vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 6 χρήστες
akis91, paiktaras, panos, athmichalop, aalex, manoslykos

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος giotopoulos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #915 στις: Ιουλίου 14, 2016, 23:12 »
Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #916 στις: Ιουλίου 18, 2016, 21:35 »
Και τα δύο είναι βαριά καπνικά και θέλουν πολύ χρόνο ωρίμανσης. Το eastern blend είναι πολύ πικάντικο για τα γούστα μου και μετά από καμιά 50αριά ml δεν ξανασχολήθηκα, ενώ το primo verde το κάνω ακόμη κατά καιρούς, στα 10% όπως εσύ, αλλά αφού περάσει κανα δίμηνο+ κλεισμένο σε ντουλάπι. Γλυκαίνει και μαλακώνει με τον καιρό.
Πάντως και τα δύο δεν είναι καθόλου φιλικά προς τις αντιστάσεις.

Έβαλα μετά από 5 μέρες από μισό ml να δοκιμάσω..όντως θέλουν ωρίμανση αν και φαίνεται από τώρα τι περίπου γεύση θα έχουν..
Το primo Verde φαίνεται ιδιαίτερο και ήθελα ένα βαρύ καπνικό για καφέ και ποτό

Το eastern blend,όπως είπες πικάντικο αλλά όχι ακριβώς..Σαν να ξυνογλυκίζει λίγο και δεν με ενθουσίασε.Οπότε για να μην μετανιώσω τα 100ml,του πρόσθεσα 3% ultrabio καφέ άρωμα και ως δια μαγείας αυτή η γλυκοξυνίλα εξαφανίστηκε με αποτέλεσμα να βγει ένα πολύ καλό καπνίκο για όλη την μέρα

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #917 στις: Ιουλίου 28, 2016, 01:45 »
Πηρα να δοκιμασω το red astaire σε αρωμα να το δοκιμασω μετα απο τις καλες κριτικες οπου εχω διαβασει.
Η αρχικη μου εντυπωση με το που ανοιξα το μπουκαλακι ηταν ενα σοκ. Απαισια και δυνατη μυρωδια.  :thumpdown:
Αυτη την στιγμη αναδευω το αρωμα σε βαση του Συνδεσμου,70/30 μηδενικη.Μου επεσε λιγο στο δαχτυλο την ωρα που το εριχνα στο βαζο και μετα απο 4-5 πλυσιματα των χεριων εχει παραμεινει μια κοκινιλα στο δαχτυλο και μια οσμη απο το αρωμα.  
Πιστευω να με αποζημιωσει στην γευση.

Ποσο χρονο θελει για οριμανση?

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #918 στις: Ιουλίου 28, 2016, 02:02 »
Δύσκολο να μην σου αρέσει η μυρωδιά του και να σου αρέσει μετά η γεύση. Ελπίζω να το έκανες 10% και όχι παραπάνω γιατί θα σου είναι έντονο. Δεν υπάρχει ωρίμανση στο Red Astaire. Άστο να κάτσουν οι φυσαλίδες από το χτύπημα και είσαι έτοιμος. :))

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #919 στις: Ιουλίου 28, 2016, 10:56 »
Bαζω ενα μεγαλο Χ στο αρωμα αυτο. Δοκιμη σε Tsumami rda.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #920 στις: Ιουλίου 28, 2016, 11:11 »
Το red astaire το δοκιμασα πασχα. Πήρα το άρωμα και έτσι το έφτιαξα. Το εκανα ένα μην κοντά.
Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το ότι δεν ξεμυριζε με τίποτα ο ατμοποιητης.
Για λίγο καλό είναι.

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #921 στις: Ιουλίου 28, 2016, 13:32 »
Eυτηχως ξεμυρισε με 2 πλυσεις μεσα σε corega 

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #922 στις: Ιουλίου 28, 2016, 14:06 »
Εμένα το έτοιμο Red Astaire δεν μου άρεσε, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι με χάλασε. Αρκετά έντονο για τα γούστα μου και με μια χημική/φαρμακευτική χροιά. Της ίδιας (για μένα) φιλοσοφίας είναι το Red Ice από After 8 που το θεωρώ ανώτερο.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #923 στις: Ιουλίου 28, 2016, 14:23 »
Για μένα αν δεν είχε γλυκάνισο αυτό το υγρό θα ήταν τρομερό! 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #924 στις: Ιουλίου 28, 2016, 15:07 »
@kaozgoat Πραγματικά συμφωνώ στο 1000%!!! Θα ήταν απίθανο και άκρως καλοκαιρινό και όχι μόνο..

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #925 στις: Αυγούστου 22, 2016, 18:13 »
[justify]Όπως και με την Totally Wicked, έτσι κι εδώ, τυχαία δοκιμή για ωραίο κι απλό καπνικό. Ήρθε μπροστά μου το Eastern Blend από T-Juice. Στο δοκιμαστήριο τού καταστήματος, εύκολα το ξεχώρισα ως το πιο “ζόρικο” από όσα έτυχε να δοκιμάσω εκείνη τη στιγμή. Απλό, πικρό όσο ήθελα (εκείνη τη στιγμή πάντα), και με πολύ ωραίο χτύπημα (στη δοκιμή ήταν στα 12mg και ήταν σκέτη απόλαυση). Επίσης, ένα ακόμα κοινό με τα 2 καπνικά που είχα φτιάξει από T.W. ήταν στη δοσολογία. Αρνητικό για μένα. Στο σχετικό νήμα είχα γράψει για τα: Tobacco και Real Tabs, (Gold Standard). Αρκετά αραιωμένα με αποτέλεσμα να υπάρχει 10% δοσολογία. Εδώ ακόμα περισσότερο, στα 15%. Με λίγα λόγια, δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα, πως πρέπει ν' ανοίξω 2ο 10μελο για να φτάσω την προτεινόμενη δοσολογία. Αν είναι έτσι, δώσε μου έτοιμο το υγρό αναπλήρωσης, μην με βάζεις στη διαδικασία να φτιάχνω π.χ. 100ml με 2 μπουκαλάκια, γιατί έτσι πρέπει, και από τη στιγμή μάλιστα που με άλλα αρώματα έχω αρκετά παραπάνω έτοιμα ml. Τέλος πάντων. [/justify]

[justify]Κι εδώ χρησιμοποίησα έτοιμη βάση 50/50 στα 11mg/ml, το υγρό τοποθετήθηκε σε σκούρο γυάλινο μπουκάλι των 100ml, (επέλεξα 90ml + 11% άρωμα, δηλ. 1 μόνο μπουκαλάκι αρώματος, από πείσμα και μόνο δεν ήθελα 15%, αν το αποτέλεσμα βγει αραιωμένο ή εξίσου δυνατό, σε σχέση με ό,τι δοκίμασα στο κατάστημα, θα το αναφέρω όταν επιστρέψω στο θέμα). Απαλή ανάδευση τις 3 πρώτες ημέρες και απόφαση για ωρίμανση στις 30 ημέρες. Θα επανέλθω για το δικό μου diy αποτέλεσμα. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #926 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 10:51 »
[justify]Επιστρέφω στο Eastern Blend ύστερα από 30 και κάτι ημέρες,. Η πρώτη μου εντύπωση για το συγκεκριμένο καπνικό υγρό δεν άλλαξε σημαντικά, (κι ό,τι άλλαξε, πήγε προς το θετικότερο). Απλό καπνικό, που όσο περνούσαν οι μέρες το άρωμα έδινε κάτι πιπεράτο. Το χρώμα του έγινε σαφώς πιο σκούρο (μάλιστα καφετίζει παραπάνω). Αξίζει να πω κάτι ακόμα. Αυτό το καπνικό μπήκε και στον V5 (kanthal 0.36mm, 5 σπείρες, 3mm πυρήνας, 0,8Ω), έχω ατμίσει και πιο ζόρικα καπνικά, όμως κι αυτό αξίζει δοκιμής ως τέτοιο. Ο V5 το απέδωσε υπέροχα. Επίσης, λίγο περίεργο θα χαρακτήριζα το αποτέλεσμα. Πιπεράτο, πικάντικο, και στην εκπνοή μού έβγαζε μία απαλή γλυκάδα. Κάτι ακόμα περίεργο, οι σιελογόνοι αδένες δούλευαν υπερωρίες..., ναι, μου προκαλούσε παραπάνω σάλιο. Γενικά, χάρηκα την diy διαδικασία, όμορφο το αποτέλεσμα και τα 100 περίπου ml θα καταναλωθούν ευχάριστα. Όπως αναφέρουν και παραπάνω κάποιοι φίλοι, σίγουρα θέλει το χρόνο του για ν' ατμιστεί (φαντάζομαι πως πάνω από 30 ημέρες θα δίνει και κάτι παραπάνω). Παρ' όλα αυτά επιμένω, αυτό το 15% στη δοσολογία, είναι στα αρνητικά του.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #927 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 11:57 »
Ειδα στη zerobacco cubanito σε αρωμα.. το εχει δοκιμασει καποιος , ειναι παρομοιο με το cubana αλλα πιο "ελαφρυ" γευστικα;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #928 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 12:41 »
Ωραιότατο επίσης είναι και το forest affair. Φρουτένιο όχι καπνικό, αλλά φρουτένιο with a twist. Δεν βάζω παραπάνω από 5-6% άρωμα και το τελικό υγρό είναι τόσο δυνατό που καμία φορά το αραιώνω με βάση. Παρόλο που τα φρούτα γενικά δεν χρειάζονται την μακρά ωρίμαση των καπνικών και των γλυκών, φτιάξτε ένα και ξεχάστε το για κανένα δίμηνο. Θα με θυμηθείτε. :)


ΥΓ. Αν κάνουμε και διαγωνισμό φωτογραφίας ξέρουμε εκ των προτέρων ποιος θα τον κερδίσει. Έτσι Joe? ;)


Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #929 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 20:18 »
Καλησπέρα.Βγάζει η εταιρία 30ml συμπυκνωμένο η είναι λάθος στην σελίδα εδώ?
http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&product_id=1179

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9777 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy