vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, dkostas, tibolaso, Tem, Eternal, th3ofilos, Tazz, dimitrisd

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU

Μεχρι 3 ψηφους μπορειτε να βαλετε - με τοση ποικιλια αλλαξε η επιλογη στην ψηφοφορια για να αναδειχτουν περισσοτερες απο μια προτασεις και φυσικα μπορει να γινει και αναιρεση αν καποιος αλλαξε γνωμη.


Το θεμα αφορα τους μεταλλικους επισκευασιμους ατμοποιητες και τον προβληματισμο που εχει καθε νεος ατμιστης.
Τι θα προτεινατε και ποιον για να ξεκινησει ενας νεος χρηστης που επιλεγει τον πρωτο του επισκευασιμο ?......με φιλτρο sera,με ego tank αμπουλα,ατμοποιητη με δικο του τανκ ?
Ακομα τι κανει πιο ευκολη την χρηση σε εναν απειρο ατμιστη το απλο συρμα-φιτιλι,το mesh,θα προτεινατε επισκευασιμο με συρμα χωρις αντισταση,αποκλειστικα για dripping ?
Αυτα και αλλα παρομοια διλημματα εχει στο μυαλο του καθε αρχαριος ατμιστης.
Εσεις που εχετε μια σχετικη εμπειρια με αναλογους επισκευασιμους ποιον θα προτεινατε με γνωμονα την ευκολια χρησης και εξοικιωσης για εναν νεο ατμιστη ?




Τροποποίηση τίτλου.
Απ'το συντονισμό
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 15:41 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Kατά την γνώμη μου, ο Dripper με διαφορά  ;)
Πες μέσα σύρματα και φυτίλι, όπως-όπως και δουλεύει άψογα και πάνω απ'όλα απροβλημάτιστα  :thumpup:
Με πολύ γεύση, πολύ ντουμάνι και υπεραρκετό χτύπημα.
Μια αγορά που δεν την μετανιώνεις ποτέ μα ποτέ!!!
 

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ δεν έχω εμπειρία, μια και είμαι νέος ατμιστής. Σαν νέος όμως, πολύ εύκολα έμαθα τον vision eternity (υπάρχει και ο venus ο κλώνος του), σε 5 λεπτάκια αλλάζεις φυτιλο-αντίσταση, και από γεύση-ντουμάνι πολύ πολύ καλός. Προς το παρών δεν τον αλλάζω με τίποτα, όμως δεν τον βλέπω προς επιλογή.

edit: ευχαριστώ για την άμεση προσθήκη.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2012, 18:17 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Ολοι οι ατμοποιητες ειτε με mesh ειτε με sera κτλ κτλ ειναι δυσκολοι για εναν νεο ατμιστη ειδικα αν δεν εχει χρονο-ορεξη και υπομονη για διαβασμα και πειραματισμους.
Αν διαθετει ολα τα παραπανω πιστευω οτι θα βρει την ακρη οποιον και να επιλεξει.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Φυσικα δεν τους εχω δοκιμασει ολους, αλλά περασαν απο τα χερια μου αρκετοι. Spheroid για μενα χωρις δευτερη σκεψη.

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
εγω παλι θα πω rcamizer λογο και του κοστους και της αποδοσης :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Θα συμφωνήσω με τους δύο προλαλήσαντες ,
οι τύπου "πολυεστέρα" με απλή φιτιλοαντίσταση, χωρίς κεραμικό, είναι ίσως ότι ευκολότερο σε σετάρισμα επισκευάσιμου έχει περάσει απ'τα χέρια μου.

Από βαθμό δυσκολίας σεταρίσματος τζένεσις, δεν έχω άποψη. :dontknow:
(Ή μάλλον πιο σωστά, δεν έχω προσωπική εμπειρία)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2012, 23:19 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Nομιζω οτι ο Steam mashine ειναι ο πιο ευκολος για εναν αρχαριο γιατι συγχωρει τα λαθη

και ετσι δεν απογοητευει ποτε τον ιδιοκτητη του....βεβαια ολα ειναι σχετικα γιατι μπορει να

βολεψει καποιον κατι που μπορει  τον αλλον να μην τον βολεψει καθολου :yes: :yes: :yes: :yes:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Vision Eternity
Ένας πολυλειτουργικός (Dripping mode , Tank mode) επισκευάσιμος καλής ποιότητας και χαμηλού κόστους.
Η αλλαγή φιτιλοαντίστασης και το γενικότερο σετάρισμα είναι βέβαιο ότι δεν θα προβληματίσει τον νέο ατμιστή.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
O πρώτος που πήρα ήτανε ο Α2 και αυτόν θα συνιστούσα διότι έχει ένα σύρμα και πολύ απλός στην αντίσταση!
Επίσης εύκολος είναι και ο Rcamizer παρόμοιος με τον Α2 όπως πιστεύω εύκολος είναι και ο Spheroid αν και δε τον είχα!
Γενικά θα συνιστούσα ατμό με ένα σύρμα,άλλα όλα είναι εύκολα αν υπάρχει κάποια καθοδήγηση!

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Phoenix εννοειτε δε κανεις τιποτα και δουλευει

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Θα πω για αυτους που εχω..

LS-E (τυπου ego tank): Για πολυ γερα νευρα.. Οσοι δεν εχουν υπομονη να τον μαθουν και μετα επισης υπομονη να ασχολουνται ''που και που'' με το φιτιλι τροφοδοσιας, ΜΑΚΡΙΑ.

Phoenix (dripping atomizer): Οι dripping atomizer ειναι οι απλουστεροι ατμοποιητες σε επισκευασημους. Πολυ λιγα περιθωρια λαθους. Ημουν ενθουσιασμενος καποτε με το dripping... Τελικα καταλαβα οτι για μενα ειναι μια μ.. και μιση στο να ατμιζεις συστηματικα ετσι. Για καμια δοκιμη υγρων καλα ειναι, αν και για μενα οι εργοστασιακοι Nobacco epsilon αποδιδουν πολυ καλυτερα τις γευσεις οσες αντιστασεις και αν εκανα με τον φοινικα. Γουστα ειναι αυτα. Δεν μου αρεσε η πολυ αερατη τζουρα που εχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2012, 01:11 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Spheroid.ότι και να κανείς,όπως και να τον σεταρεις πυροβολεί .

Αποσυνδεδεμένος crooger

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Δίχως τριβή, χάνεις την εξέλιξη και την εμπειρία.
 Αν και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από επισκευάσιμους,  :dontknow: πρόσφατα πήρα τον LS-E (Bully type) τον οποίο δεν θα πρότεινα για αρχάριο ατμιστή καθώς  υπάρχουν παράγοντες που τον καθιστούν περίπλοκο :confused1: , ιδιαιτέρα στη ρύθμιση τροφοδοσίας. Ωστόσο με πολύ υπομονή  :wall: και αρκετό μεράκι και φαντασία :hmmm: , μπορείς να βγάλεις καλή απόδοση.  :thumpup: 

Προσωπικά θα πρότεινα για αρχή έναν απλό και οικονομικό τύπου phenix (κλόνο)  για εξοικείωση - πειραματισμό :hmmm: και στη συνέχεια με λίγο ψάξιμο θα καταλήξεις σε κάτι ολοκληρωμένο και ανθεκτικό.  8)
 

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
  • ο dripper δεν ειναι για αρχαριους ,θελει δυο ειδη wire non/with resistance
  • ο phoenix (china version) ειναι λιγο ζορικος στο περασμα του συρματος,ο αμερικανος (genuine) και οι καινουριες κινεζιες ειναι piece of cake
  • ο vision eternity ειναι για να αρχισεις και ισως και να τελειωσεις με το ψαξιμο
  • και οι τρεις ειναι πολυ καλοι :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110587 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515309 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801608 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet