vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 8 χρήστες
thebull, manoslykos, I.P, lounik, Jorge, Ποντικός, Buliwyf, dallaskdp

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #390 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 03:11 »
Παρακαλώ κοιτάξτε τον τίτλο του θέματος.
Κάποια μηνύματα εκτός θέματος μεταφέρθηκαν εδώ:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4413.msg161698.html#msg161698

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #391 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 00:05 »
...εγω κανα δυο φορες που ετυχε να με ρωτησουν ατομα που καπνηζουν Κ.Τ ,σχετικα με τα οφελει του Η.Τ στην υγεια μου απλα τους ειπα την αληθεια....οτι νιωθω αλλος ανθρωπος....σε ολους τους τομοις....αναπνοη,γευση,οσφριση....ΣΕΧ(οχι που ειχα προβλημα....απλα νιωθω σαν 15 χρονον παιδακι  :laugh1:  :laugh1: .....38 ειμαι τωρα...παρολα αυτα δειχνουν μια δυσπιστια....σαν να λενε ....""ασε μωρε...τοσοι και τοσοι πανε απο καρκινο καθε χρονο...τουλαχιστον εμεις θα ξερουμε οτι πηγαμε απο το τσιγαρο..."""και αυτο ειναι οτι χειροτερο....αποδεχοντε αυτο που τους σκοτονει καθημερινα και απορυπτουν κατι που θα τους κανει την ζωη καλητερη....ενα εχω να πω, οτι η αγνια ειναι αυτη που σκοτονει...

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #392 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 12:05 »
Καλημερα σας παιδια και χρονια σας πολλα σε ολους

Σαν νεο μελος απο εχθες θελω να εκφρασω και εγω καποιες διαφορες για την χρηση του ηλεκτρονικου τσιγαρου
Καταρχας ατμιζω το nobacco want εδω και 7 μερες μια βδομαδα δηλαδη και εχω θετικα και αρνητικα στοιχεια

Θετικα
1)Δεν βρωμιζει τιποτα πλεον μεσα στο σπιτι στην δουλεια οπου ειμαι και απο τους ατυχους και δουλευω ολες τις μερες των εορτων αυτων και ο καπνος εγινε καπνος :))
2)Τα πνευμονια μου γεμιζουν με αερα ποιο πολυ οπου στο τελειωμα της αναπνοης νοιωθω πλεον ενα γεμισμα ευχαριστω,δεν το ειχα αυτο με το συνβατικο τσιγαρο γιατι εκανα πολλα κακα ενω το καπνιζα οπως κατευθειαν τσιγαρο με το που ξυπναγα και μετα νερο και καφε κ.α πολλα.
3)Δεν ενοχλω πλεον κανεναν εκτος απο τους ελεκτες του κρατους :)) :))
4)Οδηγω και πλεον δεν ανοιγω το παραθυρο ενω βρεχει πλεον αυτο ειναι απο τα πολυ θετικα μου :D
5)Οι αντοχες μου ειναι σχετικα λιγο ποιο ανανεωμενες λογο οτι σε 7 μερες δεν βλεπεις και την τρελη διαφορα αμεσως
6)Η μυτη μου μου κανει πολλα παιχνιδια και μυριζω πολλα που δεν μυριζα παλια αν και οχι εντονα ακομα αλλα το καταλαβαινω οτι συνβαινει σιγα σιγα
7)Τερμα τα βλεματα αν και μερικα τα ενιωθα και μαλλον ειναι απο την παλια χρηση του κανονικου τσιγαρου
8)Ο βηχας αραγε τελικα τι ειναι γιατι τον ξεχασα πλεον
9)Σκεφτωμαι πλεον να βαλω βενζινα μονο και οχι να ψαχνω και για περιπτερο δυο φορες την ημερα η να βγω για αυτον τον λογο μονο για τσιγαρα,μεγαλη του η χαρη

Αρνητικα
1)Τρωω πολυ αλλα προσπαθω να το ελλατωσω αν και να κοψεις το κανονικο τσιγαρο και να αδυνατισεις στις μερες μας που η ψυχολογια ανεβοκατεβαινει ειναι καπως δυσκολο οχι ακατορθωτω οποτε προσπαθω για το καλυτερο
2)Αλλες φορες το ξεχναω και αλλες ειναι λες και το αγκαλιαζω και ατμιζω σαν μοτερ οπως εκανα με το κανονικο(αυτο ειναι ενα θεμα γιατι η συνηθεια δεν εχει να κανει με το τσιγαρο θελει πολυ δουλεια για να το εξαλληψεις τελειως αυτο)
3)Χρειαζεται φορτισμα καθε καποιες ωρες αναλογα την χρηση οπου καπως με περιοριζει αυτο δεν ειναι αρνητικο ακριβως απλα το βαζω στα αρνητικα τυπικα.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Κανω χρηση υγρων με αρωματικες ουσιες της nobacco και εχουν νικοτινη 6mg και 9mg ειναι υπεροχες οι γευσεις και γλυκειες και μου αρεσει πολυ αλλα αυτο ειναι γουστο

 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:27 από kos-greece »

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #393 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 01:44 »
παιδιά είμαι κρευωμένος μπουκωμένος χάλια, και ατμίζω μία χαρα...
παλιά κάπνιζα κανονικά με το μπούκωμα και με αυτο-αποτελείωνα οταν αρρώσταινα.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #394 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 10:04 »
Από τότε που ατμίζω δεν έχω πάθει κανένα σοβαρό κρύομα ούτε ίωση ούτε κάτι που να θυμίζει τον καιρό που κάπνιζα κ κάθε μήνα είχα κάτι!!!!
Τι δίπλα σε άρρωστους με δυνατή γρίπη! τι σε άτομα με τρομερό βήχα..μέσα σε νοσοκομεία ειδικά όταν πάω για τις εξετάσεις που κάνω κάθε χρόνο... δεν κόλλησα απολύτος τίποτα!!!

Ειλικρινά είμαι πολύ καλά κ πρόσεξα ότι δεν έχω αρρωστήσει καθόλου ούτε με καν με την γρίπη που κυκλοφορεί αυτό το καιρό!!!  :yes: :yes:
Βλέπω πολύ καλή άμυνα στον οργανισμό μου κ πιστεύω ότι ωφείλεται στην διακοπή του κτ!!!!!!!!!  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #395 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 10:05 »
Να το προτεινουμε το η/τ  και για εμβολιασμο.

 :thumpup: :thumpup: :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #396 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 10:37 »
Από τότε που ατμίζω δεν έχω πάθει κανένα σοβαρό κρύομα ούτε ίωση ούτε κάτι που να θυμίζει τον καιρό που κάπνιζα κ κάθε μήνα είχα κάτι!!!!
Τι δίπλα σε άρρωστους με δυνατή γρίπη! τι σε άτομα με τρομερό βήχα..μέσα σε νοσοκομεία ειδικά όταν πάω για τις εξετάσεις που κάνω κάθε χρόνο... δεν κόλλησα απολύτος τίποτα!!!

Ειλικρινά είμαι πολύ καλά κ πρόσεξα ότι δεν έχω αρρωστήσει καθόλου ούτε με καν με την γρίπη που κυκλοφορεί αυτό το καιρό!!!  :yes: :yes:
Βλέπω πολύ καλή άμυνα στον οργανισμό μου κ πιστεύω ότι ωφείλεται στην διακοπή του κτ!!!!!!!!!  ;) ;)

Ρε Dark Angel τι υγρο ατμιζεισ.....? γιατι δεν εχει σταματησει η μυτη μου να τρεχει 3 μερεσ τωρα... Να κανω απ'το δικο σου....

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #397 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 10:45 »
Φετος το χειμώνα ειδικά αρρωσταίνω συχνά απο ιώσεις  (μεχρι στιγμής 3 φορές), αλλά δεν φταίει το άτμισμα, φταίει ο υπερσυνωστισμός στα ΜΜΜ καθώς και
ότι οι εργαζόμενοι (απο φόβο απόλυσης?) μάλλον πηγαίνουν και άρρωστοι στη δουλειά τους πλέον.
Αυτό φάινεται απο τα πολλά αψού-αψού και γκουχου-γκουχου που ακουω καθημερινά.

Φυσικά αυτό είναι βλακώδες γιατί κολλάνε και άλλους με αποτέλεσμα να επιβαρύνεται η επιχείρηση/χώρα κτλ περισσότερο απο όσο θα επιβαρυνόταν αν μεναν στο σπίτι τους, αλλά ίσως η επιχείρηση ή η χώρα να το αγνοεί, καθώς και το ότι για να αντέξεις στην ταλαιπωρία που χρειάζεται για να σου γράψουν άδεια ασθένειας τα ασφαλιστικά ταμεία με το συνωστισμό πουέχει πέσει και εκεί πρέπει να είσαι απόλυτα υγιής πράγμα εντελώς αντιφατικό.

Το καλό είναι ότι πλέον ξεμπερδεύω πολύ γρήγορα με την ίωση, με ελάχιστο βήχα που κρατά 4-5 ημέρες ενώ με το κ.τ. απο όσο θυμάμαι μου κρατούσε ο βήχας περισσότερο απο μηνα (και ναι έβηχα και κάπνιζα)....

Αποσυνδεδεμένος polis trucks

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #398 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 10:49 »
 8)Aφου η γυναικα μου λεει δεν αρχιζεις το κ.τ γιατι τα εχω δει ολα με σενα :eyesplash: παιδια αλλο πραμα σας λεω με το που εκοψα το κ.τ  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #399 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 10:51 »
@ urahara  :)

Καλημέρα,

Ατμίζω με υγρά από Nobacco κ με κάτι άλλα κινέζικα υγρά από e-cig.com Δεν νομίζω ότι τα  υγρά έχουν να κάνουν με το "συνάχι" ναι? Όμως ο ατμός μάλλον βοηθάει να μην "πάρεις" εύκολα τα μικρόβια... μάλλον λέω αφού όταν κάπνιζα ειλικρινά "κολλούσα" εύκολα!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #400 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 11:16 »
@ urahara  :)

Καλημέρα,

Ατμίζω με υγρά από Nobacco κ με κάτι άλλα κινέζικα υγρά από e-cig.com Δεν νομίζω ότι τα  υγρά έχουν να κάνουν με το "συνάχι" ναι? Όμως ο ατμός μάλλον βοηθάει να μην "πάρεις" εύκολα τα μικρόβια... μάλλον λέω αφού όταν κάπνιζα ειλικρινά "κολλούσα" εύκολα!!!  :)
kαλημερα και χρονια πολλα
με το συναχι μαλλον δεν εχουν σχεση
με παροδικες ομως μικρες αιμοραγιες στην βλενογονο,πιστευω οτι εχουν τα υγρα....

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #401 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 11:18 »
αιμοραγιες? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #402 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 11:20 »
αιμοραγιες? :hmmm:
ακριβως....
και το θεμα αυτο ειχε παρατηρηθει,και συζητηθει και απο αλλα μελη πολυ καιρο πριν....

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #403 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 11:23 »
ρωταω γιατι μου φαινεται περιεργο, πως μπορει το υγρο ατμοποιημενο και εισπνεομενο να προκαλεσει αιμοραγια οπουδηποτε :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #404 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 11:27 »
ρωταω γιατι μου φαινεται περιεργο, πως μπορει το υγρο ατμοποιημενο και εισπνεομενο να προκαλεσει αιμοραγια οπουδηποτε :dontknow:
νομιζω οτι καπου διαστελει τα αιμοφορα αγγια,ειδικα στην μυτη και στον λαιμο
ειναι και θεμα περιεκτικοτητας νικοτινης
Εγω οταν ειχα το προβλημα,με το που κατεβασα την νικοτινη το προβλημα σταματησε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110791 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159971 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515426 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801687 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet