vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #990 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 20:41 »
εχω το black coffee apo eliquid france, δωστε κανενα λαο συνδιασμο να πετυχουμε καποια ευχαριστη συνταγη

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #991 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 00:58 »
Relax κλώνος
Ολα αρωματα της Eliquid France.
Tabac klm=3%, Cookie=2%, Vanile=3%, Cafe=2%. 

Αποσυνδεδεμένος vpap4ever

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #992 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 22:54 »
Καλησπέρα παίδες. Βασίλης από Θεσσαλονίκη 24 ετών καπνιστής 7 χρόνια και τα τελευταία 3-4 το είχα παραξηλώσει καπνίζοντας μεχρί και 20 γραμμάρια καπνό σε μια μέρα τους τελευταίους 11 μήνες. Ηλεκτρονικό ξεκινήσαν κοντινά μου άτομα αλλά δε με έκανε αίσθηση βλέποντας τους ειδικά να μην τους αρέσει και να καταλήγουν πάλι στο τσιγάρο. Τα μηχανήματα τους πολύ απλά αυτά που είναι σαν μακρυά τσιγάρα. Στις διακοπές έπεσα πάνω σε έναν με καλό μηχάνημα που είχε ψαχτεί πολύ και συζητούσαμε διάφορα και ήταν αυτός που με είπε για το φόρουμ. Ε το πήγα απόφαση δοκιμάζοντας και από αυτόν να αρχίσω το ηλεκτρονικό κόβοντας το τσιγάρο μαχαίρι. Εδώ και 8 μέρες είμαι ατμιστής και μου άρεσε τόσο πολύ που όχι μόνο δε ζητάω τσιγάρο αλλά είμαι σε θέση να πω ότι μου αρέσει πιο πολύ από το κανονικό και με ποτό και με καφέ και με όλα. Είπα ξεκινώντας να μπω κατευθείαν στα βαθιά και βάζοντας το χέρι βαθιά στη τσέπη αγόρασα χωρίς πολλές γνώσεις βέβαια ένα mod eVic VTwo Mini με ατμοποιητή iJust2 πνευμονικό και είμαι τέρμα ευχαριστημένος. Καπνίζω δικά μου υγρά με 6mg/ml νικοτίνης ένα γέμισμα 4ml την ημέρα. Σκέφτηκα να πάρω εξαρχής έναν επισκευάσιμο αλλά σε αυτό που έψαχνα δεν βρήκα παρά μόνο σε υψηλή τιμή που δεν μπορούσα να διαθέσω εκείνη την στιγμή και είπα νταξ 3€ η αντίσταση δεν είναι πολλά και 8 μέρες τώρα ακόμα η αντίσταση στη γεύση και στο τράβηγμα ίδια μου φαίνεται. Θα θέλα τη γνώμη σας στο μηχάνημα που πήρα και κανά δυο ερωτήσεις που έχω όποιος θέλει και μπορεί να τις απαντήσει. 
Η αντίσταση μου είναι 0.27ohm και τη λειτουργώ στα 45.5w που βγάζει 3.50 volt. Σε τι μέτρα μπορώ να κινούμε με ασφάλεια για την αντίσταση;
Όπως είπα φτιάχνω δικά μου υγρά όχι τίποτα περίπλοκο βάλω 1-2 αρώματα σε κάθε υγρό και θα ήθελα προτάσεις για ωραία αρώματα ΟΧΙ καπνικά δεν μου άρεσαν καθόλου γιατί :D 
Να στε καλά!

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #993 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 23:54 »
Κρεμες:
Bavarian Cream (TPA)
Vanilla Custard (Capella)
Sweet Cream (TPA)
Vanilla Bean Ice Cream  (TPA)

Φρουτα:
Strawberry Ripe (TPA)
Lemon Sicily (FlavourArt)
Bilberry (FlavourArt)
Sweet Strawberry (Capella)
Pear (FlavourArt)
Kiwi (FlavourArt)
Strawberry Shisha (Inawera)

Γενικως Χρησιμα:
Marshmallow (FlavourArt)
Meringue (FlavourArt)
Vanilla Swirl (TPA)

Μπισκοτο:
Graham Cracker (TPA)
Biscotto (FlavourArt)
Biscuit (Inawera)
Sugar Cookie (Capella)

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #994 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 14:54 »
Παιδια το grannys vanilia custard της pink mule ειναι custard.? H εχει και κατι αλλο μεσα?

au79


Αποσυνδεδεμένος drifter93

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #995 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 04:52 »
Καλησπέρα σας παιδιά! Θέλω να μοιραστώ και εγώ την συνταγή μου μαζί σας. Λοιπόν, είναι η 2η φορά που την φτιάχνω και πέτυχα ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα και τις 2 φορές! Τα συστατικά μου:

Βάση UMAMI 100ml 10mg νικοτίνη 100% vg (πραγματικά είναι 90% και 10% απιονισμένο)
Βάση UMAMI 100ml 0mg νικοτίνη 100% vg (πραγματικά είναι 90% και 10% απιονισμένο)
Άρωμα Flavourart Soho 10ml
Έτοιμο υγρό Natura Manhatan 10ml 6mg νικοτίνης
Έτοιμο υγρό Natura RY4 10ml 6mg νικοτίνης

Ο λόγος που επέλεξα αυτή τη βάση είναι γιατί έχει απιονισμένο νερό και ατμίζω σε Nautilus με 1,8ohm, 4.8v - 12watt στην 3η τρύπα και ήθελα να είμαι σίγουρος ότι θα είναι σχετικά αραιή για να περνάει άνετα. Μου βγήκε όμως όσο παχύρρευστο είναι και ένα έτοιμο υγρό, ακριβώς ίδια πυκνότητα θα μπορούσα να πω. Αγόρασα ένα πλαστικό μπουκάλι 250ml με δοσομετρητή ανά 10ml από το παιδί με τις γεύσεις και έβαλα μέσα:
100ml umami 10mg (8.00€)
25ml umami 0mg (2.00€)
10ml soho (6.00€)
1ml manhatan (3.30€)
1ml ry4 (3.30€)
Μπουκάλι 250ml (2.00€)

Έκανα συνεχείς αναδεύσεις και κατά την μίξη αλλά και προληπτικά τις πρώτες 3 μέρες. Το συνολικό μείγμα μου βγήκε 137ml. Το τελικό ποσοστό αρώματος στο μείγμα είναι 7-8% και μου βγήκε περίπου 7.5mg νικοτίνης. Μην ρωτήσετε γιατί δεν χρησιμοποίησα συμπυκνωμένα αρώματα και για τα άλλα 2, το δοκίμασα για να δω τι θα παίξει. Το 1ml από το κάθε άρωμα το "τράβηξα" με σύριγγα και βελόνα που πήρα από το φαρμακείο, για μεγαλύτερη ευκολία. Αρχικά:
Είναι ότι πιο ωραίο έχω ατμίσει σε καπνικό, με αρκετές γλυκιές νότες!!! 2 φιλαράκια ξεκίνησαν το ηλεκτρονικό λόγω της γεύσης, γιατί δεν τους άρεσαν και πολύ τα bebeca και τα υπόλοιπα. Δεν γρατζουνάει καθόλου το λαιμό αλλά έχει πολύ καλό χτύπημα. Μπόλικος ατμός και χτύπημα που νομίζεις ότι έχει pg, χωρίς το γρατζούνισμα. Προφανώς και το άφησα 7-12 μέρες να δέσει και όσο περνάει ο καιρός δένει ακόμα καλύτερα και σκουραίνει το χρώμα του. Το έφτιαξα όλο μαζί και ατμίζω 3-5ml την μέρα. Ακόμα και προς το τέλος δεν είχε χαθεί καθόλου το άρωμα ή η γεύση του. Πραγματικά το προτείνω, μιας και μου κάνουν τράκα περισσότερο και από όταν έκανα holborn :D Από τη στιγμή που βρήκα στην τύχη αυτή τη συνταγή, δεν μπορώ να ατμίσω τίποτα άλλο και το προτείνω σε κάποιον που έχει μόλις κόψει το κάπνισμα, ειδικά στριφτά τύπου holborn κλπ. Την πρώτη φορά μπορεί να βγαίνει λίγο πιο ακριβά, αλλά σας περισσεύει βάση χωρίς νικοτίνη για άλλα 3 μίγματα, το μπουκάλι και τα 2 επιπλέον υγρά που επαρκούν για άλλα 9 μίγματα, οπότε τις επόμενες 3 φορές θα χρειαστείτε μόνο soho (6€) και βάση με νικοτίνη (8€). Αυτά από εμένα!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 13:17 από drifter93 »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #996 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 10:18 »
Flavourtec Soho ??????


Αποσυνδεδεμένος drifter93

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #997 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 13:18 »
Flavourart Soho, δικό μου λάθος, διορθώθηκε :)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #998 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 15:00 »
Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, ατμίζεις σκέτο soho.
Τα 2 ml έτοιμων υγρών στα 135ml τελικού μίγματος δεν ακούγονται καθόλου...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #999 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 01:26 »
Συμφωνώ απολύτως για την αμελητέα ποσότητα των 2ml έτοιμων υγρών manhatan και RY4 στο σύνολο των 137ml.

Επίσης ακόμη και τα 10ml άρωμα SOHO στα 137 ml συνολικού μίγματος υγρού είναι πολύ λίγο αφού η εταιρεία το δίνει με προτεινόμενη αραίωση 20%.

Εγώ το κάνω με 10% δηλαδή 90ml βάση και 10ml SOHO και είναι πολύ άτονο εν γνώση μου (γιατί θέλω ένα καπνικό πολύ ελαφρύ), ακόμη και μετά από ωρίμανση ενός μήνα.

Αλλά γούστα είναι αυτά. Όπως αρέσει στον καθένα. ;)

Αποσυνδεδεμένος drifter93

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1000 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 01:33 »
Γενικά το ήθελα ελαφρύ σε άρωμα γιατί μου το πρότεινε ένας φίλος που το αραίωσε 15% και ήταν πολύ δυνατό για τα γούστα μου. Πάντως τις άλλες 2 γεύσεις σίγουρα τις καταλαβαίνω, αν και ελάχιστα. Έσπασαν αυτήν την "πλαστικίλα" που έβγαζε το soho. Αν δοκίμαζα κάτι τέτοιο θα ήταν καλύτερο λέτε;
100ml 20άρα βάση
160ml 0 βάση
30ml soho
5ml manhatan
5ml ry4
Για να παίξω στα 7mg/ml, με 11% περίπου άρωμα ( http://www.vaporsolutions.gr/diy-flavour-art/760-mts-vape-wizard-by-flavour-art.html ) γιατί εδώ προτείνουν 10-12% αραίωση με 5 ήμερη ωρίμανση. Και για να φτιάξω 10 μπουκαλάκια των 30ml να βγει και στρογγυλός ο αριθμός :D Χίλια συγνώμη για το πρήξιμο παιδιά! Αν έχει κάποιος στο περίπου να μου προτείνει κάποια εναλλακτική, έτσι ώστε να την πειράζω στην πορεία πιο εύκολα, καλοδεχούμενη. Αν και αυτά γούστα είναι, αλλά μιας και ξεκίνησα θέλω να μπω λίγο γερά στο diy :P

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1001 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 04:45 »
εγω εχω να σου προτείνω να φτιαξεις τη βαση που θες σε ενα μπουκάλι και μετα σε άλλα μικρά μπουκαλάκια να πειραματιστείς 
με τα % τον αρωμάτων. κάποιο απο αυτά θα σου κάτσει όπως το θες.... και αφου βρεις την αναλογία που σου αρέσει φτιάξε μετα περισσότερα ml απο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1002 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 17:24 »
Ένας πολύ καλός συνδυασμός που κάνω τελευταία σε βάση Flavourtec 65VG-35PG:

1)Tobacco&caramel από Flavourtec αναλογία 6-7%
2)Chocolate elegant AtmosLab η ίδια (ίσως και λίγο παραπάνω π.χ. 8-9% για τους λάτρεις)

Βγαίνει μία ήπια καπνική μίξη που γλυκίζει αρκετά αλλά κρατάει χαρακτήρα λόγω καραμέλας.Το άρωμα της FTec είναι πολύ καλό χωρίς να  κουράζει. Συγχωρεί και λάθη στην αναλογία.

Αποσυνδεδεμένος drifter93

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1003 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 00:43 »
Την σημείωσα για να την έχω στα υπ' όψιν μου ;) Γενικά εγώ είμαι λάτρης του FA Soho και TPA Double RY4, δεν νομίζω ότι μπορώ να ατμίσω κάτι διαφορετικό εκτός από αυτά τα 2. Τα έχω κάνει μόνο ξεχωριστά, ως single flavour μείγματα και ότι λείπει από το ένα, το έχει το άλλο κατ' εμέ. Οπότε με ψήνει να βρω κάποιο τρόπο να τα δοκιμάσω αυτά τα δύο σε μία συνταγή και ας έχει και επιπλέον καραμέλα ή βανίλια, δεν χάλασε ο κόσμος για εμάς τους λάτρεις του καπνικού :P

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και τελικά την βρήκα την ονειρεμένη συνταγή :D Βρήκα τη συνταγή στο e-liquids, λίγο διαφοροποιημένη όμως. Πάω να αγοράσω αυτά που μου λείπουν και ξεκινάω μεγάλη ποσότητα!
1% Caramel FA
1% Vanilla Madagascar FA
1% TPA Acetyl Pyrazine 5%
1% Cookies FA
8% TPA Double RY4
6% Soho FA
Σύνολο 18% αρώματος. Είναι πιο πολύ καπνικό που δεν γλυκίζει ιδιαίτερα. Μου είπε ότι μπορώ να το φτάσω μέχρι 22.5% αυξάνοντας τα μη καπνικά αν θέλω να γλυκίσει και άλλο. Θέλει και 4 εβδομάδες ωρίμανση, λόγω TPA γεύσεων. Το δοκιμάζω και σας λέω εντυπώσεις ;) 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 18:20 από drifter93 »

Αποσυνδεδεμένος frantic

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1004 στις: Οκτωβρίου 02, 2016, 14:44 »
http://www.lediypourlesnuls.com/charlies-chalk-dust-peanut-butter-jesus/

φανταστικός κλώνος από ένα υγρό διαφορετικό αλλά και οικείο. το έκανα σε 75VG Pink Mule, 8nic, σχεδόν 4 εβδομαδες steeping
γενικά αυτο το site έχει ενδιαφέρον για πειραματισμό σε cloning

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos