vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgos1999, lagoudakis, vag21, Buliwyf, camber, nipapa, dvelev

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος kavas

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #435 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 11:31 »
κλεινω 1.5 μηνα χωρις κ.τ (για 20 χρονια) και:
-τουλαχιστον 30-40% επιπλεον αντοχη(κολυμβητηριο)
-γευση(μετα τις 20 ημερες) στον θεο
-οσφρηση(μετα απο 5-7 ημερες) Χ3
-Βηχας-βλεματα(μετα απο 7-8 ημερες) καθολου
-υπνος,σαν μωρο
-ξυπνημα γλυκο γεματος ενεργεια
-δεν μυριζει η αναπνοη μου
-αναπνεω πολυ πιο ευκολα
επιπλεον
-δεν μυριζω εγω/τα ρουχα μου
-δεν εχω θεματα με σταχτες-τασακια-αναπτηρες-ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΘΕΜΑ ΤΕΛΙΚΑ
-δεν ψαχνω περιπτερα-παρκιν κτλ
-περαν των αλλων,οικονομια τουλαχιστον 60% απο κ.τ

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #436 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 13:40 »
τρομερη βελτιωση φιλε, ευγε  :bye:
εγω μόλις συμπλήρωσα 1 εβδομαδα ατμισματος και ήδη διαπιστώνω τα πρώτα ευεργετικά αποτελεσματα σε οσφρηση γευση και ενεργεια. Για τα υπολοιπα (τσεπη, μυρωδιες κλπ) δεν το συζητω, εξυπακουονται.
Τα δυο πραγματα που ακομη με προβληματίζουν είναι τα εξης:
1. Η αυξηση του βαρους : διαπιστωνω εναν ανησυχητικό τριπλασιασμό της ορεξης μου  :))
2. Αν κάποιος κάποτε αποφανθεί ότι οι ουσίες που χρησιμοποιουνται στα υγρα είναι καρκινογόνες . Τα ετη χρησης του η.τ απο την εμφανιση του στις αγορες δεν ειναι πολλα για να είμαστε βεβαιοι για το βαθμό επικινδυνότητας του.Οπως και να το κάνουμε είναι χημικά που εισέρχονται στον οργανισμό μας ετσι δεν είναι ? Μπορεί δηλ να εχουμε μεν γλιτώσει απο τις εκατονταδες επικινδυνες ουσίες του κ.τ αν όμως πεσουμε σε άλλο τρυπάκι εξίσου επικινδυνο τι γίνεται? :'(
Anyway προς το παρον διαγω βιον ευτυχή ατμίζοντας  ;)

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #437 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 13:57 »
Μετα απο 1,5 μηνα
Πολυ καλη αναπνοη
Αυξηση αντοχης
Βελτιωση οσφρησης
Τις πρωτες μερες νυσταζα συνεχεια , και πλεον τα μεσημερια τον υπνο τον εχω στο τσεπακι (δεν μπορουσα να κοιμηθω μεσημερι σχεδον ποτε απο υπερενταση).
Γενικα νιωθω τον οργανισμο μου σε πολυ καλη κατασταση σε σχεση με πριν και σαν να νιωθω οτι εχουν αλλαξει και οι ρυθμοι που χτυπαει η καρδια μου , πρεπει να ηρθε στα ισια της :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #438 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 14:03 »
ενα κοπυ πειστ του καμελοτ εδω παρακαλω !!!
Ακριβως τα ιδια ομως !!!

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #439 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 14:05 »
ενα κοπυ πειστ του καμελοτ εδω παρακαλω !!!
Ακριβως τα ιδια ομως !!!

Τα ιδια + 10 μπυρες   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #440 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 14:06 »
....παιδια αυτη την στιγμη δεν υπαρχη κατι που να ειναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ απο το τσιγαρο  :dontknow: ...ακομη και το στομα σου να βαλεις σε εξατμηση(τροπος του λεγειν) λιγοτερη ζημια θα κανεις στον εαυτο σου απο το να κανεις ενα τσιγαρο  :laugh1:  :laugh1:.....4,500 ουσιες του τσιγαρου ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΥΠΟΤΑ ΑΛΛΟ  :idiot1:  :idiot1: !!!!!!!!!!!!  ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.........

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #441 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 16:51 »
 ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ,ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ (και όχι μόνο) ΗΓΕΙΑ.

ΕΡΕΥΝΑ ΠΡΩΤΗ : Μετά από σχεδόν 10 χρονιά σωματικής  άσκησης (πέντε φορές την εβδομάδα, αερόβια άσκηση και προπόνηση με αντίσταση και κατά καιρούς χορό,πολεμικές τέχνες κ.α.), στα 36 χρόνια μου έχω φτάσει στο σημείο εκείνο φυσικής κατάστασης οπού φυσιολογικά θα περίμενα αυτή η φυσική μου κατάσταση να αρχίσει να φθίνει λόγο ηλικίας άλλα και λόγο παύσης της προσαρμοστικής διαδικασίας του οργανισμού ενός νέου αθλούμενου στην διαδικασία της σωματικής άσκησης.
 Χρόνιος και φανατικός καπνιστής είχα καταφέρει να συνδυάσω το κάπνισμα με την σωματική άσκηση που τόσο αγαπώ κάνοντας ασφαλώς συμβιβασμούς και ευρισκόμενος πάντα σε χαμηλότερα επίπεδα αθλητικών επιδόσεων από το εάν δεν κάπνιζα. Τους τελευταίους 5 μήνες σχεδόν έχω διακόψει το κάπνισμα και ατμίζω φανατικά. Σε αυτό το χρονικό διάστημα έχω παρατηρήσει αξιοσημείωτη βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης και της σωματικής μου αντοχής και μάλιστα σε μια ηλικιακή περίοδο όπου λογικά θα έπρεπε το σώμα μου να ανταποκρίνεται όλο και πιο δύσκολα στην σωματική άσκηση. Εκτελώ δυσκολότερες ρουτίνες αερόβιας άσκησης από ότι πριν από 6-7 μήνες,μεγαλύτερης διάρκειας, στα ίδια ακριβώς μηχανήματα που χρησιμοποιούσα και πριν διακόψω το κάπνισμα. Όσοι είχαν στο παρελθόν ή έχουν έστω και μια επιφανειακή σχέση με στατικά ποδήλατα,διαδρόμους κλπ. γνωρίζουν ότι τα εν λόγο μηχανήματα μετρούν και καταγράφουν τις επιδόσεις του ασκούμενου κατά την διάρκεια της άσκησης (βαθμός δυσκολίας-αντίστασης,χιλιομετρική απόσταση, θερμίδες που καταναλώνονται,χρόνος, και σε μερικές περιπτώσεις συχνότητα καρδιακών παλμών.). Εγώ πλέον σημειώνω καλύτερες επιδόσεις στο ίδιο ακριβώς μηχάνημα που χρησιμοποιούσα και πριν αντικαταστήσω το κ.τ. με τον ατμό.

ΕΡΕΥΝΑ ΔΕΥΤΕΡΗ:  Αγαπώ πολύ τα ζώα και ιδιαίτερα τις γάτες (εξ'ού και η φωτογραφία του προφίλ μου). Έχω στο σπίτι έναν γάτο τον οποίο όποτε ήθελα να διώξω από ένα σημείο του σπιτιού όπου δεν θα έπρεπε να βρίσκεται, π.χ. πάνω από το τραπέζι της κουζίνας, πλησίαζα και φυσούσα στο πρόσωπό του καπνό κανονικού τσιγάρου. Το ζωντανό μόλις εισέπνεε τον καπνό εξαφανιζόταν με την χαρακτηριστική ταχύτητα που διαθέτουν όλα τα αιλουροειδή. Τώρα πια, όσο ατμό και να φυσάω προς το μέρος του αγαπημένου μου τετράποδου εκείνο δείχνει να αδιαφορεί και να μην ενοχλείται καθόλου από τον ατμό.

Στα παραπάνω προσθέστε το γεγονός ότι το κανονικό κάπνισμα αποδεδειγμένα και πέραν πάσης αμφιβολίας σκοτώνει και προκαλεί σοβαρότατα προβλήματα υγείας.
Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει λόγος να μακρηγορήσω περισσότερο για να γίνει κατανοητό πως οι προσωπικές,πρακτικές μου εμπειρίες στέλνουν στον κάλαθο των αχρήστων όλες τις υποκινούμενες από συμφέροντα "μελέτες" και έρευνες"....

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #442 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 16:55 »
Του δωσες και καταλαβε ;D
(Αναφερομαι στο επαναλαμβανομενο Post και οχι σε αυτα που γραφεις)

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #443 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:00 »
Ειλικρινά, ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις σου

υγ. Μια πρόταση, δοκίμασε να φυσήξεις στη γατούλα σου halo/prime

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #444 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:06 »
alexos έχεις δίκιο, δεν ήξερα αν έπρεπε να το κάνω θέμα η να το βάλω ως απάντηση αλλού....
Ήθελα πάντως να καταθέσω τις συγκεκριμένες δύο εμπειρίες μου εδώ και καιρό!

sirkonsta δεν καπνίζω hallo...ειλικρινά δεν μου αρέσουν άλλα έχω φυσήξει στον γατούλη ένα σωρό VG και PG/VG αρώματα και πραγματικά δειχνει περισσότερο να απολαμβάνει την μυρωδιά παρά να ενοχλείται!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #445 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:20 »
Το ένα μήνυμα σβήστηκε. Δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς το ίδιο μήνυμα σε διαφορετικά θέματα γιατί δημιουργούνται παράλληλες συζητήσεις και μετά κανένας δε θυμάται πού είπε τι και πού να το αναζητήσει.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #446 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:24 »
Έχεις δίκιο admin, ήθελα να καταθέσω τις δυο αυτές μου εμπειρίες άλλα ήμουν αναποφάσιστος αν έπρεπε να τις καταθέσω ως νέο θέμα ή ως απαντήσεις σε 2 θέματα που είδα και που θα ταίριαζαν... Τελικά το πόσταρα παντού!  :-[ Δεν θα επαναληφθεί... :angel:

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #447 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 20:34 »
......  :hmmm:  :hmmm: ....περιεργο.....εγω αν δεν ειχα κανει ΧΑΛΟ υγρα στο πρωτο μου ατμισμα (Torque 56  24αρι)    :respect:  :respect: ισως να μην το ειχα κοψει το .....ακατανομαστο  :laugh1:  :laugh1: ....

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #448 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:36 »

υγ,οταν ριχνω καμαια 10αρια γερες τζουρες με πιανει λοξιγκας :laugh1: το εχει παρατηρησει κανεις αλλος η ειμαι μοναδικος στο ειδος μου :confused1:
[/quote]
δεν εισαι ο μονος..... :-\ :-\


@ χτες ηρθε ενας φιλος σπιτι και καπνισε κανονικο τσιγαρο..διπλα μου..ειχαμε και ac ανοιχτο...
επαθα τρομερη πλακα....περα απο την εντονη βρομα ..αισθανθηκα μεγαλη δυσφορια στο αναπνευστικο μου συστημα....δεν το αντεχα με τιποτα.....μου θυμισε οπως οταν εισαι κρυωμενος-μπουκωμενος...και καπνιζες κανονικο τσιγαρο....απο ευγενεια δεν του ζητησα να το σβησει...αλλα μετα για αρκετα λεπτα..ημουν χαλια....
αναρωτηθηκα-ειναι δυνατον υστερα απο τοσα χαμενα καπνιστικα χρονια να μην μπορω να αντεξω ενα τσιγαρο??εστω και παθητικα?????

περα απο το καλο που κανω στη δικια μου υγεια ειμαι περηφανος που βοηθησα αλλα 2 ατομα να το κοψουν μαχαιρι..την αδερφη μου και τον κολητο μου...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:45 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #449 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 12:13 »
Μετά από ένα μήνα ατμίσματος παρατηρώ τα εξής θετικά :
 1. Πολύ ποιοτικός ύπνος χωρίς βηχα και ενοχλήσεις στην αναπνοή.
 2. Χαμηλότερη πίεση κατα περίπου δύο μονάδες (από περίπου 14 σε περίπου 12!)
 3. Μείωση των καρδιακών παλμών σε ηρεμία (από περίπου 90 σε περίπου 60)
 4. Διπλασιασμός των παιχνιδιών μπόουλινγ σε σειρά ( απο 4 σε 8!)
 5. Διπλασιασμός αντοχής σε φυσική άσκηση (σε ΟΛΕΣ τις μορφές  :-[ )
 6. Κανένα κρύωμα στις γιορτές ( ήμουν μονίμως κρυωμένος κυρίως όμως από το μέσα-έξω  :D)
 7. Ηρεμία με τους μη καπνιστές σε μαγαζιά/εργασία/κοινωνικές σχέσεις !
 8. Ψυχική ηρεμία με το "καλιτεχνικό" ανακάτεμα υγρών (νέο χόμπυ!)
 9. Καλύτερη όσφρηση και γεύση, κάποια κρασιά μου δίνουν τελείως διαφορετική εντύπωση!

και τα εξής αρνητικά :
 1. Χειρότερη στοματική υγιεινή ... αίμα στα ούλα, πρήξιμο κλπ
 2. Πείνα καταραμένη έχω ρημάξει τα μελομακάρονα ;D!
 3. Σπάνια ζάλη και αιματάκι στη μύτη ιδιαίτερα στην αρχή όταν το είχα πιπίλα.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476157 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 905 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli