vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)


Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #976 στις: Αυγούστου 22, 2016, 15:44 »
Υπαρχει πουθενα καποιος κλωνος για το odin 113 απο baker white? 'η εστω κατι σε diy που να πλησιαζει 

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #977 στις: Αυγούστου 22, 2016, 15:46 »
choppin εχουμε :confused1:

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #978 στις: Αυγούστου 24, 2016, 03:29 »
Μεγάλη η χαρά όταν κάνεις μια yolo συνταγή και πετυχαίνει στο πι και φι(έτοιμο μετά απο καλό ανακάτεμα) (τουλάχιστον για τα γούστα σου)!

2:00 το βράδυ έχεις ξεμείνει απο τα υγρά σου και έχει μείνει ένα που σου έφερνε αναγούλα παλαιότερα. Λες πέρασε καιρός θα το ξαναδοκιμάσω.
Απογοήτευση τα ίδια μέσα σε ένα τέταρτο νιώθεις ένα ελαφρύ αναγούλιασμα.
Ανοίγεις το ντουλάπι με τα αρώματα. Βλέπεις το Revolute- Dandy Puff (κάτι σε κόκκινα φρούτα λέει, Berries θα έλεγα εγώ).Απο την πρώτη στιγμή σου άρεσε αλλα ήταν λιγάκι ξινο. Αποφασίζεις να του δώσεις μια δώση γλυκάδας.. Ψάχνεις και αποφασίζεις να βάλεις Φράουλα. Έλα μωρέ βάλε και λίγο ανανά.
Βάση μοβ μουλάρι και έτοιμος για όργωμα.
Διαδικασία γνωστή, ξεκινάει το μαγείρεμα.
1.1ml Dandy Puff Revolute

1.2ml Strawberry ELF

0,7ml PineApple ELF

4 σταγόνες δροσερή μέντα ELF
3-4 σταγόνες φράουλα γιατί έτσι σου ήρθε και άλλες τόσες Dandy.
Σταδιακό καλό ανακάτεμα και συμπλήρωμα  27 ml βάσης

Ήρθε η ώρα να το δοκιμάσεις. Έτοιμος ο goblinakos που ακόμα δεν τον έχεις μάθει καλά. Πάρε μια μικρή πλημμύρα απο κάτω. Δεν πειράζει ψεκάσαμε σκουπίσαμε τελειώσαμε.
Τραβάς τζούρα! Λίγο γουργούρισμα απο την πλημμύρα, σε ενοχλεί άλλα νιώθεις την γεύση. Λες όπα!
Μερικές τζούρες ακόμα στρώνει το πράγμα . Τα κατάφερες!
Νιώθεις την γεύση των Berries από το Dandy, όμως συνοδευόμενη από μια απροσδιόριστη γλυκάδα ενώ μένει μια ελαφριά πικράδα στην γλώσσα αφού εκπνεύσεις τον ατμό. Το αποτέλεσμα δροσερό, απορείς τι βάζουν μέσα στην μέντα αυτή και 4 σταγόνες κάνουν δουλειά(βέβαια και το dandy συμβάλει αφού είναι απο μόνο του δροσερό). Νιώθεις χαρούμενος! Ίσως το πιο ωραίο υγρό που δημιούργησες!
Γράφεις ένα σεντόνι να το μοιραστείς. Σε κοροϊδεύουν που γράφεις σε δεύτερο πρόσωπο αλλα δεν σε νοιάζει, το σημερινό πείραμα ήταν επιτυχές!

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2016, 03:48 από remi0s »

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #979 στις: Αυγούστου 24, 2016, 03:42 »
Στα 10ml

10 σταγονες μπισκοτο eliquidfrance
6 σταγονες βανιλια atmoslab
2ml ετοιμο Εl Greco - Americano (οχι αρωμα)
10-15 σταγονες ετοιμο Crystal - Cigar
20-25 σταγονες ετοιμο Omnia - Red Cube

αν,κ φτιαχτηκε σε πολλα σταδια ωραιο βγηκε :D

ps.βασικα μπισκοτο+βανιλια+βαση πρωτο 10μελο και μετα αφου καταναλωθηκε μερικως αραιωσα με τα ετοιμα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2016, 03:55 από yorwos81 »

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #980 στις: Αυγούστου 26, 2016, 23:04 »
Καλησπέρα!
Κάποια συνταγή για καπνό πίπας με λίγα αρώματα;; Αν προσέγγιζε και gandalf ακόμα καλύτερα.. :D

Αποσυνδεδεμένος Christspa

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #981 στις: Αυγούστου 28, 2016, 20:51 »
Ενα μεγαλο καλησπερα στο forum και απο εμενα. Ειμαι καινουργιο μελος ατμιζω 6 μηνες τωρα και αν γινεται θα ηθελα να ρωτησω κατι.
Εδω και ενα μηνα χρησιμοποιω το eVic-VTC Mini apo Joyetech με το Toptank mini της kengertech και επισκευασιμη αντισταση που μολις εφτιαξα στα 1.6Ω.
Μου αρεσε πολυ η ιδεα να φτιαχνω δικα μου υγρα ετσι αρχισα με 50/50 στα 6μγ νικοτινης μετα δοκιμασα vg85/wfi15 για ντουμανι αλλα μαλλον θα καταληξω στο vg70/pg30 μαλλον.
Απο γευσεις εδω επαρχια δεν εχει και πολλες επιλογες ετσι πηρα καποια της flavourtec. (vanilia,srawberry,cherry,cola,lime,watermellon, coconut cream).
Δοκιμασα καποιες απλες συνταγες απο το forum στα 10ml αλλα δεν ειχαν σχεδον καθολου γευση. Μηπως να ανεβασω τις σταγονες? γιατι απο το μαγαζι που τα αγορασα μου ειπαν οτι δεν ειναι τοσο συμπικνωμενα οσο καποια αλλα.
Αν μπορει κανενας φιλος να μου πει καμια συνταγη για αυτα τα υγρα θα ημουν υποχρεος.
Εχω και μια αλλη ερωτηση ισως σε λαθος topic ρωταω αλλα δεν βρηκα που να το ρωτησω.
Συχνα στην βαση του tank εκει που βιδωνει με το modaki κανει ενα δαχτυλιδι απο το υγρο και πολλες φορες γεμιζει και το modaki και πρεπει να το καθαριζω συνεχεια.
Κανω και τσιγαρισιες και πνευμονικες οποτε γουσταρω.
Ευχαριστω ολους εδω διαβασα και εμαθα αρκετα. 

Αποσυνδεδεμένος Raggammuf1n

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #982 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 01:52 »
Καλησπέρα και από εμένα! Μήπως ξέρει κάποιος για το levitation από 13 floor elevapors;

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #983 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 10:30 »
Το μόνο που έγώ μπόρεσα να βρώ αλλά δεν έχει καθόλου αξιολογήσεις.
http://e-liquid-recipes.com/recipe/469601/Blueberry+muffin+milkshakehttp://

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #984 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 11:17 »
Ενα μεγαλο καλησπερα στο forum και απο εμενα. Ειμαι καινουργιο μελος ατμιζω 6 μηνες τωρα και αν γινεται θα ηθελα να ρωτησω κατι.
Εδω και ενα μηνα χρησιμοποιω το eVic-VTC Mini apo Joyetech με το Toptank mini της kengertech και επισκευασιμη αντισταση που μολις εφτιαξα στα 1.6Ω.
Μου αρεσε πολυ η ιδεα να φτιαχνω δικα μου υγρα ετσι αρχισα με 50/50 στα 6μγ νικοτινης μετα δοκιμασα vg85/wfi15 για ντουμανι αλλα μαλλον θα καταληξω στο vg70/pg30 μαλλον.
Απο γευσεις εδω επαρχια δεν εχει και πολλες επιλογες ετσι πηρα καποια της flavourtec. (vanilia,srawberry,cherry,cola,lime,watermellon, coconut cream).
Δοκιμασα καποιες απλες συνταγες απο το forum στα 10ml αλλα δεν ειχαν σχεδον καθολου γευση. Μηπως να ανεβασω τις σταγονες? γιατι απο το μαγαζι που τα αγορασα μου ειπαν οτι δεν ειναι τοσο συμπικνωμενα οσο καποια αλλα.
Αν μπορει κανενας φιλος να μου πει καμια συνταγη για αυτα τα υγρα θα ημουν υποχρεος.
Εχω και μια αλλη ερωτηση ισως σε λαθος topic ρωταω αλλα δεν βρηκα που να το ρωτησω.
Συχνα στην βαση του tank εκει που βιδωνει με το modaki κανει ενα δαχτυλιδι απο το υγρο και πολλες φορες γεμιζει και το modaki και πρεπει να το καθαριζω συνεχεια.
Κανω και τσιγαρισιες και πνευμονικες οποτε γουσταρω.
Ευχαριστω ολους εδω διαβασα και εμαθα αρκετα.
Καλώς ήλθες! Τα μπουκαλάκια στα αρώματα flavourtech, αναφέρουν πάνω τους, τα συνιστώμενα ποσοστά αραίωσης. Συνήθως τα αναφέρουν με τη μορφή "από-έως" (παράδειγμα 3%-7%). Παίξε με τα maximum ποσοστά ή κοντά στα maximum και θα πάρεις γεύση. Επίσης, θα πρέπει να τα αφήσεις για ένα διάστημα να δέσουν. Για τον toptank, δεν τον έχω, αλλά έλεγξε όλα τα o-rings καθώς και να βιδώνεις σχετικά σφιχτά τη κεφαλή του.    

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #985 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 21:18 »
Καλησπέρα...
Μια συνταγουλα που μου έκατσε καλά για τους φιλους που δεν θέλουν μεγαλο ποσοστο αρωμάτων στα υγρά τους αλλά θέλουν να έχουν και γεύση είναι η εξης:
                      Planet Terrοr
 1) RY4 (FA) :                              1%
 2) BLACK FIRE (FA) :               1,5%
 3) BLACK COFFE (ELF) :         1%
 4) COOKIE (ELF) :                    1%
 5) MTS VAPE WIZARD (FA) : 0,5%
Total Flavor 5%
(FA)=FLAVOR ART
(ELF)=E-LIQUID FRANCE
 Ξεκούραση τουλαχιστον 12 μέρες.Ατμίζεται και στην βδομάδα αλλά ο καφές θα είναι έντονος και θα σκεπάζει τα υπόλοιπα αρώματα.
Καλές μίξεις...

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #986 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2016, 20:37 »
ειχα μπολικο ry4..το βαρεθηκα λιγο γτ τοχω πιπιλα κ επειδη εχω ξεχυθει στις παραλιες εφτιαξα μια τροπικη συνθεση που πετυχε κ πλεον ατμιζω λες κ ειμαι στο super paradise..σε 91.5 ml βαση(50-50) εβαλα
5ml ry4(fa)
1.5ml cocunat extra(tpa)
2ml brown sugar(tpa)
Κώστα πολύ ωραία η συνταγή σου.Εγινε ένα από τα βασικά μου υγρά.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #987 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2016, 23:05 »
νασαι καλα φιλε μου..χαιρομαι που σου σαρεσε..αποφαση της στιγμης σαν συνταγη αλλα ειναι πολυ γλυκια κ ωραια!!

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #988 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 15:30 »
Φράουλα - καφές - φουντούκι :delicious2:
Μια συνταγή για όλους τους φίλους του φόρουμ.
Αν την φτιάξετε, βάλτε την στο κελλάρι για καμιά 30αριά ημέρες
και μετά πείτε μου τη γνώμη σας. 8)

Εδώ είναι το λινκ: Strawberry coffee GR

Αποσυνδεδεμένος Alx86

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #989 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 10:53 »
Καλησπέρα σας! Θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω diy υγρά και σκέφτομαι να πάρω έτοιμη βάση eliquid france VG70 PG30 στα 6mg νικοτίνη. Τι γεύσεις προτείνετε να πάρω? Μου αρέσει πολύ το Venus in Vapes, over the rainbow. Δεν είμαι του καπνικού. Προτιμώ φρούτα. Ψάχνω μια συνταγή σχετικά εύκολη και ιδιαίτερη. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110809 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159997 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515428 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530863 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801692 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41017 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet