vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Alexander20, th3ofilos, gfilip, Tazz, aalex, Jorge, manoslykos, vasilis27p

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #420 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 12:05 »
Εκτος βεβαια αν εχουμε ιατρικες γνωματευσεις,
απο αυτους που το εψαξαν
και που θα μας εκαναν μεγαλη χαρη να μας τις αναφερουν
για να παρουμε τα μετρα μας.
μα εννοείται οτι κανεις δεν εχει. Αλλα εδω ουσιαστικά, κάνουμε την δική μας, ερασιτεχνικότατη και πολυ πολυ χοντροκομμενη στατιστικη. Πρεπει να λεμε και αυτα εδω, όπως λέμε και τα αυτονόητα (ξαναβρηκα την ανάσα μου, τη γευση μου κλπ) παιδάκια δεν είμαστε να τρομάζουμε με το παραμικρό. Ο καθένας είναι ελεύθερος να κανει τα δικά του πειράματα για να διασταυρώσει αν απλά έτυχε συγκυρία και έγινε ό,τι έγινε τώρα που αρχισε το ΗΤ η συντρέχει άλλος λόγος. Αλλα εφόσον εχει γράψει ενα σύμπτωμα εδώ, ειναι και "υποχρεωμένος" να μας δώσει και τα αποτελέσματα των πειραμάτων του.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #421 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 12:13 »
μα εννοείται οτι κανεις δεν εχει. Αλλα εδω ουσιαστικά, κάνουμε την δική μας, ερασιτεχνικότατη και πολυ πολυ χοντροκομμενη στατιστικη. Πρεπει να λεμε και αυτα εδω, όπως λέμε και τα αυτονόητα (ξαναβρηκα την ανάσα μου, τη γευση μου κλπ) παιδάκια δεν είμαστε να τρομάζουμε με το παραμικρό. Ο καθένας είναι ελεύθερος να κανει τα δικά του πειράματα για να διασταυρώσει αν απλά έτυχε συγκυρία και έγινε ό,τι έγινε τώρα που αρχισε το ΗΤ η συντρέχει άλλος λόγος. Αλλα εφόσον εχει γράψει ενα σύμπτωμα εδώ, ειναι και "υποχρεωμένος" να μας δώσει και τα αποτελέσματα των πειραμάτων του.
για πια πειραματα μιλας????
δεν θελω να τρομαξω κανεναν
Ειμαι ακομα μανιωδης ατμιστης (απο τους παλαιοτερους)) και δεν θελω να γινω ξανα μανιωδης καπνιστης
μηπως θα προτιμουσες ομως να μην αναφερω τιποτα πανω σε αυτο?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #422 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 12:33 »
μα ΟΧΙ ντε! ισα ίσα! Αυτο λεω!!!!!!
Να τα λέμε όλα για να βλέπουμε όλοι μας και τα καλα και τα πιθανά κακά!
Αν εχει καποιος ενα συμπτωμα, και το ποσταρει και δει οτι το εχει κα καποιος αλλος είτε καλο είτε κακό, βγαίνουν κάποια συμπεράσματα! ισως χρειάζεται λίγο ήπιος τρόπος απ όλους μας για να μην "τρομάξουμε" και καλα, νέους χρήστες, αν και νομίζω οτι μεγάλα παιδάκια είμαστε, οποιος τρομάζει τόσο εύκολα δεν κανει για νέα πράγματα.
Αυτο που ισως λανθασμένα είπα, ειναι οτι ειναι ΥΠΕΡ του να τα λέμε όλα, και καλά και κακά. ΟΧι μονο τα καλά! Σπεύδουμε να αποδώσουμε εύσημα στο ΗΤ επειδη ξαναβρήκαμε την ανάσα μας αλλα είμαστε επιφυλακτικοι για κατι που ειναι ισως κακο. Ας τα λέμε όλα όμως! τα συμπεράσματα δικά μας. Ενήλικες είμαστε!!!

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #423 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 12:56 »
Να πω εδω οτι, πιτσιρικας ειχα τρομερη ευαισθησια στη μυτη, αιμοραγουσε με το παραμικρο (ακομα κ μετα απο εκτεταμενη εκθεση στον ηλιο)....Με τα χρονια αυτη η ευαισθησια μου εφυγε.

Παντως, ατμιζοντας 19 μερες τωρα, αρχικα με 18αρι και 2 μερες τωρα με 12αρι, δεν εχω δει τιποτα - θα το ειχα προσεξει αν ειχα κ τη παραμικρη αιμοραγια απο τη μυτη καθως ειχα κ ενα μικρο συναχι κ εχω φυσυξει αρκετες φορε τη μυτη μου χωρις να δω ιχνος αιματος.

Συμφωνω και εγω παντως καλο ειναι να λεγονται αυτα. Μηπως θα επρεπε να γραψουν ομως καλυτερα οσοι εχουν παρατηρησει τετοια παρενεργεια, στο αντιστοιχο θεμα του φορουμ; Το εχω διαβασει αλλα ουδεποτε ειδα αυτο για αιμοραγια μυτης.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #424 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 13:48 »
Σωστά, έχουμε ξεχωριστό θέμα για τις παρενέργειες.  :thumpup:

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #425 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 08:40 »
καλημερα  ...μια  κουβεντα   που  ειχα με  εναν  πολυ  καλο  πνευμονολογο   που  [  την  ψαχνει γενικα ]

μου  εξηγησε  πως  με τη  διακοπη  του  κ.τ   και  αρχιζοντας  το  η.τ  η  αυξηση  στα  επιπεδα  οξυγονου  στο  αιμα 

πανε  πολυ  ψηλα  ,,αυτο  και  μονο  ειναι  ενα  τεραστιο  βημα  για  την  υγεια  μιας  και  ο  ανθρωπος  ζει  με  οξυγονο 

ισως  λεω  γνωστα  και  ξαναειπωμενα  πραγματα  αλλα  πιστευω  ειναι  σημαντικο  για  τους  νεους  φιλους 

και  οσο  αφορα  το  θεμα  περι  υγρου  στον  πνευμονα  ειναι  ενας  τεραστιος  μυθος ...μιας  και  οι  αιτιες  που  προκαλουν   υγρο  ειναι  αλλες  και  ΓΝΩΣΤΕς  ΣΕ  ΟΛΗ  ΤΗΝ  ΙΑΤΡΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΛΛΑ  ΔΥΣΤΗΧΩς  ΔΕΝ  ΤΑ  ΛΕΝΕ  ........

ΜΕ  ΤΟ  Η.Τ  ΑΦΟΥ  ΤΑ  ΕΠΙΠΕΔΑ  ΟΞΥΓΟΝΟΥ  ΕΙΝΑΙ  ΠΙΟ  ΨΗΛΑ  ΕΙΝΑΙ  ΙΑΤΡΙΚΑ  ΑΠΙΘΑΝΟ  ΝΑ  ΕΧΕΙς  ΥΓΡΟ 

ΕΝΩ  ΜΕ  ΤΟ  Κ.Τ  ΕΝΑς  ΚΑΠΝΙΣΤΗς  ΤΩΝ  2.5 ΠΑΚΕΤΩΝ  ΚΑΙ  ΤΗΝ  ΜΕΙΩΣΗ  ΤΩΝ   ΤΙΜΩΝ  ΣΕ  ΟΞΥΓΟΝΟ  ΕΙΝΑΙ   - ΠΟΛΥ  ΠΙΘΑΝΟ 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ  .     

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #426 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 09:36 »
...αυτο ειναι γνωστο...δεν χριαζετε να στο πει Γιατρος....οτι καιγετε παραγει και Διοξιδιο του ανθρακα....κατι το οποιο δεν εχει το Η.Τ...αφου αυτο που παραγει ειναι ατμος και οχι.....καπνος  8)  8) .....ετσι και αλιως ο ΕΟΦ θα το απελευθεροσει οπου νανε γιατι δεν εχει αποδηξεις οτι το Η.Τ εχει τοξικες ουσιες οπως το τσιγαρο....το οποιο σημενει οτι το Η.Τ ειναι πιο αθωο ακομη και απο τον....καφε  :thumpup:  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #427 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 16:10 »
Καλή χρονιά παιδιά :) Έχω καιρό να ποστάρω, αλλά η δουλειά μου έχει αυξηθεί Χ2 (με τα ίδια λ7 βέβαια - και προς το παρόν γιατί πολλά ακούγονται).
Η θεία μου ατμίζει περίπου ένα χρόνο μετά από σύσταση του αγγειολόγου της, ο ίδιος και εκείνος χρήστης Η.Τ.
Είχε λοιπόν στένωση καρωτίδων με βαθμό περίπου στο 80% και μετά το 6μηνο που άλλαξε από Κ.Τ. σε Η.Τ. το τρίπλεξ  που έκανε στον ίδιο αγγειολόγο, έδειξε τη στένωση μειωμένη στο 35% :)
Εκτός και αν πουλάει και ο ίδιος ο γιατρός Η.Τ. , τότε κάτι καλό κάνει νομίζω :yes:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 856
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #428 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 16:29 »
Διαβάστε την εμπειρία μου (κ με αποδείξεις)   http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1482.msg177306.html#msg177306

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #429 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 11:23 »
Καλημερα και καλη χρονια να εχουμε
Καπνιζα 13 χρονια 1 καπνο τις 3 μερες
Ατμιζω εδω και 5 εβδομαδες και απο την αρχη ειδα (2η ημερα) οτι κοπηκαν εντελως τα φλεματα που ειχα με το κτ.Ελευθερωθηκε η αναπνοη μου. Αυτη ειναι και η κυριοτερη βελτιωση μου.
 Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το επιπεδο που βελτιωθηκε η γευση και η οσφρηση μου.Το λεω αυτο διοτι πριν 3 χρονια ειχα κοψει για τρεις μηνες το τσιγαρο χωρις καποια φαρμακευτικη βοηθεια και τοτε θυμαμαι ειχα εκπλαγει. Ποτε δεν φανταζομουνα οτι ο καφες φερ' ειπειν θα εχει τετοια γευση :)
Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #430 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 12:53 »
Κάπνιζα πάνω από 25 χρόνια. Εδώ και μια εβδομάδα με το ΗΤ δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου.
Αν και δεν έχω βρει ακόμα τις γεύσεις που μου ταιριάζουν, νιώθω πολύ καλύτερα.
Δεν μυρίζει το σπίτι, τα ρούχα και το στόμα μου.
Κοιμάμαι και ξυπνάω πιο ανάλαφρα. Φλέματα και βήχας τέλος, όπως και το χουρχούρισμα και σφύριγμα κατά την αναπνοή !

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #431 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 12:56 »
εγω δεν εχω λογια παιδια ενα πραγμα θα πω κ μην με παρεξηγησετε :-\ με το η.τ πλεων αντεχω πολυ περισοτερο στο κρεβατι  ::)

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #432 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 12:58 »
Κι εγω
Πριν με το που ξυπναγα, πεταγομουνα απανω  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #433 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 10:01 »
....παιδια δεν ξερω και δεν με απασχολει πλεον ο πολεμος που γινετε κατα του Η.Τ ....εκτος απο τα πολαπλα οφελει που εχω αποκομισει εδω και τρεις μηνες ατμυσματος( αναπνοη,ΣΕΧ,τερμα ο τσιγαροβηχας,πρησμενες αμυγδαλες,οσφρηση,γευση...και ολα τα καλουδια που αποκομεις απο την διακοπη του Κ.Τ)...παρατηρησα και κατι αλλο της τελευταιες μερες...οτι τα μαλια μου εχουν γινει πιο υγειη και η τριχα εχει χοντρινη...επειδη εχω ενα θεμα(μικρο) με τα μαλια μου,αυτο το διαστημα μπορω πλεον να πω οτι ειναι σε ΠΟΛΥ καλητερη φαση απο οτι ηταν πριν που εκανα Κ.Τ...ε  ::)  ::)

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #434 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 10:11 »
εχθες ημουν στο κρεββατι με βηχα κ πρισμενες αμυγδαλες ουτε μια αναπνοη δεν μπορουσα να παρω χωρις να ποναω...φυσικα ατμιζα σχεδον κανονικα χωρις προβλημα...σημερα ξυπνησα μια χαρα χωρις να εχω τιποτα..οταν καπνηζα αυτος ο ερεθησμος στα πνευμονια κ λαιμο κρατουσε μερες..βρε οτι κ να λενε οτι το ητ ειναι το ιδιο με κτ εγω προβατο δεν ειμαι..εχω την δικια μου γνωμη!

υγ,οταν ριχνω καμαια 10αρια γερες τζουρες με πιανει λοξιγκας :laugh1: το εχει παρατηρησει κανεις αλλος η ειμαι μοναδικος στο ειδος μου :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110578 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801604 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet