vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, antre, Jorge, ZoeM

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1065 στις: Ιουλίου 20, 2016, 11:36 »
Μια χαρά τα πάς μέχρι το βράδυ λογικά θα έχεις σταθει στα πόδια σου :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1066 στις: Ιουλίου 20, 2016, 11:45 »
Toν καφέ σηκώθηκες και τον έκανες ή σου τον φέρανε στο πάτωμα? :laugh1:

Mε περιποιήθηκαν τα παιδιά εδώ στη δουλεία... :D 
Προσπαθώ να πείσω μια συνάδελφο να μου κάνει μασάζ τώρα. :))

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1067 στις: Ιουλίου 20, 2016, 11:57 »
Ε...δώσε μας τότε και ένα πιο ανοιχτό πλάνο με τους/τις συναδέλφους σου :laugh1:. Εσένα σε χορτάσαμε....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1068 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:16 »
Είναι λίγο ντροπαλή η συνάδελφος και δεν θέλει να βγει φωτό ολόκληρη...  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1069 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:30 »
Πρώτη φορά σήμερα ποδήλατο μετά από 11 χρόνια καθισιό, αγυμνασιά, 4,5 χρόνια αποκλειστικό άτμισμα και 40 κιλά παραπάνω.

Μόλις έφτασα γραφείο.

Φτου εχουμε ατμιστη σε home cinema και δεν το ξεραμε....

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1070 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:44 »
Να προσθεσω κατι που θελα εδω και καιρο.
Εχω δει τρελη διαφορα στο πως νιωθω μετα απο μεσημεριανους η γενικα μικρους υπνους μεσα στη μερα.
Θα πω καταρχην οτι ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ βαρια, αηδια στο στομα, ξεραμενο λαιιμο( πολυ λιγοτερο ας πουμε εδω την αληθεια) η αναπνοη μου πιο φυσιολογικη παρολο που δεν ασκουμαι περισσοτερο αποτι οταν καπνιζα.
Νιωθω πολυ πολυ καλυτερα με λιγα λογια οταν ξυπναω απο μεσημεριανους υπνους και πολυ γρηγορα επανερχομαι στο περιβαλλον αποτι οταν καπνιζα που επρεπε να περασουν και δυο ωρες για να συνελθω πληρως!
Το ιδιο και το πρωι αλλα αυτο με το μεσημερι ειναι αρκετα εντονο γιαυτο και το καταγραφω.


ΥΓ : Υπεροχα απελευθερωμενοι ειστε εκει στη δουλεια stepeha!!! Βεβαια μονο οι γυναικες...  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2016, 12:51 από Zelatini »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1071 στις: Ιουλίου 20, 2016, 13:50 »
Και μετά την Ανάσταση του ποδηλάτη, ας επιστρέψουμε στο θέμα μας παρακαλώ! (ήταν καλό πάντως)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1072 στις: Ιουλίου 20, 2016, 23:08 »
[justify]@Stepeha, καλησπέρα κι από εδώ.[/justify]
Χαχα, καταπληκτική αφήγηση και οπτικό υλικό. Πέρα απ' αυτά, ποδηλατώ κι εγώ όταν μπορώ. Το έπιασα ξανά ύστερα από αρκετό καιρό. Σαν καπνιστής είχα κάνει πάλι κάποιες φιλότιμες προσπάθειες, όμως δεν είχα ανάσες, συν πως με τον καιρό δεν είχα ούτε ρυθμό. Τα 5+5 km τα έχω πλέον ως αστεία απόσταση. Στόχος: διαδρομή για ακροθαλασσιά κι επιστροφή (περίπου 15+15km).
[justify]Μακάρι να διαβάζουν τέτοια θέματα όσο περισσότεροι καπνιστές γίνεται. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1073 στις: Ιουλίου 21, 2016, 10:14 »
Καλημέρα ..μετά από 6 μήνες ατμίσματος λοιπόν καθαρή αναπνοή, κόπηκε ο "αθώος" καθημερινός βήχας, και ακριβώς αυτό που περιέγραψε η zela ..ξυπνάω πολύ πιο εύκολα και λέω και "καλημέρα " και χωρίς καφε. Επίσης στα δόντια μεγάλη διαφορά , κάθε τρεις μήνες ήθελα καθαρισμό από την πέτρα ..Και βέβαια η γεύση επανήλθε στα φυσιολογικά της αλλά και η όσφρηση φτάνει στα όρια κυνηγόσκυλου πλέον... :yes: Αντοχή βελτιωμένη στο γυμναστήριο, και δεν κιτρινίζουν και τα νυχάκια μου πλέον...
Βέβαια έλεγα να ξεκινήσω και ποδήλατο αλλά επειδή δεν έχω τόσο καλούς συνδέλφους εγώ στο γραφείο λέω να το αφήσω... :respect:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1074 στις: Αυγούστου 05, 2016, 19:04 »
[justify]Επανέρχομαι στο θέμα γιατί οι μικρές μας χαρές πρέπει να λέγονται και να δίνουν θάρρος στον άλλο. Σήμερα, ντάλα μεσημέρι, ξεκίνησα για μία δουλειά (πάλι συνεργείο), πρέπει να ήταν τη χειρότερη ώρα (15:00). Ασφαλώς και ήμουν κατάλληλα ντυμένος, συν καπέλο γυαλιά και νεράκι. Δεν είχα το η.τ. μαζί, πιστεύοντας πως μου είναι άχρηστο. Λοιπόν, στο πρώτο ζόρισμα ήρθε εικόνα: ήσυχο καφέ, δέντρα, δροσιά και... τσιγάρο. Έφτασα, παίξαμε σφαλιάρες με τον μηχανικό, έφυγα. Τι διαπίστωσα; Είχα περπατήσει πάνω από 1 ώρα και ήμουν ατσαλάκωτος. Με κέρασα καφεδάκι, σε ήσυχο καφέ, κάτω από δέντρα και δροσιά, χωρίς να θέλω τσιγάρο, (τώρα στήνω f.p.).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1075 στις: Αυγούστου 12, 2016, 08:42 »
Χαιρετώ την παρέα. Ακολουθεί σεντόνι.
Καπνιστής υπήρξα για 4 χρόνια, 16 ετών έως 20. Ξεκίνησα με πακέτο, κατέληξα να κάνω 12.5gr τη μέρα (Old Holborn κίτρινο), ενώ υπήρχαν μέρες τα καλοκαίρια που θα κατέβαζα και δυο πακέτα lucky strike. Ήμουν πάντα λάτρης της εκγύμνασης και γι'αυτό το λόγο πήγαινα σε γυμναστήριο από 18 έως 20 ετών, όπου λόγω μετακόμισης σε σπίτι αρκετά μακριά από διαθέσιμο γυμναστήριο (Αθήνα, περιορισμένος χρόνος σα φοιτητής που παρακολουθεί τα μαθήματα του), το σταμάτησα. Εκείνη ήταν και η εποχή που ξεκίνησα το Η.Τ. Σε 2 εβδομάδες από τώρα, κλείνω 1.5 χρόνο στον ατμό, άκαπνος.

Οι διαφορές στην υγεία μου πέραν των γνωστών (βήχας, αναπνευστικό κλπ) είναι στο ότι κατάφερα να μείνω σε φόρμα αυτά τα 2 έτη χωρίς καθημερινή, εντατική γυμναστική.
Εντάξει τα πήρα τα κιλά μου (5kg), αλλά σ'αυτό συμβάλλει και η διακοπή του γυμναστηρίου + ότι είμαι φαγανός. :)) Παρ'όλα αυτά, δε φουσκώνω στις σκάλες/ανηφόρες. Έχω διάθεση για περπάτημα. Όταν κατεβαίνω στην επαρχεία στο πατρικό μου, το μηχανάκι που είχα σαν πιο πιτσιρικάς, χρησιμοποιείται σπάνια, και αυτό διότι πλέον έχω διάθεση για περπάτημα. Κάθε ml που ατμίζω, δακρύζει ο βενζινάς. Το πρωινό ξύπνημα έστρωσε. Έχω μάθημα στις 9, ξυπνάω στις 8, 8.01 είμαι όρθιος. Η γεύση επανήλθε. Ήμουν πάντα δύσκολος στην ποικιλία των φαγητών, τα τελευταία δυο χρόνια έχω προσθέσει τουλάχιστον 5 πιάτα (υγιεινά) τα οποία τρώω με ευχαρίστηση. Ποτά, cocktails, σύνθετα γλυκά όλα απέκτησαν ξανά διαφορετικό "νόημα". 

Ίσως να μην ταιριάζει τόσο στον τομέα της υγείας το να μιλήσω για το πως βρομούσαν τα δόντια, τα ρούχα και το σπίτι, αλλά θα το κάνω, γιατί το θεωρώ ψυχολογική υγεία. Ντρεπόμουν να ήμουν σε "απόσταση αναπνοής" μη καπνιστών. Δε μπορώ να φανταστώ πόσο θα βρομούσαν τα ρούχα μου. Έχω άλλη άνεση με άτομα που δεν καπνίζουν. Η μυρωδιά στο σπίτι, μου προσδίδει γαλήνη/ευχαρίστηση πλέον και όχι υπενθύμιση ότι πρέπει να καπνίσω. Τα τελευταία αυτά 2 έτη, και κυρίως λόγω του τελευταίου, οι ώρες διαβάσματος μου έχουν αυξηθεί και τα χρωστούμενα μαθήματα έχουν μειωθεί στο ελάχιστο, με πολύ καλούς βαθμούς. Αυτό το αποδίδω στο ότι σ'έναν χώρο που δεν έχει καπνιστεί πάνω από ένα πακέτο τσιγάρα από τη μετακόμιση και μετά (φίλων και συγγενών) η συγκέντρωση μου σε ότι κάνω είναι σε πολύ μεγάλα επίπεδα.

Τέλος, έχω ελαττώσει τους καφέδες και το ποτό. Κατά πολύ. Πριν το Η.Τ, έπινα (στο σπίτι) 2-3 φραπέ (2.5 κουταλιές  :idiot1: καφέ σκέτο). Πλέον, πίνω μάξιμουμ 2 (1.5 κουταλιά) αλλά μπορώ να περάσω και μέρες χωρίς καθόλου καφέ, χωρίς να τρελαίνομαι. Όσο για το ποτό, πλέον γευστικά ένα ποτήρι με γεμίζει. Έπινα για αρκετό καιρό ούζο σκέτο (μόνο πάγο) για να νιώθω τη γεύση του, πλέον πίνω τη μισή ποσότητα αραιωμένη με νερό.

Τελειώνει το σεντόνι και σίγουρα λείπουν πολλά που δεν αναφέρω μιας και δε μου έρχονται όλα στο μυαλό ή δεν ταιριάζουν τόσο στον τομέα της υγείας. Γράφω αυτό το μήνυμα, και βάζω υπενθύμιση στον εαυτό μου να αναφέρω νέα αποτελέσματα σε 6 μήνες από τώρα, μιας και άνοιξε γυμναστήριο στην περιοχή μου και από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα κάνω συνδρομή, και θα ήθελα πολύ να συγκρίνω τα προ-ΗΤ, το παρών μήνυμα και το τότε.

Καλή δύναμη σε όλους, να μείνουμε στον ατμό ή τίποτα, ευχαριστώ όσους διάβασαν τα γραφόμενα μου :D 

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1076 στις: Αυγούστου 17, 2016, 13:44 »
Αποκλειστικά με Η.Τ. εδώ και 5 μήνες, μετά από 14 χρόνια καπνίσματος (ένα ολόκληρο καπνό την ημέρα – περίπου 40 στριφτά τη μέρα).

1. Έφυγε ο βήχας
2. Ξυπνάω πολύ πιο εύκολα και άνετα το πρωί – Δεν θέλω να τους πλακώσω όλους αν δεν έχω καπνίσει και δεν έχω πιεί καφέ -
3. Δεν πονάει το στήθος μου το πρωί από κακή αναπνοή στον ύπνο
4. Δεν λαχανιάζω – Δεν κουράζομαι – Ανεβαίνω τις σκάλες (όσες θέλετε)
5. Επανήλθε η γεύση μου (βασικά τόσα χρόνια που κάπνιζα – από το σχολείο δηλαδή δεν είχα γεύση…)
6. Μυρίζω ; Ουάου… μπορώ και μυρίζω.
7. Σταμάτησα να βρομάω εγώ, το αυτοκίνητο, το σπίτι, τα ρούχα μου
8. Η γυναίκα μου σταμάτησε να φιλάει ένα σταχτοδοχείο
9. Δε φοβάμαι να αγκαλιάσω και να φιλήσω το παιδί μου (μωράκι ακόμα)
10. Δόντια και δάχτυλα επανήλθαν σε ανθρώπινου επιπέδου εμφάνιση.
11. Ελάττωσα το ποτό (όχι όμως τον καφέ, ο οποίος απίστευτο έχει ακόμα καλύτερη γεύση…)

Νιώθω καταπληκτικά λέμε !!!!

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1077 στις: Αυγούστου 17, 2016, 13:49 »
Aλλαξε η ζωη μου τοσο απλα

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1078 στις: Αυγούστου 17, 2016, 14:00 »
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ. Μεταβολή στο βάρος σας έχετε δει? Και ρωτάω γιατί όταν έκοψε ο πατέρας μου το κ.τ. πήρε 20κ, ενώ ένας φίλος μου που ατμίζει περίπου 1 χρόνο πήρε 10κ. Εγώ, τους τελευταίους 4 μήνες που είμαι στο η.τ. και χωρίς να έχουν αλλάξει οι διατροφικές μου συνήθειες, μπορώ να πω οτι έχω χάσει και μισό κιλό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1079 στις: Αυγούστου 17, 2016, 14:02 »
Το είπες μόνος σου: δεν έχουν αλλάξει οι διατροφικές σου συνήθειες. Αυτό που συναντάμε πιο συχνά με την διακοπή του καπνίσματος, είναι μεγαλύτερη απόλαυση στο φαγητό (λόγω βελτίωσης της γεύσης και της όσφρησης) και άρα μεγαλύτερη κατανάλωση. Έχω διαβάσει επίσης κάπου ότι με κάποιες από τις ουσίες του καπνού από τσιγάρο, καταστέλλεται σε ένα βαθμό η όρεξη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159945 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515416 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530833 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801670 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet