vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 5 χρήστες
Koggiot, Tsimio, zalaros, swtos, Tem

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2820 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 01:40 »
Βάση Nobaco?

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2821 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 01:42 »
Καλησπέρα σε όλους...Έχω φτιάξει από την 12/09/2016
μια παρτίδα 100ML με Creamy Strawberry Pancakes από After-8 σε βάση της Nobaco..αρκετά ωραίο άρωμα και γεύση...δεν άντεξα και δοκίμασα..
η δευτερη παρτίδα ήταν:
100ml πάλι με βάση 3MG της Pink Mule Και άρωμα V-Cookies από After-8 δοκίμασα τώρα μετά από 12 μέρες και δεν μου βγάζει ακόμα κάτι το ιδιαιτερο ούτε σε γεύση ούτε σε άρωμα. Το άρωμα στο μπουκαλι ειναι ουδέτερο ενώ στην αρχή μύριζε εντονα όπως και το κανονικό υγρό..
τις 2 πρώτες μερες και οι δυο παρτίδες με ανοιχτό καπάκι για να ξεθυμάνει λίγο..και τις υπόλοιπες μέρες μεχρι και σημερα καθημερινό ανακατεμα.
Να κάνω κατι αλλο μπας και σωσω το μπισκότο? Πόσο να περιμένω πάνω κατω?

"Στις αρχές Ιουνίου έφτιαξα ένα υγρό που μ' αρέσει πολύ και το ξέχασα. Εκτός από την αρχική ανάδευση, το μπουκάλι μπήκε στο ντουλάπι και έμεινε εκεί 3,5 μήνες χωρίς μετακίνηση, ανάδευση, φούρνους, μαγνήτες ή οποιαδήποτε άλλη ενέργεια από μέρους μου. Χθες που το ανακάλυψα και φυσικά το δοκίμασα ήταν ένα άλλο, υπέροχο υγρό! Έχω την εντύπωση πως η καλύτερη μέθοδος ωρίμασης είναι ο χρόνος και ο μόνος εξοπλισμός που χρειάζεται είναι ο καλός προγραμματισμός (ή η υπερβολική υπομονή...)."

Αυτό έγραψα πριν μερικές μέρες σε κάποιο άλλο νήμα. Το παραθέτω κι εδώ όχι μόνο γιατί πιστεύω πως ισχύουν αυτά που γράφω αλλά κυρίως γιατί το υγρό στο οποίο αναφέρομαι είναι το creamy strawberry pancakes. Αν σου άρεσε όταν το δοκίμασες στις 12 μέρες που να δεις στους 2-3 μήνες. Γι' αυτό ξεκίνα την επόμενη παρτίδα από τώρα. :)

Το V-Cookies της After-8 δεν το έχω δοκιμάσει αλλά τα μπισκότα σίγουρα θέλουν τον χρόνο τους. Σου προτείνω να το ξεχάσεις μέχρι την ημέρα που θα γυρνάς από την παρέλαση... ;)


Δεν είναι θέσφατα όλα αυτά που σου λέω. Αν σου αρέσουν τα υγρά από τώρα, όρμα τους! :bye:



Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2822 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 10:05 »
To Creamy Strawberry Pancakes το έχω φτιάξει κι εγώ και πάνω στο μήνα είναι ελαφρώς άσχημο... :shock_sick_02:  
Το χω παρατήσει κι εγώ σε ένα συρτάρι κι ελπίζω όταν ξανααξιωθώ να το δοκιμάσω να ατμίζεται ευχάριστα...  :doh3:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2823 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 10:46 »
το μπισκότο θέλει πολύ ωρίμανση το συγκεκριμένο...υπομονή τουλάχιστον 25 μέρες

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2824 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 11:22 »
To Creamy Strawberry Pancakes το έχω φτιάξει κι εγώ και πάνω στο μήνα είναι ελαφρώς άσχημο... :shock_sick_02:  
Το χω παρατήσει κι εγώ σε ένα συρτάρι κι ελπίζω όταν ξανααξιωθώ να το δοκιμάσω να ατμίζεται ευχάριστα...  :doh3:

Psilάκο αν δεν σου αρέσει στον μήνα πάνω, δύσκολα θα σου αρέσει μετά. Γίνεται καλύτερο αλλά δεν αλλάζει τόσο δραματικά ώστε αυτός που το βρίσκει χάλια ξαφνικά να το αγαπήσει. Άστο...

Θέλεις να δοκιμάσεις το DIY supreme μου; :D



Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2825 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 11:53 »
@cpbaroque ευχαριστώ πολύ για την πρόταση αλλά έχω δοκιμάσει 2-3 καρύδες και δεν μου αρέσουν καθόλου τελικά...  :disgust2:

Από after-8 έχω φτιάξει το R-WHY , το Creamy Strawberry Pancakes, το Ambrosia και το The Jack. Το R-WHY ήταν σαν να ατμίζω σκέτη καραμέλα toffee και με ξενέρωσε εντελώς (ατμίζεται οκ αλλά μεεεχχχχ). Το Creamy Strawberry Pancakes όπως προανάφερα έχει κάτι που με χαλάει και μάλλον φταίνε τα pancakes που είναι κάπως περίεργη η γεύση τους... Το Ambrosia είναι αρκετά καλό (είχα φτιάξει ένα 100μελο το οποίο έχει τελειώσει προ πολλού) και το The Jack είναι πολύ καλό για τα γούστα μου (και γι'αυτό και έχω φτιάξει ένα 200μελο  :tongue_smilie: ).

Επίσης έχω δοκιμάσει σε μη diy μορφή το Smoke και το Smoke-X από δειγματάκια των e-smokers και μου άρεσαν και τα δύο. Το Χ δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το ατμίζω για πολύ όμως. Παρ'όλ'αυτά προτιμώ το The Jack (άσχετα που εκτός αυτού γενικώς δεν κάνω καπνικά).  ::)

ΥΓ. Το μόνο ας πούμε καπνικό που έκανα πολύ πολύ καιρό ήταν το Gandalf της Λάμδα (πάνω από 15 20μελα :idiot1: ) αλλά το βαρέθηκα οπότε κάνω μία παύση εδώ και κανα μήνα.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2826 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 01:26 »
Φοβερο και τρομερο το smoke απο  after8 μεσα στο μηνα tribecιαζει ...
Λεω να βαλω λιγο RY4 Double (TPA) σε τι ποσοστο να ειναι..? Το smoke ειναι 10%
Κανα αλλο αρωμα που παει εχετε να προτεινετε?
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2827 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 13:15 »
Eνα smoke που μολις εκλεισε ενα μηνα ομογενοποιησης και εχω την εντυπωση οτι μου βγαζει λιγο περισσοτερο καλαμποκακι,
γι αυτο σκεφτομουν και εγω να προσθεσω ισως RY4 double(αν και δεν εχω το αρωμα αυτη τη στιγμη :)) :wall:)

Ισως να εχεις  δικιο και να θελει φιλε Χαραλαμπε :hmmm:

Σαν υγρο οντως ειναι τρομερο!

Αν θες τσεκαρε   και το SOHO απο FA  μιας και εχει αναφερθει οτι τριμπεκιζει και αυτο.
Εγω το ειχα φτιαξει με ποσοστο  10% αλλα μου φανηκε ατονο και δεν με ενθουσιασε,οποτε το επομενο το εκανα με ποσοστο >10%.

Αποσυνδεδεμένος Aris78

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2828 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 14:12 »
Φοβερο και τρομερο το smoke απο  after8 μεσα στο μηνα tribecιαζει ...
Λεω να βαλω λιγο RY4 Double (TPA) σε τι ποσοστο να ειναι..? Το smoke ειναι 10%
Κανα αλλο αρωμα που παει εχετε να προτεινετε?
Ευχαριστω
Βάλε και λίγη Acetyl Pyrazine από TPA, πολύ λίγο όμως, 3 με 5 σταγόνες ανά 30ml υγρού, θα τριμπεκίζει ακόμα περισσότερο..
http://vaping.gr/index.php/topic,16235.0.html

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 583
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2829 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 00:36 »
Καλησπέρα σε όλους , εσάς ρε παιδια το smoke σας αφήνει τόση μακά στην αντισταση ?

Αποσυνδεδεμένος zamanf

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2830 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 01:37 »
Ναι αφηνει, μαζι και ενα χρωμα κοκκινωπο !

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2016, 09:33 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 583
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2831 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 09:28 »
όπως το λες είναι zamant με την κοκκινιλα , παντως κατι εχει αλαξει στο αρωμα ( smoke ) εδώ και ένα , εναμιση χρονο ! !

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2832 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 11:25 »
Γιωργο,  με το smoke και γω βρισκω μακα στην αντισταση !!! και το αρωμα εχει αλλλαξει.
Δεν ξερω αν πρεπει να αλλαζουμε βαμβακι πιο συχνα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2833 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:15 »
Σαν γευση πως σας φαινεται?Ειναι καινουργιες παρτιδες?


Εγω εχω φτιαξει 2 αρωματακια smoke εδω κα ιαρκετο καιρο αλλα εχω δει οτι κρατανε αρκετα καθαρες τις φυτιλοαντιστασεις μου.


Σε σχεση με smoke x και Αmbrosia που στον μηνα ωριμανσης τα εκαναν ολα χαλια και ειδικα το δευτερο αλλαξε προς το χειροτερο και η γευση του ενω στο πρωτο πηρε τον πρωτο ρολο η σοκολατα.Ετσι δεν τα ξανα προτιμησα.


Για smoke σιγουρα εχει αλλαξει δεν ηταν αυτο το εθιστικο υγρο που θυμαμαι καποτε.

Για το Βite me σκεφτομουν να το μαγειρεψω μιας εχω κανει μονο το ετοιμο,το οποιο ηταν πολυ νοστιμο.Αλλα το αρωμα δεν ξερω τι αποτελεσμα θα βγει.
Αν το εχει φτιαξει καποιος ας ριξει καμια γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2834 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 14:06 »
To Βite me ειναι αρκετα νοστιμο υγρο αλλα αφηνει φοβερη βρωμα στην αντισταση και το βαμβακι με αποτελεσμα ανα 5 - 10 ml το μεγιστο να θελουν αλλαγη.Οσο για το smoke x και το Αmbrosia εχεις δικιο και συμφωνω απολυτα.Το  Creamy Strawberry Pancakes αρκετα αγευστο για τα γουστα μου.Το  smoke και το το The Jack ειναι καθαρα υγρα και νοστιμα,τα μοναδικα που θα ξαναπαρω απο αυτη την εταιρια.Ολα τα εχω κανει με 13%.Ελπιζω να βοηθησα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 16, 2024, 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164840 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12288 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520170 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap