vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 3 χρήστες
xsad, manoslykos, Jorge

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 11:50 »
Όπως έγραψα σε άλλη δημοσίευση πριν λίγο, το primo verde από t-juice έχει αυτή την τασακίλα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 14:50 »
Αν βρεις το M-Type της TPA βαλε 0.5 - 1  σταγόνα /10 ml.
Λογικά θα σκεπάσει τη γαλατίλα.
Με παραπάνω ποσότητα θα σκεπάσει οτιδήποτε, ίσως το πιο δυνατό άρωμα καπνικου τυπου (όχι όμως τασακίλα) που έχω δεί με ιδιότητα να σκεπάζει τις άλλες γευσεις, στη δική μου 'οσφρηση τουλάχιστον.
Αλλα δοκίμασε το πρώτα μπορεί να μη σου αρέσει.

Επίσης ίσως τη δουλεια που θες να φυγει η γαλατίλα, να την κανουν και 1-2 σταγόνες Desert Ship της FA, αλλα και εκει κανε μια δοκιμή αν δεν το ξερεις σαν άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #467 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 15:00 »
Να συμπληρωσω στον Πανο οτι για να δουλεψει θελει και ΠΟΛΥ ωριμανση διαφορετικα θα βγει "λουλουδατο"

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #468 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 16:58 »
Επίσης το dirty της inawera...

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #469 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 21:16 »
...  

τελικα... χμμμ  καααατι ψιλογινεται... δεν ειμαι τρελααα αισιοδοξος αλλα

καστανο ατμος σε τρελα μικρη ποσοτητα (αραιωμενο και ξανα αραιωμενο), φουντουκι (ecig), πυραζινη, toasted almond (tpa) φυστικι (ecig), cream brullet (ecig), coolada (απειροελαχιστη), mix nut (fa) και ΝΕΤ καπνικο
ολα αυτα σε μια πρωτη φαση μου δωσαν ολα τα στοιχεια του earth brother, οχι ομως και την πολυπλοκοτητα της γευσης του (δοκιμη 5ml και ωριμανση 20 ωρες στους 58 βαθμους... πιθανο να εχασε λιγο νικοτινη βεβαια). Τωρα με λιγο παιχνιδι με τις αναλογιες και μαλλον με separated steeping ΙΣΩΣ βγει κατι...


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #470 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 23:10 »
Σωστος ο Nick, τo μονο που μποτω να σκεφτω ειναι οτι εφοσον ολα τα αρωματα απο το Εarth λογικα πρεπει να ειναι της T-Juice, αρα στη κλωνοποιηση θα πρεπει να μουν μονο t-juice αρωματα, επισης δεν εχω ιδεα εαν η t-juice διαθετει αρωμα ή γευση με καστανο :dontknow:

και συνεχιζω αφου θεωρητικα ωριμασε (σε υψηλη θερμοκρασια) κι ενω αρχικα μυριζε παρα πολυ σαν earth brother, τελικα... ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΗ ΜΕΡΕΝΤΑ!!!
Χωρις πλακα, η συγκεκριμενη συνταγη ενω θεωρητικα ποηγαινε για καπνικο μου βγηκε pure 100% μερεντα!!!!
Εδω και κανα διωρο τη μια το ατμιζω την αλλη κανω εφοδους στο ψυγειο (ενα κουτι μερεντα εφτασε κατω απ τη μεση χαχαχα )


Αποσυνδεδεμένος TigerBill

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #471 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 20:56 »
Εκείνο που παρατηρώ εγώ είναι ότι και η ίδια γεύση αλλάζει από συσκευή σε συσκευή.

Αυτή τη στιγμή ατμίζω καπνό ελαφρύ από e-cig 10 σταγόνες στα 10 ml  με 2 σταγόνες μέντα (λένε ότι βοηθάει στο χτύπημα)
σε τρεις διαφορετικούς ατμοποιητές w  c kai ce4 .
Με τον κάθε ατμοποιητή νοιώθω διαφορετική γεύση.
Λιγάκι περισσότερο μου αρέσει η γεύση του c
Τέλος πάντων πιστεύω πως όλα είναι υποκειμενικά στα διαφορετικά γούστα του καθενός μας.

Πιστεύω πως ο καλός ο ατμιστής πρέπει να δοκιμάζει πολές γεύσεις και να ατμίζει με πολούς ατμοποιητές. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Και πάνω από όλα να ατμίζει οτιδήποτε καπνικά-γλυκά-ημίγλυκα-ξινά αρκεί να μην θυμάται το τσιγάρο.

συμφωνο δικιμες και διαβασμα στο φορουμ μεχρι να βρεις τον τελειο συνδιασμο υγρου και ατμο και σιγουρα παπαλα το κτ

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και συνεχιζω αφου θεωρητικα ωριμασε (σε υψηλη θερμοκρασια) κι ενω αρχικα μυριζε παρα πολυ σαν earth brother, τελικα... ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΗ ΜΕΡΕΝΤΑ!!!
Χωρις πλακα, η συγκεκριμενη συνταγη ενω θεωρητικα ποηγαινε για καπνικο μου βγηκε pure 100% μερεντα!!!!
Εδω και κανα διωρο τη μια το ατμιζω την αλλη κανω εφοδους στο ψυγειο (ενα κουτι μερεντα εφτασε κατω απ τη μεση χαχαχα )

κανα νεο με την προσπαθεια σου για το earth brother???

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
γεια σας κ απο εμενα, καπνικα diy προτεινω. smoke after8 - 9 στα 10 δεν με κουραζει ποτε, primo verde tjuice & coubano tjuice, καλα και τα 2 αλλα για λιγο, soho απο FA  - 9 στα 10 πολυ καλο και αυτο, αλλα το απολυτο δεν το εχω βρει ακομα ψαχνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2016, 21:27 από TigerBill »

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #472 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 13:21 »
Μήπως ξέρει κανείς κάποιο άρωμα να θυμίζει το Liqua traditional ή to America Blend ή και το El Greco Classic!?

Πολλά ή έβαλα! ;D

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #473 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 14:27 »
η απαντηση λιγο πιο πανω ::)

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #474 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 11:26 »
Μπα Ηρακλή, τα δοκιμασα σήμερα το πρωι και δεν εχουν καμια σχεση με τα Liqua! :(

Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #475 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 20:37 »
καλησπερα.εχοντας ψιλομπουχτισει τα RY και τα ξηροκαρπια ηθελα να ρωτησω αν μπορει καποιος να προτεινει κατι σε καπνικο με φρουτα?
εχω κολλησει με το 101 απο Β.W αλλα η τιμη ειναι ολιγον αλμυρη.
ξερω οτι το ιδιο σε diy δεν παιζει οποτε αν υπαρχει κατι παρεμφερες με μιξη αρωματων.
καμια ιδεα? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #476 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 21:09 »
εγω στο σοχο της ΦΑ 
με πινκ μιουλ 70βιτζι και 30 πιτζι
εβαλα και λιγο 2 straight απο νομπακο 
και μου αρεσε πολυ

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #477 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 21:14 »
Έχω καιρό τώρα που προσπαθώ να κλωνοποιήσω το Gandalf της Λ. Κατά καιρούς έχω πάρει κάποια ωράια αποτελέσματα καπνικών. Αυτό που μου άρεσε πολύ (υποκειμενικό, μη με βρίσεις αν δεν σου αρέσει, σε όσους το έδωσα να το δοκιμάσουν άρεσε πάντως), το οποίο πλησιάζει κιόλας είναι το εξής:




Επίσης μια διαφοροποίηση είναι να προσθέσεις και το φρούτο που έχει μέσα το Gandalf το οποίο είναι ή βερύκοκο ή ροδάκινο... Έχω και ένα μια δοκιμή με 0,5% βερύκοκο της FA αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

Αν σου φαίνεται πολύπλοκο τότε απλά western με turkish συνδιάζονται πολύ ωράια μαζί (προσωπικά γούστα πάντα) με λίγο πιο τσιμπιμένο το western που δεν είναι και πολύ δυνατό.


Sorry πόσταρα λάθος ποσοστά από πάνω (παλιότερη προσπαθεια), το Black Honey στο 0,8%
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2023, 01:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #478 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 05:54 »
Καλησπερα,θελω να φτιαξω ενα υγρο καπνικο με βανιλια
βανιλια σκεφτομαι το 'vanilla bourbon' απο FA
δεν εχω ιδεα ομως απο diy καπνικα.εχετε να μου προτεινετε καποιο ελαφρυ καπνικο?

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #479 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 09:30 »
Ένα καπνικο με βανίλια που κάνω πάνω από χρόνο είναι..

     Vanilla  Tabacco
Black Honey Tabacco  5%   (ΤPA)
French Vanilla Creme 3.5% ( TPA)
DX Bavarian Cream 1.5% ( TPA)

Δεν θυμάμαι που είχα βρει τη συνταγή αλλά είναι ένα καπνικο για όλη τη μέρα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110696 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159919 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515363 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146485 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303281 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801651 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40999 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet