vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 9 χρήστες
ahill2, Alexander20, maprix, lounik, dvelev, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #450 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 13:05 »
και τα εξής αρνητικά :
 1. Χειρότερη στοματική υγιεινή ... αίμα στα ούλα, πρήξιμο κλπ
 2. Πείνα καταραμένη έχω ρημάξει τα μελομακάρονα ;D !
 3. Σπάνια ζάλη και αιματάκι στη μύτη ιδιαίτερα στην αρχή όταν το είχα πιπίλα.

το δεύτερο με την πείνα οκ, κατανοητό, αλλα το 1 και το 3 είσαι σίγουρος ότι είναι από το άτμισμα  :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #451 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:26 »
Για το Νο2 συμβαινει αν και δε γνωρίζω την αιτία
Για το Νο3 δε γνωρίζω
Για το Νο1 , που ειναι και το πεδίο της επαγγελματικής μου δραστηριότητας , επιτρεψτε μου να ενημερωσω  όσους δεν το γνωρίζουν ότι η ουλορραγία δεν οφείλεται στην έναρξη του ατμίσματος αλλά στη διακοπή του καπνίσματος. Δε συμβαίνει σε όλους και δεν παρατηρείται σε όσους έχουν αριστη στοματική υγιεινή και κάνουν επαγγελματικό καθαρισμό των δοντιών σε τακτική βάση.

Αποσυνδεδεμένος jizbiz

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #452 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:25 »
η διαφορά στον οργανισμό μου είναι εμφανής από την 1η εβδομάδα.
αναπνευστικό και όσφρηση σαν καινούργια. :yes:

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #453 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 21:19 »
Μετά απο 15 μέρες περίπου με η.τ ε και που και που κανενα στριφτο κανα 2 την ημέρα και όχι πάντα, οφείλω πιστεύω να καταθέσω και γω την γνώμη μου. Νιώθω φραγμένος στο λαιμό και θα πρέπει να βήξω για να φύγει, καταλαβαινόμαστε νομίζω   ;) Δεν ξέρω να φταίει το άρωμα των υγρών ?? συσσωρεύεται στο λαιμό ένα πράγμα τι να πω δεν ξέρω. Με το κ.τ δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα παρά των πολλών χρόνων χρήσης (τρομάρα μας). Μήπως να φταίει ότι μια πιάνω το ένα υγρό μια το άλλο και όλο αυτό το αλαλούμ δημιουργεί αυτό το πράγμα ??? Τι να κάνουμε, βλέπετε σαν καινούργιοι στο αθλημα προσπαθώ να βρώ την γεύση που μου κάθεται.  Εχει κανείς τέτοιο πρόβλημα ??? και πως το έλυσε (γερόλυκοι την γνώμη σας )  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #454 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 21:50 »
Για το Νο2 συμβαινει αν και δε γνωρίζω την αιτία
Για το Νο3 δε γνωρίζω
Για το Νο1 , που ειναι και το πεδίο της επαγγελματικής μου δραστηριότητας , επιτρεψτε μου να ενημερωσω  όσους δεν το γνωρίζουν ότι η ουλορραγία δεν οφείλεται στην έναρξη του ατμίσματος αλλά στη διακοπή του καπνίσματος. Δε συμβαίνει σε όλους και δεν παρατηρείται σε όσους έχουν αριστη στοματική υγιεινή και κάνουν επαγγελματικό καθαρισμό των δοντιών σε τακτική βάση.
και το νο3 οφείλετε ότι η νικοτίνη που δεν παίρνεις πλέον επιδρά στα αγγεία (σε εσένα στην μύτη) αλλά δεν θυμάμαι παραπάνω μιας και δεν είμαι ειδικός.

Αποσυνδεδεμένος Charmanis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #455 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 21:51 »
Μετά απο 15 μέρες περίπου με η.τ ε και που και που κανενα στριφτο κανα 2 την ημέρα και όχι πάντα, οφείλω πιστεύω να καταθέσω και γω την γνώμη μου. Νιώθω φραγμένος στο λαιμό και θα πρέπει να βήξω για να φύγει, καταλαβαινόμαστε νομίζω   ;) Δεν ξέρω να φταίει το άρωμα των υγρών ?? συσσωρεύεται στο λαιμό ένα πράγμα τι να πω δεν ξέρω. Με το κ.τ δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα παρά των πολλών χρόνων χρήσης (τρομάρα μας). Μήπως να φταίει ότι μια πιάνω το ένα υγρό μια το άλλο και όλο αυτό το αλαλούμ δημιουργεί αυτό το πράγμα ??? Τι να κάνουμε, βλέπετε σαν καινούργιοι στο αθλημα προσπαθώ να βρώ την γεύση που μου κάθεται.  Εχει κανείς τέτοιο πρόβλημα ??? και πως το έλυσε (γερόλυκοι την γνώμη σας )  :confused1: :confused1:

Μήπως αυτό που νιώθεις είναι φλέγματα που προσπαθεί να αποβάλει ο οργανισμός σου;
Και εγώ τόσες μέρες το έχω κόψει περίπου (15). Απ την 4 μέχρι την 6 μέρα ένιωθα περίπου το ίδιο (το χα ξεσκίσει στον πειραματισμό με διαφορετικά υγρά).
Μην ξεχνάμε και ότι μετά από τόσα χρόνια καπνίσματος ήδη τα πνευμόνια δεν βρίσκονται και στην καλήτερη κατάσταση.
Τώρα είμαι μια χαρά, ξυπνάω πολύ καλήτερα το πρωί, μια ενόχληση με ποιάνει μόνο μετά απο chain vaping, η οποία φεύγει άμα το αφίσω κανα μισάωρο

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #456 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:29 »
Ναι φλέγματα είναι αλλά δεν ήθελα φόρα παρτίδα να το πω  :-[ :-[ Το πρωί δεν έχω αλλά κατά την διάρκεια της μέρας μου δημιουργείτε και έτσι συμπεραίνω ότι είναι απο τα υγρά, θα προσπαθήσω αύριο να ατμίσω μόνο ένα υγρό και να δω πως θα πάει, χλωμό το βλέπω να είναι απο το κ.τ που εχω σταματήσει την υπερφούμα  >:( >:(, αλλά και πάλι δεν το αποκλείω. Πάντως με το Hellas Blend Black Label eLiquid της decadence μετα απο 1/2 ml νιώθω μπουκωμένος λες και έχω καπνίσει 2 πακέτα και το χρησιμοποιώ τώρα στην αρχή όταν με πιάνει για κ.τ με καλά αποτελέσματα, μπορεί να φταίει και αυτό δεν ξέρω  :-\ γιατί έχει 50-50 vg & pg θα το τεστάρω


Αφαίρεση παράθεσης-Απάντηση σε αμέσως προηγούμενο μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:52 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #457 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:34 »
φιλε δεν ειναι απο τα υγρα.ο οργανισμος σου για να καθαρισει τα φλεματα θα περασουν μηνες.δεν φταινε τα ητ για διαφορες στον οργανισμο σου αλλα το κοψιμο του κτ.οπως πονοκεφαλοι,σκασιμο χειλιων,ταχυπαλμιες.ο οργανισμος σου αποτοξινωνεται οπως του τοξικομανη.

Αποσυνδεδεμένος babispan

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #458 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:46 »
Καλησπέρα, παιδιά, καλώς σας βρίσκω. Μετά από 2 εβδομάδες με το η.τ. (και τόνους διάβασμα στο φόρουμ σας, μιλάμε για πολύ διάβασμα όμως.....), σίγουρα δε μπορώ να σας δώσω ασφαλή συμπεράσματα. Ελπίζω στο μέλλον. Για την ώρα όμως μπορώ να σας διαβεβαιώσω απόλυτα και πέραν πάσης αμφιβολίας για αυτό:

ΕΡΕΥΝΑ ΔΕΥΤΕΡΗ:  Αγαπώ πολύ τα ζώα και ιδιαίτερα τις γάτες (εξ'ού και η φωτογραφία του προφίλ μου). Έχω στο σπίτι έναν γάτο τον οποίο όποτε ήθελα να διώξω από ένα σημείο του σπιτιού όπου δεν θα έπρεπε να βρίσκεται, π.χ. πάνω από το τραπέζι της κουζίνας, πλησίαζα και φυσούσα στο πρόσωπό του καπνό κανονικού τσιγάρου. Το ζωντανό μόλις εισέπνεε τον καπνό εξαφανιζόταν με την χαρακτηριστική ταχύτητα που διαθέτουν όλα τα αιλουροειδή. Τώρα πια, όσο ατμό και να φυσάω προς το μέρος του αγαπημένου μου τετράποδου εκείνο δείχνει να αδιαφορεί και να μην ενοχλείται καθόλου από τον ατμό.

Δεν έχω φυσήξει ποτέ σε γάτες μου (2 τον αριθμό) ηθελημένα τσιγάρο, απλά ξέρω οτι έτρεχαν σαν παλαβές με το που το μυρίζανε. Τώρα, δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Κι άντε τώρα να κατηγορήσεις τις γάτες για προκατάληψη, ή συμφέρον...

Μέχρι στιγμής, λίγο το νευρικό μου σύστημα επιβαρύνεται από τις ελλείψεις τις αγοράς σε αξιόπιστες λύσεις, αλλά φαντάζομαι οτι κι η απειρία μου έχει κάποιο ρόλο σε όλο αυτό. Πάντως, αν έχει κάποια αξία, είμαι υπερτασικός κι εδώ και 2 βδομάδες η πίεσή μου είναι στα καλύτερα επίπεδα που βρέθηκε ποτέ (12-8). Το αναφέρω γιατί είδα σε κάποια site: "να μη χρησιμοποιείται από υπερτασικούς"..(ναι, οι υπερτασικοί προτιμήστε gauloises άφιλτρο απ'το περίπτερο. Eγκεκριμένο από τον ΕΟΦ, με όλες τις πιστοποιήσεις της ΕΕ και του FDA....) Επιτρέπουν σε προϊόντα γεμάτα δηλητήριο και 1002 άλλα παράγωγα, χειρότερα δηλητήρια να κυκλοφορούν ανενόχλητα σε περίπτερα εδώ και δεκαετίες, και ξαφνικά κόπτονται επειδή το ίδιο δηλητήριο έρχεται τώρα σε μπουκαλάκι.. Βλέπετε...πρέπει να θέσουν κάποια standards.... να το ελέγξουν... να είναι σίγουροι για την υγεία μας.... όπως ελέγχουν τον Παπαστράτο βρε αδερφέ......anyway, sry για το off topic...

Να'στε καλά, ευχαριστώ εσάς και τους υπεύθυνους του φόρουμ για τον πλούτο πληροφοριών που μου έχετε προσφέρει μέχρι στιγμής, και τα καλύτερα έρχονται. Πάντα.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #459 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:14 »
Επιτρέπουν σε προϊόντα γεμάτα δηλητήριο και 1002 άλλα παράγωγα, χειρότερα δηλητήρια να κυκλοφορούν ανενόχλητα σε περίπτερα εδώ και δεκαετίες, και ξαφνικά κόπτονται επειδή το ίδιο δηλητήριο έρχεται τώρα σε μπουκαλάκι.. Βλέπετε...πρέπει να θέσουν κάποια standards.... να το ελέγξουν... να είναι σίγουροι για την υγεία μας.... όπως ελέγχουν τον Παπαστράτο βρε αδερφέ.....
Να ήξερες πόσο πολύ συμφωνώ σε αυτό.  Για να μη τα ξαναγράψω,  κλείνω βδομάδα σήμερα, είναι νωρίς αλλά ήδη εχω δει πολλά οφέλη στον οργανισμό μου.  Το κυριότερο απο όλα : 'Αναπνέω'

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #460 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 08:22 »
Στην ίδια φάση κ εγω, να προσθεσω, και γευομαι  :bye:

Αποσυνδεδεμένος spectacles

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #461 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 10:47 »
Αν και σε νεογνικό στάδιο ακόμη ως ατμιστής (περίπου 2 εβδομάδες), έχω δει και αισθανθεί τις διαφορές στον οργανισμό μου από την 5η κιόλας μέρα. Αναπνέω καλύτερα, δεν λαχανιάζω τόσο εύκολα, δεν νοιώθω αυτό το "βάρος" στο στήθος που προκαλεί το κ.τ. , κοιμάμαι και ξυπνάω πιο ανάλαφρος, γενικά αισθάνομαι πολύ καλύτερα. Στα αρνητικά επακόλουθα του η.τ. το μόνο που μπορώ να αναφέρω είναι ότι μου έχει ανοίξει η όρεξη..  :))

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #462 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:45 »
Σημερα 8η μερα χωρις Κ.τ
Καλυτερη γευση, περισσοτερη ενεργεια, μειωση λαχανιασματος.
Ομως....περισσοτερος βηχας μπορω να πω οτι με το κτ δεν ειχα τοσο και ορισμενες φορες εντονα φλεματα στο στηθος σε συνδυασμο μ εναν θορυβο οταν αναπνεοω σαν <<γατακι>>  ..............

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #463 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:49 »
καθαριζουν οι πνευμωνες σου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #464 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:52 »
αν οντως ειναι ετσι τοτε οι εντυπωσεις ειναι αριστες :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:50 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515266 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet