανετα μια εβδομαδα με δεκα μερες, και μετα θα μπορεσεις να εχεις πιο ολοκληρωμενη αποψη. Α! Οπωσδηποτε 2 μπαταριες. Γιατι παρολο που κρατανε κατι λιγοτερο απο μια μερα η καθε μια, φαντασου να εισαι εξω και να ξεμεινεις. Επισης αν εισαι σιγουρος οτι θα το κρατησεις, παρε και αλλο ενα ατομαιζερ για καβα. Απο γευσεις ξεκινα απο τις regular(tobacco).

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 14, 2009, 12:04 »
και εγω θα συμφωνησω με τον Cyan. :thumpup:
φανταζομαι οτι εννοει το μοντελο black line.(αν οντως ειναι αυτο παντως να ξερεις οτι εχει αρκετες ιδιαιτεροτητες).για το Εvo δεν εχω να πω κατι,κουραστηκα να μιλαω γι αυτο! :))
απλα θα προσθετα οτι στα φιλτρα και υγρα (ευτυχως ή δυστυχώς) αυτα της intellicig.gr ειναι μονοδρομος.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 14, 2009, 12:38 »
Εισαστε φοβεροι τυποι τι να πω ευχαριστω!
Σε black line δε πολυθελω. Επίσης διαβασα για την ευαισθησια της μπαταριας του evo στο θορυβο και παλι δν μ αρεσει αυτο.
Επίσης ισχυει η εκπτωση στο nobacco -20% για τους φορουμιτες? Πως την ζηταμε? Εσυ cyan αναφερεσαι στα αναλωσιμα του nobacco?
Επίσης σποθδαιο δν ειναι να μπορεις να παρεις αναλωσιμα απο ευκολα προσβασιμα καταστηματα? Ανεφερομαι στο nobacco που μπορεις να προμηθευτεις αναλωσιμα απο ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ κλπ.
Όχι δν σκεφτομαι να κοψω τη νικοτινη συντομα.
Επίσης εοειδη σημαντικο ρολο παιζει για εμενα η γευση ειμαι σε διλημα τι να παρω τελικα?
Το evo εχει τοσο μεγαλο προβλημα με τους θορυβους (π.χ. σε τραινα αεροδρομια υπαρχει περιπτωση να ενεργοποιειται μονο του?)
Ποσο κραταει η μπαταρια?
Ελπιζω να μην σας κουρασα
παλι σας ευχαριστω πολύ :D

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 14, 2009, 12:58 »
Η εκπτωση του nobacco απο οσο ξερω ισχυει. Οπως και η εκπτωση της intellicig.
Παρε τηλ του αντιπροσωπους και ζητησε τες.
Οι μικρες οι μπαταριες του evo (θα ζητησεις με την παραγγελια να εχει μικρες μεσα το πακετο) δεν εχουν προβλημα με το θορυβο.
Και στις 2 μαρκες υπαρχει regular ή tobacco γευση. Ξεκινα με αυτην καλυτερα.
Εμενα η μπαταρια κραταει κατι λιγοτερο απο μερα.
Καπνιζα 15-20 στριφτα παλια.
Εγω οτι παραγγελνω το κανω μεσω ιντερνετ και την επομενη μερα το εχω.
Αυτα!  :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 14, 2009, 13:20 »
Να εισαι καλα, τι εκπτωση εχει η ιντελισιγκ?
και εγω του ιντερνετιου ειμαι, μια απο τα ιδια :))

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 14, 2009, 13:36 »
ο σκοπος ειναι να μιλαμε για το ηλεκτρονικο τσιγαρο,μην γινουμε και πωλητες της εκαστοτε εταιριας!
κανε 2 τηλεφωνα αυριο και θα μαθεις τις λεπτομερειες.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 14, 2009, 13:44 »
και τωρα που βλεπω την προηγουμενη εγγραφη σου ,εχεις πολλες αποριες :-\
αφου βαριεσαι να διαβασεις σιγουρα 1-2 τηλεφωνα θα στις λυσουν.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 14, 2009, 14:21 »
Δν βαριεμαι να διαβαζω
Σας ευχαριστω ολους, πολύ :bye:

Αποσυνδεδεμένος greenEcig

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 14, 2009, 15:37 »
εγω εχωντας δοκιμασει μονο το EVO της ιντελι πραγματικα εχω μεινει ικανοποιημενος κ χαιρομαι ιδιαιτερα γιατι απ οτι διαβαζα οι περισσοτεροι για να φτασουν στο EVO χρειαστηκε να δοκιμασουν αρκετες μαρκες/ειδη κ να τα αλλαξουν κιολας...
οι μικρες μπαταριες ειναι οντως αισθητα λιγοτερο ευαισθητες απ τις μεγαλες οποτε το προβλημα ηχου/θορυβου δεν ειναι κατι το οποιο το θεωρεις μειονεκτημα.
Προς θεου δε θελω να διαφημισω της ιντελι η κατι παρομοιο, απλα λεω την εμπειρια μεχρι στιγμης. Παντως το γεγονος πως το ιντελι ειναι ευρωπαικο, νομιζω πως απο μονο του ειναι ενα εξτρα πλεονεκτημα εναντι καποιου αλλου, μη ευρωπαικου, προιοντος.
Για υγρα, οπως μου προταθηκε κ εμενα απ τους περισσοτερους εδω, μην ξεκινησεις αμεσα γιατι μπορει να βαρεθεις τη μπελαλοδουλεια με τη μια. Προσωπικα ουτε εγω εχω ξεκινησει ακομα μιας κ τα φιλτρακια με καλυπτουν κ με το παραπανω, πιθανον να ειναι λιγο πιο αντι-οικονομικα απ το να παρεις υγρο, κ η επαφη μου με το η.τ γινεται ολο κ καλυτερη...ουτε για γκομενα να μιλαγα πια  :love_hearts: :fight_hammered2:
οποτε βλεπεις πως θα σε παει με τα φιλτρα κ μετα πραττεις αναλογα  ;)

αυτα, κ καλο ατμιζμα   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 14, 2009, 15:56 »
Ναι σε ευχαριστω πολυ!
Εχω παραγγειλει και εγω το evo full με 25 φιλτρακια medium και atomizer εξτρα.
Επίσης περιμενω ενα της πλακας από το DealExtreme φαντασου με 20 φιτρακια και το τσιγαρο ερχεται στα 14 15 ευρω θα πεσει γελιο.... ;D

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 14, 2009, 16:13 »
Επίσης περιμενω ενα της πλακας από το DealExtreme φαντασου με 20 φιτρακια και το τσιγαρο ερχεται στα 14 15 ευρω θα πεσει γελιο.... ;D

Οταν το δοκιμασεις και αυτο κανε μας ενα review στον αντιστοιχο χωρο. Οτι μαθαινουμε καλο ειναι!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 14, 2009, 16:21 »
Θα το κανω να εισαι σιγουρος!
Αν και στις κριτικες του καποιος εγραψε οτι η γευση του ατμου ειναι σαν ουρα γατας (cat pee) :))

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 15, 2009, 10:43 »
Θα το κανω να εισαι σιγουρος!
Αν και στις κριτικες του καποιος εγραψε οτι η γευση του ατμου ειναι σαν ουρα γατας (cat pee) :))

  :P :P :P
Καλα, κι αυτος πως ηξερε τι γευση εχουν τα ουρα γατας;;;
 :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγαπητοι ατμιστες τη βοηθεια σας
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 15, 2009, 12:37 »
  :P :P :P
Καλα, κι αυτος πως ηξερε τι γευση εχουν τα ουρα γατας;;;
 :))
Τώρα που το λες... :laugh1: :laugh1:
Αν είναι κινέζος όμως μπορεί και να τα πίνει :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110526 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159770 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515289 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet