vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 4 χρήστες
stsoulos, Jorge, camber, ahill2

Twitter

αυτο ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο?μου το δινεις να το δοκιμασω?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
στα κανονικα τσιγαρα αν θελεις να δοκιμασεις ζητας ενα και δοκιμαζεις απλα.
στα ηλεκτρονικα τι γινεται?
σας ζητησε ποτε κανενας να δοκιμασει το ηλεκτρονικο τσιγαρο σας?
και καλα να εχεις ενα φιλτρακι μαζι σου να του βαλεις.αν δεν εχεις?
...προσωπικα μου το εχουν ....βουτηξει μεχρι ωρας 2 φορες.
τον πρωτο δεν τον ηξερα καν!με ειδε σε ενα μαγαζι, μου λεει να το δω?του το δινω?μου λεει μου επιτρεπεις να το δοκιμασω?πριν προλαβω να πω οτιδηποτε κανει ενα ...μαγικο με τις δυο παλαμες και το τσιγαρο μεσα,και ρουφαει σαν τρελος :eyesplash:
ο δευτερος ενας συνεργατης ο οποιος χωρις πολλα -πολλα μου το βουταει αρχιζει να καπνιζει κανονικα και να το δειχνει σε ολους...και η πλακα οτι δεν ειναι καπνιστης!καλα επεσε πολυ γελιο.
εννοείται τα κλασικά και οι δυο ,που το πηρες ποσο κτλ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Ναι καταλαβαινω ακριβως τι λες!!! Μου εχει τυχει 2-3 φορες και ειλικρινα δεν μπορεις να πεις τιποτα εκει.
Μου το εχουν παρει με το ετσι θελω και αλλοι το ζητησαν ευγενικα. Τι να πεις εκει; Απλα μετα και διακριτικα δεν παιρνεις τζουρα στο καπακι, και με κινηση δεξιοτεχνειας σκουπιζεις με το χερι το φιλτρακι.
  :D

Αποσυνδεδεμένος luke

Εμένα μαζεύτηκαν 2-3 φορές μπουλούκι γύρο μου. Το παίζανε, το χάιδευαν, το ζύγιζαν. Εμένα έτρεμε η καρδιά μου μπας και το βάλει κανείς στο στόμα του αλλά ευτυχώς δεν το έκανε κανείς. Μέχρι τώρα μόνο ο πατέρας μου μπας και τον ψήσω και το γυρίσει και ο κολλητός μου για να του φύγει η περιέργεια.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Σήμερα ήμουν ΙΚΕΑ  - 199 € σε  :wall: :angry_orange: :idiot1: >:( - και κρίμα που δεν είχα δεν είχα κάρτες για το evo. Τέσσερα άτομα με ρώτησαν + 1 ταμίας και τους έστειλα στον Κωτσόβολο και στο NOBACCO . Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, αλλά είναι πολύ εύκολο να το δεις και να το παραγγείλεις.
Το κόλπο είναι να το δείξεις και μετά να το κρατήσεις στα χέρια σου - ό,τι θελουν, από το χέρι σου!! Υπάρχει και ένα που κυκλοφορεί σε φαρμακείο, αλλά 120 € βρε παιδί μου!!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
ναί! πάρτο! κάτσε να σού βάλω νέο φιλτράκι.

αυτό λέω πάντα καί βάζω το φιλτράκι πού έχω γιά αυτήν την περίπτωση πάντα μαζί μου   :)

καί δεν έχω χάσει. μετά το πρώτο σχόλιο, ξέρετε "έλα μωρέ τι ηλ. βλακείες είναι αυτές, αν είναι κόψτο κλπ κλπ", τραβάει την πρώτη του τζούρα καί ...: "ρε, αυτό είναι σαν τσιγάρο!!"

έτσι, την τελευταία βδομάδα αυξήθηκαν κατά 8 οί χρήστες :) :)

(6 συνάδελφοι, ένας φίλος καί ο κουρέας μου :D)

αφού τούς εξήγησα τα βασικά, αποφασίσαμε (ή μήπως αποφάσισα?) καί οί 5 από αυτούς βρίσκονται με το νέο evo τους, οί άλλοι 3 με το black line.

(υπάρχει λόγος γιά αυτό καί αν θέλετε τον εξηγώ)



(υπάρχει λόγος γιά αυτό καί αν θέλετε τον εξηγώ)
Αν εννοείς να εξηγήσεις για ποιο λόγο οι 3 στους 5 διάλεξαν ή διάλεξες εσύ γι αυτούς  το B.L ή αντίστροφα οι 2 στους 5 το evo θα μ ενδιέφερε να το διάβαζα  ;)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Και εγώ θα ήθελα να ακούσω τους λόγους που σε κάποιους πρότεινες BL και σε άλλους EVO.
Έχω πάντα μια αμφιθυμία μεταξύ των 2 όταν πρέπει κάποιο να προτείνω.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
είναι 5 στούς 8, καί 3 στούς 8 αντίστοιχα!

θα βγούμε λίγο of topic, ελπίζω να μην μας μαλώσουν.

γιά κάποιους ο διακόπτης τού bl είναι πλεονέκτημα. καί δεν θα ενοχλήσει καθόλου τον κουρέα μου, πού αραχτός στην πολυθρόνα περιμένει τον πελάτη χαζεύοντας στο laptop -άρα τα πάμε καλά καί με τα ηλεκτρονικά. δεν θα τον ενοχλήσει επίσης το ότι θα χρειαστεί να σκουπίσει το υγρό πόυ θα βγεί -σίγουρα- από το φίλτρο.

πως όμως να πείσεις γιά διακόπτη καί σκουπίσματα τον λογιστή της εταιρίας? μόλις είδε τον διακόπτη, καλύτερα μην σού πω το σχόλιό του. πού να ρουφήξει κιόλας από την μπαταρία. (οί τού bl με πιάνετε μάλλον. δύο φορές το έκανα σήμερα)

γιατί όχι evo σε αυτόν πού καπνίζει πολύ αρωματικό τσιγάρο, αφου το evo δίνει πιό πλούσια γεύση με το ίδιο υγρό? (αυτό πού χρησιμοποιώ εγώ τουλάχιστον)

(απλά λοιπόν, το evo είναι πιό "εύκολο" στην πρώτη επαφή γιά κάποιους)

χαχαχαχαχα  :)) Πολύ αστεία η αιτιολόγηση κι όντως τα κανα μαντάρα στο μέτρημα   :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Δεν θα διαφωνήσω στην αιτιολόγηση   :)) :)) :)) :)) αλλά θα διαφωνήσω στο σκούπισμα στο black line.Αν δεν το παραγεμίσεις,που δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις δεν φεύγει ούτε σταγόνα...........
Και αντίθετα σε μένα 5 άτομα που δοκίμασαν και τα δύο,black line & evo,οι 4 προτίμησαν το Black line με κλειστά μάτια και ο πέμπτος το evo.
Τι να πω γούστα είναι αυτά.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
όλα έχουν μία καμπύλη εκμάθησης.
Και σε μένα στις αρχές το BL κάποιες φορές έσταζε. Δεν ξέρω γιατί, που ακριβώς έκανα το λάθος.
Ή ίσως έκανα αρκετά λάθη χειρισμού μαζί.
Τώρα πλέον δεν στάζει ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Tα πράγματα είναι απλά: Το EVO είναι πιο ... τσιγάρο ;) . Τι εννοώ: Πιο κοντό και πιο λεπτό στις διαστάσεις του από το ΒL.
Έχει πιο μεγάλη αυτονομία με τις μεγάλες μπαταρίες του κ ίσως ελάχιστα μικρότερη απόδοση το atomizer του από το ΒL. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος limix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
ναί! πάρτο! κάτσε να σού βάλω νέο φιλτράκι.

αυτό λέω πάντα καί βάζω το φιλτράκι πού έχω γιά αυτήν την περίπτωση πάντα μαζί μου...

Κι εγώ έχω πάντα 1-2 φιλτράκια μαζί μου για τέτοιες περιπτώσεις. Τις προάλλες είχα το αυτοκίνητό μου για service και πήρα ταξί για να πάω στη δουλειά. Ο ταξιτζής με ρώτησε αν μπορεί να ανάψει τσιγάρο και φυσικά του απάντησα ναι! Μετά άρχισε να παραπονιέται για το νέο νόμο κατά του καπνίσματος, και πόσο δύσκολο θα είναι γι' αυτόν που απαγορεύεται να καπνίσει στο ταξί του κλπ κλπ κλπ... Δεν του είπα τίποτα περί Η.Τ. απλά άλλαξα φιλτράκι και του το πρόσφερα. Ο άνθρωπος έμεινε! Δεν είχε ακούσει ΚΑΝ γι' αυτό! Σ' όλη τη διαδρομή άτμιζε και μονολογούσε "τι λε ρε παιδι μ...", "καλα, έχω πάθει πλάκα", "πσςςςς... καλή φάση...", "α, θα πάω να το πάρω...!" Του είπα από πού πήρα το δικό μου και μου είπε πως μόλις με αφήσει στον προορισμό μου, έφυγε για να το αγοράσει!

Αποτέλεσμα; Κερδίσαμε και οι δύο!
First winner: Ο ταξιτζής που έμαθε τα περι Η.Τ. και θα μπορεί να δουλεύει χωρίς το φόβο μην τον πιάσουν με τσιγάρο.
Second winner: Εγώ, αφού με "κέρασε" την κούρσα και δε με άφησε να του πληρώσω ούτε καν τη "σημαία"!  8)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Τώρα που είμαστε λίγοι, θα πρέπει να κυκλοφορούμε με κάρτες, όπως οι ταξιτζήδες στα νησιά : Πήγαινε στην τάδε ταβέρνα να φας και δείξε του και την κάρτα μου να έχεις έκπτωση!!

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Καταχάρηκα κι εγώ σήμερα γιατί προσηλύτισα έναν κύριο στο Η.Τ.
Περιμέναμε και οι 2 στο καπνιστήριο ενός μαγαζιού. Εκείνος κάπνιζε κι εγώ άτμιζα.
Η γνωστή ερώτηση από μέρους του "αυτό είναι το ηλεκτρονικό;"
Του εξήγησα τι είναι και πως δουλεύει, του έβαλα καινούριο φιλτράκι , άτμισε κάποια ώρα και μέσα σε 15-20 λεπτά που τα λέγαμε
πήρε τηλ. τη nobacco  και παρήγγειλε prestige!
Βέβαια, όταν εξηγώ σε ηλικιωμένο άνθρωπο όπως αυτός για το Η.Τ., τους τονίζω ότι χρειάζεται αρκετή ενασχόληση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159897 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515349 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303280 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530815 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801648 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet