vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

318 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mulder, Alexander20, dkostas, billythekid, Giannis.B, Tazz, paiktaras, Christos Z

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Μιά απορία: με το σύρμα να αναπτύσσει θερμοκρασίες που για να μην βγάζει τοξικά οξίδια χρησιμοποιούμε TC, το βράσιμο στους 100C ή το πέρασμα με αλκοόλ τί ακριβώς πιστεύετε ότι κάνει :confused1:
Κυρίως πιστεύω ότι το βράσιμο μπορεί να απομακρύνει πιθανά υπολείμματα μηχανέλαιου, άλλα και να προσφέρει μια κάποια απολύμανση χαμηλότερης μεν θερμοκρασίας, αλλά σαφώς μεγαλύτερης διάρκειας από το πάτημα του fire όταν τραβάμε τζούρα. Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις πως η υψηλή θερμοκρασία αν είναι μικρής διάρκειας δεν είναι αρκετή. Εγώ προσωπικά αυτό ακριβώς πιστεύω ότι κάνει.

Αποσυνδεδεμένος variax

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
παιδια,το πιο καλο κανθαλ που εχει η FT εκτος απο UD πιο εναι.??

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Μου ήρθε χθες demon killer kanthal 26/32 ga..κάνω 4 σπείρες και εκεί που περιμένω 0.6 μου διαβάσει την αντίσταση 1.2...τι έγινε βρε παιδιά..κάνω κάτι λάθος στον υπολογισμό?

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
μηπως οι υπολογισμοι σου αφορουν μονη αντισταση?
σε τι πυρηνα?
ειναι σιγουρα αυτες οι διαστασεις?
Δεν ειναι πρωτη φορα που αλλο γραφει και αλλο ειναι.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2017, 16:28 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Ναι σε μονή αναφέρομαι
Ξεχάστηκα...πυρήνα 3mm..
Τώρα αν άλλο γράφει και άλλο είναι ,δύσκολο να το καταλάβουμε πιστεύω

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Περίπου τόσο βγάζει το demon στις 4 αν θυμάμαι καλά. 0.6. Αλλά γενικά όταν το χρησιμοποιούσα ήταν λίγο ...
μέτρα την μια κρύα μην έβαλαν κανα ss τα τσακάλια.


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος teoaxbax

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο θεμα με το να ατμιζει κανεις με συρμα ni80 ?

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Σαν τι θέμα εννοείς, αδελφέ;

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
κανενα προβλημα με to nichrome.απλα ναχεις στο νου σου οτι πηρωνει πιο γρηγορα και ευκολα απο κανθαλ και οτι δεν πρεπει  να το πυρωνεις

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
...δεν πρεπει  να το πυρωνεις...

Ωχ! Μaλaκία κάνω που κάνω dry burn στο nichrome;   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
κωστη ειδικος δεν ειμαι αλλα εχει παρει το ματι μου οτι το nichrome δεν πρεπει να πυρωνεται.μιλαω παντα για λεφτα συρματα οχι κλαπτονιες και τετοια.εκει ενα μικρο πυρωμα ειναι ψιλοαπαραιτητο.ο ribot αν παρακολουθει νωμιζω ξερει καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Τώρα που το λες, κάτι θυμάμαι κι εγώ να λέει ο ribot αλλά πάει καιρός πολύς. Θα τον ρωτήσω. Ευχαριστώ πολύ Κώστα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Νασαι καλά κωτσο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
αυτός που δεν του βγαίνει σωστά τα ohm στο σύρμα.

ας μετρήσει 5.33 εκατοστά με ένα χάρακα και ας το κόψει ακριβώς στα 5.33 εκατοστά.

συνδέστε σε ένα ατμοποιητή το καλώδιο χωρίς να κάνετε σπείρες. Απλά τις 2 άκρες. το υπόλοιπο θα είναι σαν ένας μεγάλος κύκλος στον αέρα. 

Μετρήστε σε mod ή μηχανάκι μέτρησης τα ohm.

Πρέπει να βγάζει 0.6 ohm. Αν όχι κάτι δεν πάει καλά. Αν ναι τότε η προηγούμενη αντίσταση δεν πάταγε καλά στις βίδες.


Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Thanks dude,σε εμενα αναφερεσαι,θα το κανω αυριο που θα εχω διαθεσιμο ατμο για στησιμο,να κανω τη δοκιμη που λες..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110537 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet