vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, giorgos1999, noe, bloodlessz, Jorge, Mantis039

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6525 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 19:41 »
Αγαπητε μου κ. Ιωαννη , θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Γιατι θα θελατε να αγορασετε καποια μπαταρια που τυλιγει τις γνωστες μπαταριες των Sony , Samsung , LG , Panasonic κλπ. κλπ. κλπ. και δεν αγοραζεται κατευθειαν την αυθεντικη μπαταρια με τα χρωματα των ιδιων των εταιριων κατασκευης ;;;

 ;D ;D ;D


Απλη wrapping εταιρια των ηδη γνωστων μπαταριων της αγορας ειναι η AWT.
Επίσης , μπορει να αγορασετε καποια μπαταρια κ. Ιωαννη και να ειναι σε ολα της τέλεια.
Μπορει ομως να αγορασετε δυο μπαταριες και η μια να ειναι χειροτερη και απο Ultrafire ....

Aληθεια τις ξερετε τις Ultrafire  κ . Ιωαννη ;;;    8) ;D

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6526 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 20:01 »
Αυτές είναι αξιόλογες ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6527 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 20:18 »
Φυσικα Θεμη μου.
Μια απο τις καλυτερες εταιριες που αγοραζουν μπαταριες απο τους μεγαλους και βαζουν το ονομα τους.
Ειναι μια απο τις πιο εμπιστες εταιριες του κοσμου με μεγαλο ονομα και πολλους πελατες .
Αληθινη σε οτι δηλωνει και ποτε δεν έκρυψε τι μπαταριες χρησιμοποιει.

Η μπαταρια της φωτογραφιας :

Version 2016 = Samsung 30Q.

Η ενσταση εδω ειναι μονο η τιμη , αλλα αν ηταν η LG HG2 απο κατω , θα σου ελεγα να την αγορασεις με κλειστα ματια γιατι ΜΟΝΟ σωστα και καλα στοιχεια των μεγαλων θα δουν την αγορα με το ονομα KP.
Τωρα ομως βλεπουμε τη Samsung ...........
Αφου λοιπον μεχρι σημερα δεν εχει βρεθει καποιος κλωνος της μπαταριας , γιατι να αγορασεις την 30Q με μεγαλυτερη τιμη ;;;;

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6528 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 21:56 »
1.   πιο ομορφο περιτυλιγμα  :)
2.   ειναι ολες οι 30Q ιδιες????

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6529 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 22:48 »
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν η samsung INR18650 - 30Q κάνει για το eleaf istick pico 75w.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6530 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 22:52 »
To ερώτημά σου πρέπει να έχει απαντηθεί τουλάχιστον 5 φορές στις τελευταίες σελίδες.

Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις μερικές από αυτές , σίγουρα θα μάθεις πολλά χρήσιμα πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6531 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 23:43 »
1.   πιο ομορφο περιτυλιγμα  :)
2.   ειναι ολες οι 30Q ιδιες????


Πολλες φορες υπαρχουν διαφορες αναμεσα στις ιδιες μπαατριες .
Αυτες οι διαφορες ομως , δεν ειναι ικανες να μας κανουν να ονομασουμε τις δυο αυτες ιδιες μπαταριες ανόμοιες ....

Οταν η διαφορα ειναι 50mAh σαν διαρκεια και 0.05V το ανωτερο , τοτε ποτε και πουθενα δεν θα δει καποιος διαφορα , παρα μονο στο πολυμετρο....

Οταν ομως θελουμε να λειτουργησουμε μοντακι με δυο ή παραπανω μπαταριες σε σειρα , τοτε το καλυτερο ειναι να αγορασουμε αυθεντικες μπαταριες και οσο γινεται πιο κοντα σαν σειρα κατασκευης .
Οι Keeppower για παραδειγμα , μπορει να ειναι μια απο τις πιο εμπιστες εταιριες στον κοσμο , αλλα κι αυτη αγοραζει καθε τοσο στοιχεια απο τους μεγαλους και βαζει το δικο της καλυμμα .

Οποτε οταν εχουμε μια μπαταρια που φτιαχτηκε πριν 6 μηνες για παραδειγμα και μια απο νεα παρτιδα , μπορει να υπαρξει διαφορα αποδοσης .

Αρα για λειτουργια σε μοντακι με μπαταριες σε σειρα , δεν ειναι και το καλυτερο...
Βεβαια η διαφορα τους δεν ειναι σημαντικη και μπορει να μη δουμε καμια απολυτως ενδειξη κουρασης απο καποια μπαταρια , αλλα το θεωρητικα σωστο ειναι να εχουμε οσο γινεται ιδιες μπαταριες .

Αρα σε μοντακι με μπαταριες σε σειρα , αγοραζουμε αυθεντικες μπαταριες και παντα IMR ή NMC.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6532 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 03:13 »
Εγω παντως καμια 60αρια μπαταριες που εχω αγορασει απο GearBest & FasTech για μενα και για φιλους ηταν ολες αψογες και γνησιότατες !! .. εχω παρει ... LGHG2 καφε - Samsung 30Q ρόζ - Listman 3000mah πορτοκαλί - Sanyo 3500mah κοκκινες - Panasonic 3400mah πρασινες ..... ολες ηταν αψογες !! μια φορα που πηρα απο Ινδια απο ebay LG καφε 16 κομματια με 4,50$ το κομματι ηταν ναι μεν LG αλλα μεσα ειχαν την κιτρινη την LG HE4 2500mah και οπως τον ειχα προειδοποιησει τον ταραμά τον Ινδό φυσικά του πηρα όλα τα λεφτα πίσω και μου έμειναν και οι μπαταρίες .... χαχαχα ... δεν φταίω εγώ, του το είχα πει ότι αν δεν είναι γνησιες και αυτες που περιγραφει θα ζητήσω Refund money ... Ας πρόσεχε !! 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6533 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 03:56 »
Αγαπητε μου κ. Ιωαννη , θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Γιατι θα θελατε να αγορασετε καποια μπαταρια που τυλιγει τις γνωστες μπαταριες των Sony , Samsung , LG , Panasonic κλπ. κλπ. κλπ. και δεν αγοραζεται κατευθειαν την αυθεντικη μπαταρια με τα χρωματα των ιδιων των εταιριων κατασκευης ;;;

 ;D ;D ;D


Απλη wrapping εταιρια των ηδη γνωστων μπαταριων της αγορας ειναι η AWT.
Επίσης , μπορει να αγορασετε καποια μπαταρια κ. Ιωαννη και να ειναι σε ολα της τέλεια.
Μπορει ομως να αγορασετε δυο μπαταριες και η μια να ειναι χειροτερη και απο Ultrafire ....

Aληθεια τις ξερετε τις Ultrafire  κ . Ιωαννη ;;;    8) ;D
φιλτατε γιατι με καβαλαει ο διαβολος :D ...εχω παρει προσφατα 2 samsung και περιμενω να πεθανουν οι efest που εχω(τι κακο πραγμα με αυτη την εταιρεια να αρχιζουν στο 6 μηνο με καλη χρηση να εχουν μισο χρονο αναμονη)..Ultrafire;;;;ανατριχιασα μονο που το ακουσα :)) τα σεβη μου και ευχαριστω για την απαντηση

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6534 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 04:04 »
 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6535 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 04:27 »
Το θυμαμαι που μου το ειχες πει Μανο.... :)) :)) :))

Καλα του εκανες .... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thomaspp

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6536 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 16:11 »
Καλησπέρα! Μια ερώτηση θέλω να κάνω...
Έχω μια LG HG2 και μια efest (που τελικά είναι σαν το τζοκερ απ' ότι κατάλαβα) μέχρι τα πόσα βολτ πρέπει να τις αποφορτίζω για να έχουν όσον το δυνατόν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής;

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6537 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 17:08 »
Για μέγιστη μακροζωία κράτα τις μπαταρίες σου ανάμεσα στο 30-80% της χωρητικότητας. Μη τις φορτίζεις και αποφορτίζεις πλήρως.

Και μια δική μου ερώτηση. Αξίζει τόση ενασχόληση για κάτι που κοστίζει 10€ και θα σου κρατήσει 1 χρόνο ακόμη κι αν δεν τηρείς τα παραπάνω;


Αποσυνδεδεμένος thomaspp

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6538 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 20:35 »
Εδώ που τα λέμε άδικο δεν έχεις. Μάλλον δεν αξίζει ο κόπος.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6539 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 17:23 »
Καλησπερα παρηγγειλα κατι μπαταριες (30q)απο gearbest και σαν επιλογη μου δινει αυτο : US&EU Registered

επειδη δεν το εχω ξαναδει με ποια στελνει;

ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos