vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 10 χρήστες
enyalios21, laniel, bujinkan, Alexander20, maprix, Jorge, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« στις: Ιουνίου 07, 2012, 19:15 »
Ανεβάζω αυτό το θέμα γιατί τα DIY έχουν αρχίσει να με απογοητεύουν και υποψιάζομαι ότι υπάρχουν καλα καπνικά αρώματα εκεί έξω και απλά δεν τα έχω εντοπίσει ακόμα!

Ξέρω ότι η γεύση είναι υποκειμενική κλπ αλλά ευελπιστώ πως αν ο καθένας ποστάρει 2-3 αγαπημένα του θα αναδειχτούν αρκετά πολύ καλα καπνικά και κατασκευαστές καπνικών αρωμάτων που διαφορετικά θα χρειάζονταν 1000 δοκιμές για να τα βρείς.

Ξεκινάω με το μοναδικό καπνικό που με έχει ικανοποιήσει μέχρι τώρα, το RY69 της Atmos. Ουσιαστικά, όπως είπε και κάποιος συνφορουμιστας είναι ένα (αρκετά) ελαφρύ Tribeca/Bebeca μείον "κάτι" απο την γεύση του.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 07, 2012, 19:27 »
RY4 FA ;)

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 07, 2012, 19:35 »
Δες και εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9685.0.html

FA -
Virginia, Latakia, RY4

Inawera -
desert voyager, dark fire, kent, tabaco symphony, virginia

Atmos lab-
kapnos, camila, agrinio, barbara

11pure-
 dunhill, 555

perfumers apprentice -
asian ry4

Αλλα αυτα ειναι υποκειμενικα...

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 07, 2012, 21:26 »
Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου.

Το είδα αυτό το νήμα αλλα δυστυχως αναλώθηκε σε συζητήσεις για βάσεις και ωρίμανση, ο μόνος που απάντησε ουσιαστικά ήσουν εσυ.

Γι' αυτό αποφάσισα να ανέβασω ένα καινούργιο μπας και βγάλουμε άκρη, να πουν την γνώμη τους 10 άνθρωποι που έχουν δοκιμάσει πολλά να μάθουμε τουλάχιστον ποια είμαι τα αξιόλογα αρώματα που αξίζει κάποιος να δοκιμάσει.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 07, 2012, 22:01 »
Κορυφαία όλων κατά την προσωπική μου εκτίμηση τα ΦΑ σε καπνικά DIY. (δεν έχω δοκιμάσει totally wicked και johnson's)

Αγαπημένα ΦΑ RY4, virginia, maxxblend, dark vapure για 24/7, cuban supreme συμπληρωματικά.

Ατμος Φωτιά για λίγες ώρες.

Το RY69 που λες, μου φάνηκε σαν αποτυχημένη μίξη μπεμπέκας (ΑΚΑ ελληνικό τριμπέκα) και φωτιάς.
Αν λοιπόν έχουμε αντίθετα γούστα, ίσως θα πρέπει να αποφύγεις αυτά που σου προτείνω.  :)

Πάντως, καλό είναι να δοκιμάσεις έτοιμα υγρά σε καπνικά, από τις εταιρίες που τα δίνουν σε diy. Μόλις βρεις κάτι καλό, εδώ είμαστε για να σου πούμε από πού, τι και πώς, για να το φτιάξεις μόνος σου.


Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 07, 2012, 22:15 »
Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου.

Το είδα αυτό το νήμα αλλα δυστυχως αναλώθηκε σε συζητήσεις για βάσεις και ωρίμανση, ο μόνος που απάντησε ουσιαστικά ήσουν εσυ.

Γι' αυτό αποφάσισα να ανέβασω ένα καινούργιο μπας και βγάλουμε άκρη, να πουν την γνώμη τους 10 άνθρωποι που έχουν δοκιμάσει πολλά να μάθουμε τουλάχιστον ποια είμαι τα αξιόλογα αρώματα που αξίζει κάποιος να δοκιμάσει.


μια λυση ειναι ακομα να δει κανεις και τις ψηφοφοριες ξεχωριστα απο καθε εταιρεια ωστε να δει τα δημοφιλεστερα. Παντως εμενα προσωπικα οσο και να μου αρεσει καποιο αρωμα μετα απο καποιο διαστημα δεν θελω να το ξαναατμισω, οποτε και εγω ψαχνω συνεχεια για καινουργια, αλλα επειδη αυτο κοστιζει λιγο κανω μιξεις απο αυτα που εχω.

Αποσυνδεδεμένος tolis_1972

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 08, 2012, 00:06 »
RY69 απο atmoslab :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 08, 2012, 00:29 »
Από Atmoslab το apache & από Inawera το tabacco-c
Σκέψου επίσης πως σε ότι δοκιμάζεις υπάρχουν παραλλαγές αναλόγως τη νικοτίνη, τις βάσεις και τις περιεκτικότητες σε άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 08, 2012, 00:47 »
Keen Tobacco της Compact (Italy)
Exω πάθει πλάκα.
Ατμίζω μόνο καπνικά υγρά!

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 08, 2012, 01:03 »
RY69 απο atmos!
παρα πολυ καλο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 08, 2012, 16:52 »
Κορυφαία όλων κατά την προσωπική μου εκτίμηση τα ΦΑ σε καπνικά DIY. (δεν έχω δοκιμάσει totally wicked και johnson's)

Αγαπημένα ΦΑ RY4, virginia, maxxblend, dark vapure για 24/7, cuban supreme συμπληρωματικά.

Ατμος Φωτιά για λίγες ώρες.

Το RY69 που λες, μου φάνηκε σαν αποτυχημένη μίξη μπεμπέκας (ΑΚΑ ελληνικό τριμπέκα) και φωτιάς.
Αν λοιπόν έχουμε αντίθετα γούστα, ίσως θα πρέπει να αποφύγεις αυτά που σου προτείνω.  :)

Πάντως, καλό είναι να δοκιμάσεις έτοιμα υγρά σε καπνικά, από τις εταιρίες που τα δίνουν σε diy. Μόλις βρεις κάτι καλό, εδώ είμαστε για να σου πούμε από πού, τι και πώς, για να το φτιάξεις μόνος σου.

Σας ευχαριστω καταρχην ολους για τις απαντησεις σας.

Petra, αντιθετως νομιζω τα γουστα μας ειναι πολυ κοντα βλεποντας τα αρωματα που εχεις εξαιρεσει! Αν μου πεις και καποιο που φερνει σε καπνο πιπας (τυπου Golden Margy, Nobacco) σε προσκυναω!

Οταν λες Johnsons, εννοεις Johnson Creek??

Ενδιαφεροντα φαινονται και τα Compact και τα Perfumers Apprentice, δεν τα ηξερα, ευχαριστω απαντες!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 08, 2012, 17:14 »
Δυστυχώς δεν ξέρω, δεν έχει περάσει κάτι από τα χέρια μου κοντινό σε καπνό πίπας.
Ναι, τα J creek εννοώ. Τα παρακάτω που λες επίσης δεν τα έχω δοκιμάσει.
Μιλάμε πάντα, βέβαια για DIY, γιατί σε έτοιμα αρώματα η γκάμα είναι μεγαλύτερη και περιλαμβάνει εταιρίες που δεν διαθέτουν diy.
Υπόψην ότι όλα τα ΦΑ που σου λέω έχουν μια γλυκιά επίγευση, αλλά ευχάριστη, όχι γλυκερή σαν τα κλασικά της νομπάκο, desert ship, ry4 κλπ.
Η φωτιά του ατμος όχι.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 08, 2012, 17:52 »
Nαι, το φωτια με λιγη βανιλια ειναι το μοναδικο που κρατησα για πανω απο 10ml. Τα FA θα τα δοκιμασω συντομα. Αν εχεις καποιο site που τα παιρνεις σταθερα, αν θες ποσταρε το.

Η Johnson Creek απο οτι ειδα δεν εχει DIY, εισαι σιγουρη;;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 08, 2012, 18:01 »
hlektroniko-tsigaro.com τα αρώματα. Στις τιμές που θα δεις έχεις -10% όταν γραφτείς μέλος και συνδεθείς. Αν δεν ενεργοποιηθεί η έκπτωση τους παίρνεις τηλέφωνο.
Είναι περίπου στα 3,5 ευρώ τα 10μλ. Εχει και υπέροχες βάσεις, αλλά χρησιμοποιώ της ατμός λόγω κόστους.
Για τα diy της JC δεν έχω ιδέα αν έχει ή όχι


Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 08, 2012, 18:07 »
Εκείνο που παρατηρώ εγώ είναι ότι και η ίδια γεύση αλλάζει από συσκευή σε συσκευή.

Αυτή τη στιγμή ατμίζω καπνό ελαφρύ από e-cig 10 σταγόνες στα 10 ml  με 2 σταγόνες μέντα (λένε ότι βοηθάει στο χτύπημα)
σε τρεις διαφορετικούς ατμοποιητές w  c kai ce4 .
Με τον κάθε ατμοποιητή νοιώθω διαφορετική γεύση.
Λιγάκι περισσότερο μου αρέσει η γεύση του c
Τέλος πάντων πιστεύω πως όλα είναι υποκειμενικά στα διαφορετικά γούστα του καθενός μας.

Πιστεύω πως ο καλός ο ατμιστής πρέπει να δοκιμάζει πολές γεύσεις και να ατμίζει με πολούς ατμοποιητές. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Και πάνω από όλα να ατμίζει οτιδήποτε καπνικά-γλυκά-ημίγλυκα-ξινά αρκεί να μην θυμάται το τσιγάρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515269 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet