vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, mathimatikos1966, dvelev

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Σάββατο σήμερα, ημέρα εθνικής αντίστασης.

Μόλις τελείωσα το στήσιμο ( πλύσιμο, αλλαγή αντίστασης και βαμβάκι) σε 2  phenomenon zest, ενα  phenomenon lite , ένα κλωνο hussar, ένα  kayfun prime και ένα kayfun lite plus.

Σε σειρά ευκολίας θα τους κατέτασα kayfun prime, kayfun lite plus, hussar , phenomenon.

Σαν τον prime δεν έχει.

Σε 2-3 λεπτά αλλάζεις αντίσταση βαμβάκι. Για να κάνεις κάποιο λάθος, πρέπει να προσπαθήσεις σκληρά. Για να τον κάνεις καλύτερο, πρέπει να προσπαθήσεις ακόμα ποιο σκληρά. Οτι και να κάνεις, κατά 90% θα πάρεις την ίδια απόδοση. Σταθερός σαν βράχος.

Χωρίς να τον βγάλεις από το μοντ, κλείνεις υγρά, γεμίζεις, ανοίγεις υγρά, τέλος.

Πιτ στοπ για γέμισμα 8 δευτερόλεπτα.

Σίγουρα οι υπόλοιποι κερδίζουν τον prime σε κάποια σημεία, άλλος σε γεύση, άλλος σε τζούρα, αλλά κατά τη γνώμη μου σαν σύνολο κερδίζει ο prime.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω


απλα καταλαβαμε ουλοι.
συμφωνώ σε όλα
είναι πολύ καλός ο doggy
μέχρι να πάρεις τον πρώτο skyline  :))
skyline?ΠΟΙΟΣ SKYLINE  :laugh1: :laugh1:
Και δεν έχει σιχτιρίσει για να ρυθμίσει τον αέρα ή και από τα σκαμπανεβάσματα της αντίστασης από κανένα προβληματικό ελατήριο...Ποιο ηλίθια ιδέα σε ατμοποιητή από αυτό το ελατήριο δεν έχω δει.

:thumpup:


Σε 2-3 λεπτά αλλάζεις αντίσταση βαμβάκι. Για να κάνεις κάποιο λάθος, πρέπει να προσπαθήσεις σκληρά. 
Χωρίς να τον βγάλεις από το μοντ, κλείνεις υγρά, γεμίζεις, ανοίγεις υγρά, τέλος.

Πιτ στοπ για γέμισμα 8 δευτερόλεπτα.

DOGGY=Σε 2-3 λεπτα  τον εχεις κανει μπουγαδα
 και
εχεις βαλει και αντισταση+βαμβακι+γεμισμα+εχεις κανει και μισο τανκακι.
Τα 8 δευτερολεπτα που θες για γεμισμα εσυ στα κανω δωρο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Οσο για το λαθος που ΙΣΩΣ κανεις,στον σκυλο ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Τι να πω, γούστα είναι αυτα. Δε λεω, δεν θέλει Νόμπελ φυσικής να σεταρεις το σκυλο αλλά από γεύση ο δικός μου μου θυμίζε φαγητό νοσοκομείου. Ποιο ανοστο ατμοποιητη δεν εχω δει και τον ειχα δοκιμάσει με καμιά δεκαρια υγρα. Ίσως να επεσα σε ελατωματικο κομμάτι 

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
nick φιλε μου.Οπως το ειπες,γουστα ειναι αυτα.
Οσο για την γευση δεν μπορω να πω οτι ειναι ο νουμερο 1,ΑΛΛΑ το νημα λεει...............
ο πιο ευκολος ατμο ΚΑΙ οχι ο πιο γευστικος.



Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Ο doggy, όπως έχει επανειλημμένα γραφτεί στο σχετικό νήμα, δεν έχει καλή ανάλυση στη γεύση.

 Έχει όμως έντονη γεύση και χτύπημα.

Φυσικά κι ο καθένας επιλέγει ό,τι προτιμάει ή και έναν διαφορετικό για κάθε χρήση  ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Λες να πάρω έναν για να ατμίζω βάση;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Να πούμε εδώ ότι αυτό το θέμα έχει καθαρά εγκυκλοπαιδικό χαρακτήρα, καθώς έχει τις ρίζες του στις εποχές που δεν υπήρχαν και πολλοί "εύκολοι" ατμοποιητές.

Το αντίθετο από αυτό που συμβαίνει σήμερα δηλαδή, που δεν υπάρχουν και πολλοί δύσκολοι ατμοποιητές!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
OBS engine nano. Πανεύκολο στήσιμο, γέμισμα. Αδύνατον να έχει διαρροή

Εγώ θα συμφωνήσω με τον nickgr για τον prime λόγω του προσωπικού μου παραδείγματος.Ήταν με διαφορά 2 εβδομάδων ο δεύτερος επισκευάσιμος μετά τον Ares αλλά στην ουσία ήταν ο πρώτος αφου εκει έμαθα όλη την φιλοσοφία των επισκευάσιμων.Δηλαδή επιλογή σύρματος,τρόπος βαμβακώματος,υπερτροφοδοσία,υποτροφοδοσία,ρύθμιση υγρών,ρύθμιση αέρα.Και όλα αυτά με μεγάλη ανοχή στα λάθη και στους πειραματισμούς.Από γεύση υπάρχουν καλύτεροι αλλά ο prime σου δίνει ένα σταθερό και επαναλαμβανόμενο αποτέλεσμα χωρίς κόπο,σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα,ότι θέλει δηλαδή ένας νέος ατμιστής.Και με μια ποιότητα κατασκευής που σου δείχνει ότι θα αντέξει στο χρόνο.Στη συνέχεια βέβαια θέλεις περισσότερα γούστα κι αρχίζεις και ξηλώνεσαι... :)) (χωρίς όμως να μπαίνει ποτέ στην άκρη)

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πίστευα οτι o doggy είναι οτι πιο εύκολο στο στήσιμο, μέχρι που έπεσε στα χέρια μου ο goblin mini v3.
H διαφορά είναι ο τρόπος που βιδώνει το σύρμα στο ντέκ.ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ!!!!!!
Για γεύση ανάλυση και χτύπημα είναι πολύ μπροστά!

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Για μένα είναι o lite+ και ο sky πλέον  :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
OBS engine nano. Πανεύκολο στήσιμο, γέμισμα. Αδύνατον να έχει διαρροή

+1
Η επιμονη σου μου εδωσε δυναμη να τον μαθω καλύτερα οπως και τον zeus που ειναι λιγο πιο δυσκολος λογω διαγωνιου στησιματος. Οταν ομως πειραματιστει κανεις με υπομονη και τους μαθει οι ατμοποιητες αυτοι δινουν πονο. 

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
 
γιατί πόνο κ όχι γεύση ή/κ ατμό?

Αποσυνδεδεμένος legolas

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας

Kayfun lite (+) και για μένα

Αποσυνδεδεμένος koukouvaou

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζειν εστί φιλοσοφείν
Εγώ θα έλεγα σε όποιον θέλει να ξεκινήσει με επισκευασιμο να πάρει ένα doggy. Σε θέμα ευκολίας στεγανότητας αξιοπιστίας είναι σαν να κλέβεις εκκλησία. Το χτύπημα του ακόμα και με 3αρα νικοτίνη είναι για σεμινάριο. Τώρα για την γεύση, αν φύγεις από το στάδιο του τα πετάω πάνω, του δίνω και μισό εύρο και στήνετε μόνος του, και τόν ψάξετε λιγο, θα την βρείτε και αυτή. Εκεί κάπου στα 0.8 με χοντρούλη συρματάκι και 20 βατακια κελαιδαει :sfyrigma: :sfyrigma:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13665 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 158 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135858 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR