vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Protank by Kanger

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Protank by Kanger
« στις: Απριλίου 11, 2013, 20:25 »
 Από το συντονισμό:
Παρακαλώ τα μέλη που γράφουν σ' αυτό εδώ το νήμα να μην αρχίζουν συζητήσεις για σεταρίσματα φιτιλιών, σπείρες αντιστάσεων, σύρματα και άλλες τέτοιες "μικροχειρουργικές" επεμβάσεις. Οι ατμοποιητές αυτοί έχουν έτοιμα ανταλλακτικά σετ
του πυρήνα τους (έτοιμα σετ φιτλιοαντίστασης μαζί με τη βάση τους). Τα ανταλλακτικά τους σετ, τα οποία μπαίνουν πανεύκολα με ένα βίδωμα, είναι μιας χρήσης και όσο αντέξουν. Δεν φτιάχτηκαν για να βάζουν οι χρήστες δικές τους χειροποίητες αντιστάσεις και φιτίλια.


Όσοι θέλουν να συζητήσουν τέτοια ειδικά θέματα, ας το κάνουν στο ανάλογο θέμα στον πίνακα των modders με τίτλο Επισκευή κεφαλής Protank by Kanger






Tον έχω κι εγώ στα χέρια μου απο χθες. Θα πω λίγα πραγματάκια και για οτιδήποτε νεότερο θα επανέρχομαι..

+ Στιβαρή κατασκευή. Βαρύ πράμα ρε παιδί μου. Καταλαβαίνεις και απο το πάχος οτι είναι pyrex και όχι πλαστικό.
+ Πολύ... Π-Ο-Λ-Υ (μιλάμε για πολύ) ντουμάνι. Το περισσότερο ντουμάνι που έχω βρει σε εργοστασιακό.
+ Γεύση ανάλογη του evod. (πολύ καλή δηλαδή)

- Αρκετά αεράτη τζούρα (για τα δικά μου δεδομένα). Πιο αεράτη απο evod και Τ3. Αυτό οδηγεί στα επόμενα 2 "μείον" που είναι:
- Μέτριο έως καλούτσικο χτύπημα. Με τον vapeonly πάω βαριά μέχρι τα 7.5 watt ενώ με το protank αν πέσω κάτω απο 8-8.5 είναι άνευρο.
- Κάνει λίγο θόρυβο. Όχι η ατμοποίηση, το ρούφηγμα. Και αυτό υποκειμενικό είναι βέβαια. Ίσως να είχα συνηθίσει σε πιο ήσυχους ατμοποιητές. Απλά, απο χθες κάθε φορά που τον ατμίζω ακούγεται λες και πίνω ελληνικό καφέ.

Επειδή θέλω να βλέπω ντουμάνι οταν ατμίζω, επειδή η γεύση του με ικανοποιεί και επειδή αν το "τσιμπησω" λιγο παραπάνω σε τάση με ικανοποιεί και το χτύπημα, παραβλέπω τον ήχο "ο διπλανός μου τρώει ψαρόσουπα" και λέω οτι προς το παρόν φαίνεται πως θα κερδίσει τη θέση του "αγαπημένου ατμοποιητή" απο τον vapeonly. Στα σημεία βέβαια, γιατί τον vapeonly τον γουστάρω πολύ, αλλά μάλλον θα κερδίσει.


Πάμε να δούμε μερικές φωτό. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη για το focus αλλα έχω πιεί 76940 καφέδες απο το πρωί.

Η συσκευασία. Όπως βλέπετε δεν έχει σχέση με την φαντεζύ κασετινούλα που πήραν οι reviewers για να πουν καλά λογάκια. (φυσικά δεν έρχεται γεμάτος, απλά τον έβαλα μέσα για να το δείτε). Έρχεται με 2 κεφαλές των 2.5Ω και ένα beauty ring για να φαίνεται καλύτερος πάνω σε ego.





Τανκ, βάση και κεφαλή




Δίπλα σε τανκ vivi nova για να δείτε τη διαφορά πάχους





Αριστερά κεφαλή evod, δεξιά κεφαλή protank. Ίδιες βασικά με μόνη διαφορά το μακρύτερο σωλήνα







Πάνω σε mini evic




Πάνω σε μια ego-v με το beauty ring που υπάρχει στη συσκευασία και δίπλα σε evod και ΜΤ3 στο ύψος του σπειρώματος. Με τον evod έχουν το ίδιο ύψος, αλλά επειδή ο evod (και ο ΜΤ3) έχει ego σπείρωμα, βιδωμένος έρχεται πιο χαμηλά, όπως φαίνεται εδω (μπορεί να έρχεται ακόμα χαμηλότερα):




Πάνω σε ego 650mAh με το beauty ring που υπάρχει στη συσκευασία, επίσης δίπλα σε evod και ΜΤ3 (που λόγω ego σπειρώματος έπρεπε να βάλω λίγο χαμηλότερα όπως στην προηγούμενη φωτό)






Πιστεύω οτι έχουν αρχίσει να γίνονται γοργά βήματα μπροστά (μην πω άλματα) στην κατηγορία των εργοστασιακών. Συνειδητοποιούν μάλλον πως το target group δεν είναι πλέον το "θέλω ψεύτικη κάφτρα-λαμπάκι για να μοιάζει με τσιγάρο" ούτε το "δώσε κάτι για να μην καπνίζω", αλλά το "γουστάρω να ατμίζω".

Θα πω δυο λόγια ακόμα ως προς τις εντυπώσεις μου αυτές τις 2 μέρες.
Αν και είναι ακόμα νωρίς (2η μέρα) μπορώ να πω οτι είναι ένα αρκετά καλό προϊόν. Εκτός απο την κυρα-τριμπέκα, δοκιμάστηκε και με σκέτη βάση και δεν έβγαλε φυτιλοκινεζοεργοστασίλα. Φυσικά ξεπλύθηκε με νεράκι πριν τη χρήση.
Φαίνεται πως επισκευάζεται σχετικά εύκολα.
Χρειάστηκε να βγάλω το ένα εκ των φυτιλακίων που είναι πάνω απο την αντίσταση.
Διαρροές δεν είδα πέραν της ελάχιστης και συνηθισμένης υγρασίας στον πόλο.
Για μπουρμπουλήθρες σε χαμηλή στάθμη δεν μπορώ να πω ακόμα τίποτα αφού δεν έχω τελειώσει το τανκ. Ίσως να το αδειάσω μόνο και μόνο για να δω τι παίζει και να επανέλθω με τα αποτελέσματα. Για την ώρα (η αλήθεια να λέγεται) βαριέμαι να το κάνω. Αν οταν αδειάσει το τανκ δεν έχει αναφερθεί άλλος στο ζήτημα, θα αναφερθώ εγώ.
Η τιμούλα του είναι λίγο... "άουτς" αλλά πυρέξ και μέταλλο παίρνεις ρε φίλε, όχι πλαστικούρα. Φυσικά εδώ στο Ελλάντα η τιμή είναι ακόμα πιο "άουτς" αλλά εμείς έχουμε και τον κύριο Φιπιά (ΦΠΑ) επειδή το φυσάμε το χρήμα και είμαστε και large με το μπουρμπουάρ του κράτους που τόσο σκίζεται για να μας εξυπηρετήσει. (έκανα και ιδεολογική τοποθέτηση ο κιαρατάς).
Επίσης, θέλει λίγη προσοχή κατα το ξεβίδωμα και του ατμοποιητή απο την μπαταρία/mod αλλά και της βάσης απο το τανκ. 2 φορές ξεβιδώνοντας τον απο το evic ξεβίδωσε το τανκ απο τη βάση. Μια φορά ξεβιδώνοντας τη βάση ξεβιδώθηκε η κεφαλή και έμεινε στο σωλήνα ενώ η βάση βγήκε σκέτη. Όταν συνηθισεις να το πιάνεις απο κάτω-κάτω για να το ξεβιδώσεις και αν σφίγγεις την κεφαλή πολύ καλά στη βάση, δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.

Κονκλούζιον:
Σε όποιον αρέσει ο evod, o T3 (ο καλός) και διαθέτει το ποσόν, να τον πάρει και δεν θα μετανιώσει.

Προσθήκη Συντονιστικού μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 10:24 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2013, 09:26 »
Μπιλ ευχαριστούμε για το ριβιού και ευχαριστώ και προσωπικά για το εξίσου μακροσκελές πμ. Μπορείς να βάλεις καμια φωτό και με μπαταρία ego και τον παρεχόμενο κώνο; Πιες όμως 1-2 χαμομηλάκια πριν! :))

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2013, 09:56 »
Ναι αμέ, φυσικα και μπορώ. Έχω μια ego 650 (τη μικρή δηλαδή) και μια ego-v (αυτη πλησιάζει περισσοτερο σε twist).
Θα βγάλω με αυτές το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2013, 12:05 »
Θα τον παραλάβω και γω σήμερα από Replacesmoke...Oι κεφαλές του είναι νομίζω σαν του eVod?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2013, 15:27 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2013, 12:08 »
Ίδιες είναι. Πιο προικισμένες όμως. Έχουν μεγαλύτερο τσουτσουνάκι!

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2013, 12:10 »
[youtube]http://www.youtube.com/#/watch?v=iScLxai5Bpo[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2013, 12:41 »
Ίδιες είναι. Πιο προικισμένες όμως. Έχουν μεγαλύτερο τσουτσουνάκι!
 

Αν είναι μεγαλύτερο όμως ίσως και να μην κάνει :hmmm:

Ίσως να μη φτάνει στον κεντρικό σωλήνα :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 12, 2013, 12:46 »
Δεν τον έχω (ακόμα), αλλά έτσι κι αλλιώς ο κεντρικός σωλήνας δεν εφάπτεται και πιέζει το λαστιχάκι στη βάση του τσουτσουνίου ώστε να μην υπάρχουν διαρροές στο στόμα; Τουλάχιστον έτσι λειτουργεί στον Evod. Mάλλον για να δικαιολογήσουν διαφορετικές κεφαλές σε σχέση με τον προαναφερθέντα έβαλαν σε αυτήν του προτάνκ μεγαλύτερο τσουτσουνάκιον.

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 12, 2013, 12:56 »
Κλασικά  κολπάκια για άλλη τιμή στις κεφαλές αλλά ας περιμένουμε να δούμε στην πράξη. Αν ταιριάζουν και οι έχουν διαφορά στην τιμή είναι....

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 12, 2013, 13:59 »
Προστέθηκαν φωτό με ego στο πρώτο ποστ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 12, 2013, 14:13 »
Μάλλον δεν είναι καθόλου καλός ο τελευταίος αυτός συνδυασμός (Protank-eGo)
Από άποψη αισθητικής τουλάχιστον.....

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 12, 2013, 14:54 »
οντως πολυ κακος συνδιασμος,απορω με ποια λογικη το σκεφτηκαν :thumpdown:
για μοντακι ταιριαζει σουπερ!
εν αναμονη για να δουμε αν οντως ταιριαζουν και οι κεφαλες του evod και στην πραξη!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 12, 2013, 15:28 »
Εκπτωτικό κουπόνι 20% και Διαγωνισμός αστραπή για το Kangertech Protank στο Replaysmoke
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AdXHRlVEnmM&feature=youtu.be&a[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 12, 2013, 23:22 »
Tον χρησιμοποιώ εδώ και μερικές ώρες...Οτι ποιό ποιοτικό κατασκευαστικά & λειτουργικά έχει κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής σε εργοστασιακό ατμοποιητή! Οι κεφαλές του eVod αν και έχουν πιό κοντό κεντρικό σωληνάκι εν σχέσει με τις dedicated for Protank κεφαλές ταιριάζουν απόλυτα και μηχανικά και λειτουργικά...Αριστη συνολική εμφάνιση, πανεύκολο γέμισμα, ικανοποιητική χωρητικότητα, σχεδόν μηδενικές διαρροές (μόνο ελάχιστη υγρασία στον πόλο), πάρα πολύ καλή γεύση χτύπημα και ντουμάνι παρά το ότι η τζούρα του είναι αρκετά "αεράτη"...

Μοναδικό μείον η σχετικά υψηλή τιμή του δικαιολογημένη όμως εν μέρει από τα άριστα υλικά που χρησιμοποιούνται στην κατασκευή του...

Συνίσταται ανεπιφύλακτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2013, 04:18 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 12, 2013, 23:43 »
Το pyrex κανει τη διαφορά.... και ανεβάζει αρκετά ψηλά το κόστος για έναν μη επισκευάσιμο ατμοποιητή.
Στην πράξη βέβαια αποδεικνύεται και αυτός επισκευάσιμος ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160003 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110809 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515428 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530863 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801692 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11092 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41017 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet